உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • OMG: মাকে পৰিশোধ কৰিব পৰা নাছিল ঋণ, ৰিকোভাৰী এজেণ্টে পলুৱাই নিলে জীয়েকক!

    OMG: মাকে পৰিশোধ কৰিব পৰা নাছিল ঋণ, ৰিকোভাৰী এজেণ্টে পলুৱাই নিলে জীয়েকক!

    "যেতিয়া মোৰ মায়ে বাৰে বাৰে ঘৰলৈ আহিবলৈ মানা কৰিছিল, তেতিয়া অমৰে যোগাযোগৰ বাবে এটা মোবাইল নম্বৰ বিচাৰিছিল। ইয়াৰ মাজতে আমি ফোনত কথা পাতিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিলোঁ আৰু তেওঁ মোক বিয়া কৰাৰ কথা ক'বলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।"

    "যেতিয়া মোৰ মায়ে বাৰে বাৰে ঘৰলৈ আহিবলৈ মানা কৰিছিল, তেতিয়া অমৰে যোগাযোগৰ বাবে এটা মোবাইল নম্বৰ বিচাৰিছিল। ইয়াৰ মাজতে আমি ফোনত কথা পাতিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিলোঁ আৰু তেওঁ মোক বিয়া কৰাৰ কথা ক'বলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।"

    "যেতিয়া মোৰ মায়ে বাৰে বাৰে ঘৰলৈ আহিবলৈ মানা কৰিছিল, তেতিয়া অমৰে যোগাযোগৰ বাবে এটা মোবাইল নম্বৰ বিচাৰিছিল। ইয়াৰ মাজতে আমি ফোনত কথা পাতিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিলোঁ আৰু তেওঁ মোক বিয়া কৰাৰ কথা ক'বলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।"

    • Share this:
    ঋণ পৰিশোধ নকৰাৰ বাবে ৰিকোভাৰী এজেণ্টৰ (Recovery Agent) দ্বাৰা গ্ৰাহকক উৎপীড়নৰ বিভিন্ন বাতৰি আপুনি শুনিছে, কিন্তু বিহাৰৰ ৰাজধানী পাটনাত ঋণ পৰিশোধ নকৰা বাবে এক অনন্য ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। বাতৰি অনুসৰি, পাটনা (Patna)ৰ ফুলৱাৰীশ্বৰীফৰ এটা ভাড়াঘৰত বাস কৰা এজন ল'ৰা হাজাৰিবাগ (Hazaribagh)ৰ এজনী ছোৱালীৰ সৈতে পলাই আছিল। যেতিয়া আৰক্ষীয়ে লটৰা আৰু ছোৱালী দুয়োকে আটক কৰি সোধা-পোছা কৰিছিল তেতিয়া এই অদ্ভুত প্ৰেমৰ আশ্চৰ্যজনক কাহিনীটো ওলাই পৰিছিল।

    অভিযুক্ত যুৱক অমৰ কুমাৰ সিঙে আৰক্ষীক জনাইছিল যে তেওঁ এটা বিত্তীয় কোম্পানীত (Finance Company) ৰিকোভাৰী এজেণ্ট হিচাপে কাম কৰে। তেওঁৰ কামৰ সময়ত তেওঁ তেওঁৰ কোম্পানীৰ পৰা হাজাৰিবাগৰ এগৰাকী মহিলাক ঋণ (Loan) দিছিল। অৱশ্যে, মহিলাগৰাকীয়ে ঋণ পৰিশোধ কৰিব পৰা নাছিল। সেয়েহে তেওঁ প্ৰায়ে কিস্তিৰ বাবে মহিলাগৰাকীৰ ঘৰলৈ যাব লগা হৈছিল। এনেকৈ গৈ থাকোতে তেওঁ মহিলাগৰাকীৰ জীয়েকজনীৰ সৈতে কথা পাতিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল আৰু লাহে লাহে তেওঁলোক দুয়ো ইজনে সিজনৰ প্ৰেমত পৰিছিল।

    আনহাতে, বিষয়টো সন্দৰ্ভত যুৱতী ৰিতু কুমাৰীয়ে কয়, "অমৰ প্ৰায়ে ঋণৰ ধনৰ বাবে তেওঁলোকৰ ঘৰলৈ আহিছিল। যেতিয়া মোৰ মায়ে বাৰে বাৰে ঘৰলৈ আহিবলৈ মানা কৰিছিল, তেতিয়া অমৰে যোগাযোগৰ বাবে এটা মোবাইল নম্বৰ বিচাৰিছিল। ইয়াৰ মাজতে আমি ফোনত কথা পাতিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিলোঁ আৰু তেওঁ মোক বিয়া কৰাৰ কথা ক'বলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। অমৰে মোক বিয়াৰ নামত হাজাৰিবাগৰ পৰা পাটনালৈ লৈ আহিছিল, কিন্তু ইয়ালৈ অহাৰ পিছত তেওঁ বিবাহৰ পৰা আঁতৰি আহিছে।"

    গোটেই ঘটনাটোৰ সন্দৰ্ভত কথা পাতি ফুলৱাৰীশ্বৰীফ আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া ৰফিকুৰ ৰহমানে কয় যে ভুক্তভোগী ৰিতু কুমাৰীয়ে যুৱক অমৰ কুমাৰৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ লৈ আৰক্ষী থানাৰ কাষ চাপিছিল। যুৱতীগৰাকীয়ে অভিযোগ কৰিছিল যে অমৰে তাইক বিয়াৰ নামত পাটনালৈ লৈ আহিছিল কিন্তু এতিয়া তেওঁ বিয়া কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছে। আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়াই কৈছিল যে ল'ৰা আৰু ছোৱালী দুয়ো প্ৰাপ্তবয়স্ক আৰু দুয়োৰে সৈতে বাৰ্তালাপ কৰাৰ পিছত মন্দিৰত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছে। যুৱক-যুৱতী দুয়োৰে পৰিয়াললৈ খবৰ দিয়া হৈছে।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: