Oppo Renoৰ প্ৰথম প্ৰতিক্ৰিয়া: সকলো প্ৰতিযোগিতা চেৰাই বজাৰৰ শীৰ্ষত

Oppo Reno 10x জুমে প্ৰিমিয়াম স্মাৰ্টফোন মাৰ্কেটখন জয় কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। 

news18assam
Updated:June 7, 2019, 1:52 PM IST
Oppo Renoৰ প্ৰথম প্ৰতিক্ৰিয়া: সকলো প্ৰতিযোগিতা চেৰাই বজাৰৰ শীৰ্ষত
Oppo Reno 10x জুমে প্ৰিমিয়াম স্মাৰ্টফোন মাৰ্কেটখন জয় কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। 
news18assam
Updated: June 7, 2019, 1:52 PM IST
বৃহৎ আৰু দীৰ্ঘ ডিচপ্লেৰ সৈতে, পৰিষ্কাৰ সাধাৰণ ৰূপ, বৃহৎ বেটাৰী আৰু কাটিং-সীমা 10x হাইব্ৰিড জুম কেমেৰা ক্ষমতাসমূহৰ সৈতে, Oppo Reno 10x জুমে প্ৰিমিয়াম স্মাৰ্টফোন মাৰ্কেটখন জয় কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।

বিশ্বৰ আগশাৰীৰ স্মাৰ্টফোন ব্ৰেণ্ড Oppoৰ নৱতম অফাৰসমূহৰ সৈতে, ৰেনো 10x জুমে গোটেই বিশ্বজুৰি বৃহৎ অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে আৰু ফটোগ্ৰাফী আৰু মোবাইল সেৱাক এক নতুন মাত্ৰা প্ৰদান কৰিছে। 10x হাইব্ৰিড জুম প্ৰযুক্তিবিদ্যা সম্বলিত স্মাৰ্টফোনৰ বৈশিষ্ট্যৰে আৰু বিশ্বৰ প্ৰথম পেৰিস্কোপ টেলিফটো লেন্স, এক সুন্দৰ-ডিজাইনেৰে গঠিত পেকেজত সুন্দৰভাৱে আগবঢ়োৱা হৈছে।

স্মাৰ্টফোনৰ শাখাত এক ধাৰাবাহক হিচাপে দৃষ্টি ৰখা,  Oppo Reno 10x জুমে ইতিমধ্যে বিশ্বজুৰি অভূতপূৰ্ব প্ৰতিক্ৰিয়া লাভ কৰিছে। ভাৰতত, এই নতুন, পৰিষ্কাৰ, এতিয়ালৈকে স্পন্দনশীলভাৱে ডিজাইন কৰা ৰেন’ 10x জুমে স্মাৰ্টফোন শাখাৰ প্ৰিমিয়ামত অন্য খেলুৱৈসকলক সিংহাসনচ্যুত কৰিছে।

এখন ফটো-সকলোৰে মনজয়
10x হাইব্ৰিড জুম হৈছে Oppoৰ স্থিতাৱস্থাৰ পৰা দূৰৈত থকা নতুন প্ৰডাক্টৰ বিজয়ী বৈশিষ্ট্য । মূল কেমেৰা মডিউলৰ পিছফালে তিনিখন লেন্স আছে । প্ৰাথমিক কেমেৰা হৈছে এক ওআইএছ আৰু পিডিএএফৰ সৈতে থকা IMX586 f/1.7 সংবেদক 48 মেগাপিক্সেল । 13-মেগাপিক্সেল পেৰিস্কোপ টেলিফটো লেন্সে ব্যৱহাৰকাৰীক 10x হাইব্ৰিড জুম আৰু 60x ডিজিটেল জুম ফটো তোলাৰ সুবিধা প্ৰদান কৰে। লগতে, এক 8- মেগাপিক্সেল অতিৰিক্ত-বহল-কোণৰ কেমেৰাই সম্পূৰ্ণ ট্ৰিপ’ল-কেমেৰা চিষ্টেম তৈয়াৰ কৰাত সহায় কৰে |
ৰেন’ 10x জুমে এক 16-160mm সম্পূৰ্ণ ফ’কেল দৈৰ্ঘ্যক সামৰি লোৱাকৈ বিভিন্ন ফ’কেল পৰিসৰৰ ক্ষেত্ৰত তিনিখন লেন্সক সংযুক্ত কৰায় ।  লগতে তীক্ষ্ণ জুম-ইন শ্ব’টসমূহ ল’বলৈ, স্মাৰ্টফোনে নিম্ন-পোহৰৰ অৱস্থাতো সুবিধাজনক পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, ইয়াৰ বাবে আল্ট্ৰা নাইট মোড 2.0 লৈ ধন্যবাদ। নিশাৰ ফটোগ্ৰাফীৰ বাবে এআই পৰ্ট্ৰেইট অপটিমাইজাৰে বিষয়বস্তু আৰু বেকগ্ৰাউণ্ডৰ মাজত পাৰ্থক্য ধৰিব পাৰে, ইয়াৰ দ্বাৰা পেচাদাৰী ফটো ডেলিভাৰী কৰাৰ সময়ত চালৰ ৰঙক একেধৰণেৰে ৰখাটো সুনিশ্চিত হয়।

স্মাৰ্টফোন বাচনি কৰিবলৈ 5টা ষ্টাইলিছ চেটিঙছৰ সৈতে, পেচাদাৰী ফটো ল’বলৈ এই ফোন অনায়াসে সক্ষম। ডেজ্জল ৰং মোডে প্ৰাকৃতিক বিবিধ ৰঙসমূহৰ ক্ষেত্ৰত পিক্সেল-স্তৰৰ ৰঙৰ পুনৰুদ্ধাৰ কৰাত সহায় কৰে।

এই ফোনৰ এক বিশেষ বৈশিষ্ট্য হৈছে ইয়াৰ ফ্ৰ’ন্ট কেমেৰাৰ চাৰ্ক পাখি, এক সু-গঠিত ডিজাইনেৰে 16-মেগাপিক্সেল কেমেৰাই 0.8 চেকেণ্ডত উচ্চ সীমাৰ পৰা চুইভেল কৰে । এই কেমেৰাই কাষৰ পৰা 11-ডিগ্ৰী কোণত উঠিব পাৰে, যিটো চেলফিসমূহ গ্ৰহণ কৰাৰ বাবে এক উত্তম কোণ বুলি বিবেচনা কৰা হয়।

বাকচত কি আছে?
সম্প্ৰতি, Oppo Reno 10x জুম ভাৰতত জেট ব্লেক আৰু সাগৰীয় সেউজীয়া ৰঙৰ বিকল্পত সহজলভ্য। আনহাতে মূল আৰ্হিটো 6GB RAM আৰু 128GB ষ্টোৰেজৰ সৈতে 39,990 টকাত পোৱা যায়, 8GB RAM + 256GB ROMৰ বিবিধ প্ৰকাৰ 49,990 মূল্যৰ টেগৰ সৈতে পোৱা যায় । 7জুনত ভাৰতত এই ডিভাইচৰ প্ৰথম বিক্ৰীৰ তাৰিখ ধাৰ্য কৰা হয়।

লুক টেষ্ট
মসৃণ স্পৰ্শ আৰু মিহি চিলুয়েটৰ বাবে 3ডি বেকাঁ গ্লাচৰে ঢকা, ৰেন’ 10x জুম বেক কভাৰৰ সৈতে কেমেৰা ফ্লাচৰ সৈতে আহে। স্মাৰ্টফোনে এক বেজেল-হীন ডিচপ্লে আৰু এক চাৰ্ক-পাখি উত্থাপিত কেমেৰা পোহৰাই তোলে। এক ইয়েৰপিছ আৰু এক লাউডস্পীকাৰ ডিচপ্লেৰ ওপৰত সূক্ষ্ম শ্ল’টত স্থাপন কৰাই ডিভাইচক এক ষ্টেৰিও স্পীকাৰ চাউণ্ড প্ৰদান কৰা হৈছে।
ৰেন’ 10x জুমে এক 6.6-ইঞ্চ এফএইচডি-ডিচপ্লে, এম’লেড পেনেলসমূহ প্ৰদান কৰে, লগতে ই ইন-ডিচপ্লে ফিংগাৰপ্ৰিন্ট চেন্সৰসমূহ সমৰ্থন কৰে, আৰু এইয়া মজবুত আৰু স্ক্ৰেছ-প্ৰতিৰোধী কৰ্ণিং গৰিলা গ্লাছ 6ৰ দ্বাৰা সুৰক্ষিত কৰা হৈছে ।

হুডৰ তলত

সীমাৰ শীৰ্ষৰ লগত কুৱালাকম স্নেপড্ৰেগ’ন 855 প্ৰচেছৰ আৰু 8জিবি ৰেমৰ সৈতে পঠোৱা, স্পাংকী ৰেন’ 10x জুমে 4ৰ্থ প্ৰজন্মৰ এআই ইঞ্জিন একত্ৰিত কৰে। 4,065 mAh বেটাৰীয়ে গোটেই দিনটোৰ বাবে যথেষ্ট পৰিমাণে বেটাৰীৰ যোগান ধৰে, আৰু ওপিপিওৰ ভিওওচি 3.0 তীব্ৰ চাৰ্জিঙৰে সমৰ্থন কৰা হয়। ৰঙীনওএছ 6-ভিত্তিক এনড্ৰ’ইড 9-অপাৰেটিং চিষ্টেমৰ ভিত্তিত প্ৰদান কৰা হয়।

 

গেম অন

লগতে শ্বাটাৰ-সুখৰ যোগান ধৰা, এই ডিভাইচটোৱে গেম খেলুৱৈ সকলক সন্তুষ্ট কৰিছে। এই স্মাৰ্টফোনত এক-চিষ্টেম অপটিমাইজাৰ সমাধান, হাইপাৰ বুষ্ট অন্তৰ্ভূক্ত থাকে । সমাধান বা চলুশ্বন, স্বাধীনভাৱে Oppo Renoৰ দ্বাৰা উন্নত কৰা হয়, ইয়াত তিনিটা মডিউল অন্তৰ্ভূক্ত কৰা হৈছে। গেম বুষ্ট, চিষ্টেম বুষ্ট, আৰু এপ্প বুষ্টে গেমচ অভিজ্ঞতা, চিষ্টেম দ্ৰুততা, আৰু এপ্প অপেনিং গতিবেগৰ ভিত্তিত উন্নত গুৰুত্বপূৰ্ণ দক্ষতা প্ৰদান কৰিছে।

এই ক্ৰমসমূহৰ লগতে গেমচসমূহৰ বাবে টিইউভি ৰেইনলেণ্ডসমূহৰ উচ্চ-পাৰদৰ্শিতা প্ৰমাণপত্ৰ হিচাপে প্ৰাপ্ত কৰা বিশ্বৰ প্ৰথম মোবাইল ফোন হিচাপে দাবী কৰিব পাৰে Oppo Reno–এ।

অতিৰিক্তভাৱে, ৰেন’ 10x থাৰ্মেল জেল, এক গ্ৰেফাইট শ্বীট, কপাৰ নলী জুলীয়া কুলিং, আৰু এক ট্ৰাই-কুলিং নিয়ন্ত্ৰণ ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে, যাতে কাৰ্য্যকৰীভাৱে স্মাৰ্টফোনৰ অতিৰিক্ত উষ্ণতা আৰু যিকোনো অতিৰিক্ত উষ্ণতা নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰি।

ততক্ষণাৎ সিদ্ধান্ত

ওপিপিও ৰেন’ 10x জুম ধ্বজ্জ্বামূলক উপাধি প্ৰাপ্ত কৰাৰ যোগ্য হয় । সু-সংগঠিত, সুন্দৰ-ডিজাইনেৰে, সুন্দৰ-মূল্যৰে ইয়াক এক সম্পূৰ্ণ সুন্দৰ ৰূপত পেক কৰা হৈছে। সৰলতা আৰু সবিশেষ দিশলৈ চাই ভাৰসাম্যতা ৰক্ষা কৰা হৈছে, সেয়ে এই ফোন মধ্যম-পৰিসৰৰ স্মাৰ্টফোন অফাৰিংসমূহৰ শীৰ্ষস্থানৰ দাবী। ইয়াৰ ট্ৰিপ’ল-কেমেৰা চেট-আপ আৰু মূল্য বিন্দুৰে তৈয়াৰী Oppo Reno 10x জুম হৈছে ফেশ্বনৰ দিশত আগৰণুৱা, প্ৰযুক্তি-বিদ্যা-প্ৰজন্মৰ বাবে এক বাধ্যতামূলক সংগ্ৰহ।

 
আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি