• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • 'আইনী' দাবীত ভাৰতত নিষিদ্ধ কৰা হ'ল পাকিস্তান চৰকাৰৰ অফিচিয়েল টুইটাৰ একাউণ্ট

'আইনী' দাবীত ভাৰতত নিষিদ্ধ কৰা হ'ল পাকিস্তান চৰকাৰৰ অফিচিয়েল টুইটাৰ একাউণ্ট

ভাৰতত নিষিদ্ধ কৰা হ'ল পাকিস্তান চৰকাৰৰ টুইটাৰ একাউণ্ট।

ভাৰতত নিষিদ্ধ কৰা হ'ল পাকিস্তান চৰকাৰৰ টুইটাৰ একাউণ্ট।

শুকুৰবাৰে পাকিস্তানৰ সামুদ্ৰিক নিৰাপত্তা সংস্থাই (পিএমএছএ) কয় যে পাকিস্তানৰ সামুদ্ৰিক অঞ্চলসমূহত নিয়মীয়া চোৱাচিতাৰ সময়ত তেওঁলোকৰ এখন জাহাজে “১৬ জন ক্ৰুৰ সৈতে দুখন ভাৰতীয় মাছ ধৰা নাওক আটক কৰে”।

  • Share this:
ভাৰতত নিষিদ্ধ কৰা হ'ল পাকিস্তান চৰকাৰৰ টুইটাৰ একাউণ্ট। “একাউণ্ট উইথহেল্ড। আইনী দাবীৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাই ভাৰতত @GovtofPakistanৰ একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰা হৈছে,” বুলি পেজটোত এটা বাৰ্তাত লিখা আছে।

পাকিস্তান চৰকাৰৰ একাউণ্টৰ স্ক্ৰীণশ্বট শ্বেয়াৰ কৰি শনিবাৰে পুৱা বাতৰি সংস্থা এএনআইয়ে পোষ্ট কৰে যে “পাকিস্তান চৰকাৰৰ টুইটাৰ একাউণ্টটো ভাৰতত নিষিদ্ধ কৰা হৈছে।”


শুকুৰবাৰে পাকিস্তানৰ সামুদ্ৰিক নিৰাপত্তা সংস্থাই (পিএমএছএ) কয় যে পাকিস্তানৰ সামুদ্ৰিক অঞ্চলসমূহত নিয়মীয়া চোৱাচিতাৰ সময়ত তেওঁলোকৰ এখন জাহাজে “১৬ জন ক্ৰুৰ সৈতে দুখন ভাৰতীয় মাছ ধৰা নাওক আটক কৰে”। মঙলবাৰে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল। আটক কৰা ভাৰতীয় নাও কেইখন পাকিস্তানৰ জলসীমাৰ ভিতৰত ভালদৰে আছিল বুলি পি এম এছ এৰ এক বিবৃতিত প্ৰকাশ পাইছে।

পাকিস্তান আৰু ভাৰতে নিয়মিতভাৱে প্ৰতিদ্বন্দ্বী মাছমৰীয়াক সামুদ্ৰিক সীমা উলংঘা কৰাৰ বাবে গ্ৰেপ্তাৰ কৰে, যিটো কিছুমান সময়ত বেয়া চিহ্নিত হয়।

ইয়াৰ পূৰ্বে ২৪ ছেপ্টেম্বৰত ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ সাধাৰণ পৰিষদত ভাৰতে পাকিস্তানক প্ৰত্যুত্তৰ দি কৈছিল যে চুবুৰীয়া দেশসমূহৰ সৈতে শান্তি বিচৰাৰ দাবী কৰা ৰাজনীতিয়ে কেতিয়াও সীমা অতিক্ৰম কৰা সন্ত্ৰাসবাদক পৃষ্ঠপোষকতা নকৰে বা মুম্বাইৰ ভয়ংকৰ সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ পৰিকল্পনাকাৰীক আশ্ৰয় নিদিয়ে।

পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্বেহবাজ শ্বৰীফে উচ্চস্তৰীয় ইউএনজিএক সম্বোধন কৰাৰ পিছতে এই মন্তব্য কৰা হৈছে, য’ত তেওঁ দাবী কৰিছিল যে জম্মু-কাশ্মীৰৰ বিশেষ মৰ্যাদা সলনি কৰাৰ বাবে ভাৰতে ২০১৯ চনৰ ৫ আগষ্টত অবৈধ আৰু একপক্ষীয় পদক্ষেপে শান্তিৰ সম্ভাৱনাক আৰু অধিক ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰাৰ লগতে আঞ্চলিকক প্ৰজ্বলিত কৰি তুলিছে উত্তেজনা।

ইউএনজিএত উত্তৰ দিয়াৰ অধিকাৰ ব্যৱহাৰ কৰি ভাৰতীয় কূটনীতিবিদ মিজিটো ভিনিটোৱে কয় যে এই মঞ্চত পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে ভুৱা অভিযোগ উত্থাপন কৰাটো দুঃখজনক।

“যি ৰাজনীতিয়ে নিজৰ প্ৰতিবেশী দেশৰ সৈতে শান্তি বিচাৰিছে বুলি দাবী কৰে, সি কেতিয়াও সীমা অতিক্ৰম কৰা সন্ত্ৰাসবাদৰ পৃষ্ঠপোষকতা নকৰে। নতুবা ই ভয়ংকৰ মুম্বাই সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ পৰিকল্পনাকাৰীসকলক আশ্ৰয় নিদিয়ে, আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সমাজৰ হেঁচাতহে তেওঁলোকৰ অস্তিত্ব প্ৰকাশ কৰিব।’ বুলি ভিনিটোৱে কয়।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি