• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Bihar ত নতুন চৰকাৰ ! নীতিশ কুমাৰে দুপৰীয়া ২ বজাত বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত ল'ব, তেজস্বী হ'ব উপ মুখ্যমন্ত্ৰী ...

Bihar ত নতুন চৰকাৰ ! নীতিশ কুমাৰে দুপৰীয়া ২ বজাত বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত ল'ব, তেজস্বী হ'ব উপ মুখ্যমন্ত্ৰী ...

Bihar Political Update: নীতিশ কুমাৰে বুধবাৰে দুপৰীয়া ২ বজাত বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত ল'ব। তেজস্বী যাদৱ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী হ'ব। ৰাজভৱনৰ ৰাজেন্দ্ৰ মণ্ডপত শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হ'ব।

Bihar Political Update: নীতিশ কুমাৰে বুধবাৰে দুপৰীয়া ২ বজাত বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত ল'ব। তেজস্বী যাদৱ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী হ'ব। ৰাজভৱনৰ ৰাজেন্দ্ৰ মণ্ডপত শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হ'ব।

Bihar Political Update: নীতিশ কুমাৰে বুধবাৰে দুপৰীয়া ২ বজাত বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত ল'ব। তেজস্বী যাদৱ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী হ'ব। ৰাজভৱনৰ ৰাজেন্দ্ৰ মণ্ডপত শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হ'ব।

  • Share this:
বিহাৰৰ ৰাজ্যপাল ফাগু চৌহানে নীতিশ কুমাৰক চৰকাৰ গঠনৰ বাবে আমন্ত্ৰণ জনাইছে। নীতিশ কুমাৰে বুধবাৰে দুপৰীয়া ২ বজাত বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত ল'ব। তেজস্বী যাদৱ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী হ'ব। ৰাজভৱনৰ ৰাজেন্দ্ৰ মণ্ডপত শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হ'ব। অৱশ্যে, পূৰ্বে আবেলি ৪ বজাত শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠানৰ সময় উল্লেখ কৰা হৈছিল।

কাইলৈ কেৱল মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু উপ মুখ্যমন্ত্ৰীয়েহে শপত গ্ৰহণ কৰিব। বাকী মন্ত্ৰীসকলে পিছত শপত গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। নীতিশ কুমাৰে আজি আবেলি ৪ বজাত এন ডি এৰ মুখ্যমন্ত্ৰীপদৰ পৰা পদত্যাগ কৰে। তেওঁ নতুন চৰকাৰ গঠনৰ দাবী দাঙি ধৰি ৰাজ্যপাল ফাগু চৌহানৰ ওচৰত ১৬৪ জন বিধায়কৰ সমৰ্থনপত্ৰ দাখিল কৰিছিল। লগে লগে ৰাজ্যপালে তেওঁক চৰকাৰ গঠনৰ বাবে আমন্ত্ৰণ জনোৱা নাছিল। কিন্তু পিছত ৰাজ্যপালৰ আমন্ত্ৰণ এই মহাজোটে গ্ৰহণ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, বুধবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু উপ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে গোপনীয়তাৰ শপত ল'ব বুলি সিদ্ধান্ত লোৱা হয়। এই নতুন চৰকাৰৰ বাবে এক মহাজোট আছিল, য'ত জেডিইউ, আৰজেডি, কংগ্ৰেছ আৰু বাওঁপন্থী দলৰ সৈতে নিৰ্দলীয় বিধায়কসকল অন্তৰ্ভুক্ত আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: