• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Bihar Politics: বিহাৰত ভাঙিল NDA মিত্ৰজোঁট, পৃথক হ'ল নীতিশ কুমাৰ-বিজেপি ...

Bihar Politics: বিহাৰত ভাঙিল NDA মিত্ৰজোঁট, পৃথক হ'ল নীতিশ কুমাৰ-বিজেপি ...

জেডিইউ বা বিজেপিয়ে এই সন্দৰ্ভত কোনো বিবৃতি জাৰি কৰা নাই। বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে আবেলি ৪ বজাত বিহাৰৰ ৰাজ্যপালক সাক্ষাৎ কৰিব আৰু নতুন চৰকাৰ গঠনৰ দাবী কৰিব।

জেডিইউ বা বিজেপিয়ে এই সন্দৰ্ভত কোনো বিবৃতি জাৰি কৰা নাই। বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে আবেলি ৪ বজাত বিহাৰৰ ৰাজ্যপালক সাক্ষাৎ কৰিব আৰু নতুন চৰকাৰ গঠনৰ দাবী কৰিব।

জেডিইউ বা বিজেপিয়ে এই সন্দৰ্ভত কোনো বিবৃতি জাৰি কৰা নাই। বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে আবেলি ৪ বজাত বিহাৰৰ ৰাজ্যপালক সাক্ষাৎ কৰিব আৰু নতুন চৰকাৰ গঠনৰ দাবী কৰিব।

  • Share this:
বিহাৰত জেডিইউ আৰু বিজেপিৰ মিত্ৰতা ভাঙিছে। মঙলবাৰে ৰাতিপুৱাৰ পৰা চলি থকা ৰাজনৈতিক আলোড়নৰ মাজত যিকোনো সময়তে ইয়াৰ আনুষ্ঠানিক ঘোষণা আশা কৰা হৈছিল। ইফালে, সূত্ৰৰ পৰা ওলাই অহা বাতৰি অনুসৰি, দুয়ো পৃথক হৈ গৈছে। অৱশ্যে, জেডিইউ বা বিজেপিয়ে এই সন্দৰ্ভত কোনো বিবৃতি জাৰি কৰা নাই। বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে আবেলি ৪ বজাত বিহাৰৰ ৰাজ্যপালক সাক্ষাৎ কৰিব আৰু নতুন চৰকাৰ গঠনৰ দাবী কৰিব।

বিহাৰত ক্ষমতাৰ নতুন সমীকৰণ অনুসৰি, জেডিইউ, আৰজেডি, কংগ্ৰেছ আৰু বাওঁপন্থীদলসমূহে একেলগে চৰকাৰ গঠন কৰিব পাৰে। তথ্য অনুসৰি, নীতিশ কুমাৰে ১৬০ জন বিধায়কৰ সমৰ্থনপত্ৰ (আৰজেডি-৭৯, জেডিইউ-৪৫, কংগ্ৰেছ-১৯, বাওঁ-১৬ আৰু নিৰ্দলীয়-১) সমৰ্থন পত্ৰ লৈ ৰাজভৱনলৈ যাব। ইয়াৰ পূৰ্বে মহাজোটৰ সকলো দলৰ বিধায়কে বিহাৰ বিধানসভাৰ বিৰোধী দলপতি তেজস্বী যাদৱক তেওঁলোকৰ সমৰ্থন পত্ৰ প্ৰদান কৰে। মহাজোটৰ বিধায়কসকলৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰি তেজস্বী যাদৱে কয় যে আপোনালোকে মোক বিশ্বাস কৰিছে, ইয়াৰ বাবে মই আপোনালোকৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰিছো।

তেজস্বী যাদৱে কৈছে যে আমি প্ৰতিটো বিষয়ত একেলগে কাম কৰিম আৰু ২০২০ চনত আমি জনসাধাৰণক দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰিম। তথ্য অনুসৰি, তেজস্বী যাদৱে তেওঁৰ বিধায়কসকলৰ সমৰ্থনপত্ৰ নীতিশ কুমাৰক হস্তান্তৰ কৰিব, যাৰ পিছত বিহাৰত এখন নতুন চৰকাৰ গঠনৰ কথা আনুষ্ঠানিকভাৱে ঘোষণা কৰিব পাৰি। বিহাৰত নতুন চৰকাৰ গঠনৰ ক্ষেত্ৰত পাটনাৰ পৰা দিল্লীলৈ আন্দোলন অতি দ্ৰুত।
Published by:Kokil Sarma
First published: