• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Bihar Political Crisis: নীতিশ কুমাৰে চৰকাৰ গঠনৰ দাবী জনাইছে, মহাজোঁটৰ ১৬০ জন বিধায়কৰ সমৰ্থন দাবী ...

Bihar Political Crisis: নীতিশ কুমাৰে চৰকাৰ গঠনৰ দাবী জনাইছে, মহাজোঁটৰ ১৬০ জন বিধায়কৰ সমৰ্থন দাবী ...

মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে আকৌ এবাৰ মহাজোটৰ সৈতে চৰকাৰ গঠনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে। এইটো কোৱা হৈছে যে নীতিশ কুমাৰে মুঠ ১৬০ জন বিধায়কৰ সমৰ্থনপত্ৰৰে ৰাজ্যপালক সাক্ষাৎ কৰিব।

মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে আকৌ এবাৰ মহাজোটৰ সৈতে চৰকাৰ গঠনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে। এইটো কোৱা হৈছে যে নীতিশ কুমাৰে মুঠ ১৬০ জন বিধায়কৰ সমৰ্থনপত্ৰৰে ৰাজ্যপালক সাক্ষাৎ কৰিব।

মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে আকৌ এবাৰ মহাজোটৰ সৈতে চৰকাৰ গঠনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে। এইটো কোৱা হৈছে যে নীতিশ কুমাৰে মুঠ ১৬০ জন বিধায়কৰ সমৰ্থনপত্ৰৰে ৰাজ্যপালক সাক্ষাৎ কৰিব।

  • Share this:
মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে আকৌ এবাৰ মহাজোটৰ সৈতে চৰকাৰ গঠনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে। এইটো কোৱা হৈছে যে নীতিশ কুমাৰে মুঠ ১৬০ জন বিধায়কৰ সমৰ্থনপত্ৰৰে ৰাজ্যপালক সাক্ষাৎ কৰিব। ইয়াৰ পিছত, চৰকাৰ গঠনৰ দাবী কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

আৰজেডিৰ ৭৯ জন বিধায়ক, জেডিইউ৪৫ জন, বাওঁদলৰ ১৯ জন, কংগ্ৰেছৰ ১৬ জন আৰু ১ জন নিৰ্দলীয় বিধায়কৰ সমৰ্থন দাবী কৰা হৈছে। আনহাতে, পৰিৱৰ্তনশীল ৰাজনৈতিক সমীকৰণৰ মাজতে পাটনাত বিহাৰ বিজেপিৰ মূল সমিতিৰ বৈঠক অনুষ্ঠিত হ'বলৈ গৈ আছে। ৰাধা মোহন সিঙে সভাত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ সন্ধিয়া পাটনাত উপস্থিত হৈছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, জ্যেষ্ঠ বিজেপি নেতা আৰু মন্ত্ৰীসকলে উপ মুখ্যমন্ত্ৰী তৰ্কিশোৰ প্ৰসাদৰ বাসগৃহত একত্ৰিত হৈছিল। একে সময়তে, মহাজোটৰ অংশীদাৰ সকলৰ বিধায়ক আৰু জেডিইউৰ সাংসদ আৰু বিধায়কসকলৰ পৃথক বৈঠক অনুষ্ঠিত হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: