• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid19: বিহাৰত Night Curfew ! অষ্টম শ্ৰেণীলৈকে বন্ধ বিদ্যালয়, পৰিৱৰ্তে চলিব অনলাইন ক্লাছ ...

Covid19: বিহাৰত Night Curfew ! অষ্টম শ্ৰেণীলৈকে বন্ধ বিদ্যালয়, পৰিৱৰ্তে চলিব অনলাইন ক্লাছ ...

বিহাৰত (Bihar) কৰোনাৰ বৰ্ধিত আক্ৰান্তৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি নীতিশ চৰকাৰে ৰাজ্যখনত নিশা ৮ বজাৰ পৰা পুৱা ৫ বজালৈ Night Curfew জাৰি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

বিহাৰত (Bihar) কৰোনাৰ বৰ্ধিত আক্ৰান্তৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি নীতিশ চৰকাৰে ৰাজ্যখনত নিশা ৮ বজাৰ পৰা পুৱা ৫ বজালৈ Night Curfew জাৰি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

বিহাৰত (Bihar) কৰোনাৰ বৰ্ধিত আক্ৰান্তৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি নীতিশ চৰকাৰে ৰাজ্যখনত নিশা ৮ বজাৰ পৰা পুৱা ৫ বজালৈ Night Curfew জাৰি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

  • Share this:
বিহাৰত (Bihar) কৰোনাৰ বৰ্ধিত আক্ৰান্তৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি নীতিশ চৰকাৰে ৰাজ্যখনত নিশা ৮ বজাৰ পৰা পুৱা ৫ বজালৈ Night Curfew জাৰি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। একে সময়তে, বহুতো বস্তুৰ ওপৰত নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰা হৈছে। দৰাচলতে, মঙলবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰৰ নেতৃত্বত সংকট ব্যৱস্থাপনা গোটৰ এখন বৈঠকত কেইবাটাও বিষয় আলোচনা কৰা হয়, যাৰ পিছত বিহাৰত কঠোৰ নিষেধাজ্ঞাৰ ওপৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱা হয়।

অত্যাৱশ্যকীয় সেৱাৰ বাহিৰে সকলো দোকান নিশা ৮ বজালৈকে খোলা থাকিব। নৱম, দশম, একাদশ, দ্বাদশ শ্ৰেণী আৰু সকলো মহাবিদ্যালয়ৰ ৫০% উপস্থিতিৰ সৈতে মুকলি থাকিব। অৱশ্যে, অনলাইন শ্ৰেণীবোৰ পছন্দ কৰা হ'ব। অষ্টম শ্ৰেণীলৈকে সকলো ক্লাছ অনলাইন চলিব। নৱম, দশম, একাদশ, দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ক্লাছ ৫০% উপস্থিতিৰ সৈতে মুকলি থাকিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: