உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Work From Home শেষ হোৱাৰ লগে লগে এই কোম্পানীৰ ৮০০ কৰ্মচাৰীয়ে কৰিছে পদত্যাগ ...

    Work From Home শেষ হোৱাৰ লগে লগে এই কোম্পানীৰ ৮০০ কৰ্মচাৰীয়ে কৰিছে পদত্যাগ ...

    অনলাইন শিক্ষা প্ৰতিষ্ঠান হোৱাইটহাট জুনিয়ৰৰ ক্ষেত্ৰতো একেই ঘটনা ঘটিছে। যোৱা দুমাহত এই এডটেক কোম্পানীৰ ৮০০ তকৈও অধিক কৰ্মচাৰীয়ে পদত্যাগ কৰিছে।

    অনলাইন শিক্ষা প্ৰতিষ্ঠান হোৱাইটহাট জুনিয়ৰৰ ক্ষেত্ৰতো একেই ঘটনা ঘটিছে। যোৱা দুমাহত এই এডটেক কোম্পানীৰ ৮০০ তকৈও অধিক কৰ্মচাৰীয়ে পদত্যাগ কৰিছে।

    অনলাইন শিক্ষা প্ৰতিষ্ঠান হোৱাইটহাট জুনিয়ৰৰ ক্ষেত্ৰতো একেই ঘটনা ঘটিছে। যোৱা দুমাহত এই এডটেক কোম্পানীৰ ৮০০ তকৈও অধিক কৰ্মচাৰীয়ে পদত্যাগ কৰিছে।

    • Share this:
    মহামাৰীৰ বাবে, যেতিয়া কোম্পানীবোৰে ঘৰৰ পৰা কাম আৰম্ভ কৰিছিল, বহুতো কৰ্মচাৰী আছিল যিসকলে ঘৰৰ পৰা কাম কৰাত অসুবিধা পাইছিল। কিন্তু এতিয়া ঘৰৰ পৰা কাম কৰাটো বেছিভাগ কৰ্মচাৰীৰ পছন্দলৈ আহিছে। এতিয়া তেওঁলোকে কাৰ্যালয়লৈ যোৱাৰ সলনি ঘৰৰ পৰা কাম কৰিবলৈ পছন্দ কৰে। এতিয়া পৰিস্থিতি হৈছে যে কৰ্মচাৰীসকলে কাৰ্যালয়লৈ আহিবলৈ হেঁচা দিয়াৰ সময়ত তেওঁলোকৰ চাকৰি এৰিবলৈ সাজু হয়।

    অনলাইন শিক্ষা প্ৰতিষ্ঠান হোৱাইটহাট জুনিয়ৰৰ ক্ষেত্ৰতো একেই ঘটনা ঘটিছে। যোৱা দুমাহত এই এডটেক কোম্পানীৰ ৮০০ তকৈও অধিক কৰ্মচাৰীয়ে পদত্যাগ কৰিছে। দৰাচলতে, কোম্পানীটোৱে 'ৱৰ্ক ফ্ৰম হোম' বাতিল কৰিছিল আৰু এই কৰ্মচাৰীসকলক কাৰ্যালয়লৈ আহি কাম কৰিবলৈ কৈছিল। তেতিয়াৰ পৰা, কৰ্মচাৰীসকলে পদত্যাগ কৰি আহিছে।

    কৰ্মচাৰীসকল কাৰ্যালয়লৈ যাবলৈ সাজু নহয়
    মানিকণ্ট্ৰোলে এক প্ৰতিবেদনৰ উদ্ধৃতি দি কয় যে WhiteHat Jrএ ১৮ মাৰ্চত 'ৱৰ্ক ফ্ৰম হোম' নীতি বাতিল কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল। সকলো কৰ্মচাৰীক এমাহৰ ভিতৰত অৰ্থাৎ ১৮ এপ্ৰিললৈকে কাৰ্যালয়লৈ আহি কাম কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছিল। তাৰ পিছত প্ৰায় ৮০০ কৰ্মচাৰীয়ে পদত্যাগ কৰিছে।

    কৰ্মচাৰীসকলে কোম্পানীটোক দোষাৰোপ কৰে
    পদত্যাগ কৰা এজন কৰ্মচাৰীয়ে ইংক৪২ ক কৈছিল যে এমাহৰ সময় পৰ্যাপ্ত নহয়। কৰ্মচাৰীসকলৰ বিভিন্ন ধৰণৰ পাৰিবাৰিক সমস্যা আছে। শিশু আৰু তেওঁলোকৰ বিদ্যালয়ৰ সৈতে কাৰোবাৰ সমস্যা আছে, তাৰ পিছত অসুস্থ অভিভাৱকৰ সৈতে কাৰোবাৰ। ইয়াৰ উপৰিও অন্যান্য পাৰিবাৰিক দায়িত্ব আছে। ইমান কম সময়ৰ জাননীৰ সময়ত কাৰ্যালয় এটাত ফোন কৰাটো কোনো প্ৰকাৰে সঠিক নহয়। এজন কৰ্মচাৰীয়ে কৈছিল যে ব্যয় হ্ৰাস কৰাৰ বাবে এয়া এক কৌশল। কোম্পানীটো লোকচানত চলি আছে। বজাৰত আপোনাৰ নাম নষ্ট নকৰাকৈ ব্যয় হ্ৰাস কৰাৰ এইটো এটা উপায়। আন এজন কৰ্মচাৰীয়ে কৈছিল যে এইটো কৰ্মচাৰীসকলক ছাঁটাই কৰাৰ এটা পদক্ষেপ।

    দৰমহাও পদত্যাগৰ অন্যতম কাৰণ।
    এজন কৰ্মচাৰীয়ে কৈছিল যে পদত্যাগৰ আঁৰৰ কাৰণ হৈছে দৰমহা। নিযুক্তিৰ সময়ত, কৰ্মচাৰীসকলক কোৱা হৈছিল যে হোৱাইটহাট জুনিয়ৰৰ গুৰুগ্ৰাম, মুম্বাই আৰু বেংগালুৰুত কাৰ্যালয় আছে। তেওঁলোকে এই ঠাইবোৰত কাম কৰিব লাগিব। প্ৰায় দুবছৰ ঘৰৰ পৰা কাম কৰাৰ পিছত, তেওঁলোকৰ দৰমহা বৃদ্ধি কৰিব লাগে, যাতে তেওঁলোকে এই ব্যয়বহুল চহৰবোৰত বাস কৰিব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: