• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Bihar News: বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে ৰাজ্যপালক দাখিল কৰিলে পদত্যাগ পত্ৰ ...

Bihar News: বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে ৰাজ্যপালক দাখিল কৰিলে পদত্যাগ পত্ৰ ...

File Photo

File Photo

বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে ৰাজ্যপালৰ ওচৰত পদত্যাগ পত্ৰ দাখিল কৰিছে। এন ডি এৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হোৱাৰ পিছত, নীতিশ কুমাৰে মহাজোটৰ সৈতে চৰকাৰ গঠন কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে আৰু এই সিদ্ধান্তৰ পিছত, তেওঁ পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিবলৈ ৰাজভৱনত উপস্থিত হয়।

  • Share this:
বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে ৰাজ্যপালৰ ওচৰত পদত্যাগ পত্ৰ দাখিল কৰিছে। এন ডি এৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হোৱাৰ পিছত, নীতিশ কুমাৰে মহাজোটৰ সৈতে চৰকাৰ গঠন কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে আৰু এই সিদ্ধান্তৰ পিছত, তেওঁ পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিবলৈ ৰাজভৱনত উপস্থিত হয়। মঙলবাৰে মহাজোটৰ বৈঠকত নীতিশ কুমাৰক সমৰ্থন আগবঢ়োৱাৰ পিছৰে পৰা মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে এন ডি এৰ পৰা আঁতৰি যাব বুলি জল্পনা-কল্পনা চলি আছিল।

দলৰ বিধায়ক আৰু সাংসদসকলৰ এখন বৈঠকৰ পিছত, জেডিইউয়ে এন ডি এৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয়, যদিও এতিয়াও আনুষ্ঠানিকভাৱে ঘোষণা কৰা হোৱা নাই। ইয়াৰ পিছত, নীতিশ কুমাৰে ৰাজ্যপাল ফাগু চৌহানৰ ওচৰলৈ পদত্যাগ কৰিবলৈ আহিছে। কোৱা হৈছে যে নীতিশ কুমাৰে যিকোনো সময়তে ৰাজ্যপালৰ ওচৰত পদত্যাগ পত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে, কিন্তু অৱশেষত ৰাজ্যপালে তেওঁক আবেলি প্ৰায় ৪ বজাত সাক্ষাৎ কৰিবলৈ সময় দিছিল। নীতিশ কুমাৰ পদত্যাগ কৰিবলৈ অকলে ৰাজভৱনলৈ আহিছে। তেওঁৰ পদত্যাগৰ লগে লগে বিহাৰত নতুন চৰকাৰ গঠনৰ পথো পৰিষ্কাৰ হৈ পৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: