• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ভাৰতক ক্ৰীড়াক্ষেত্ৰত এক মহাশক্তি হিচাপে গঢ়ি তুলিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ...

ভাৰতক ক্ৰীড়াক্ষেত্ৰত এক মহাশক্তি হিচাপে গঢ়ি তুলিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ...

২০১৪ চনত তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰাৰ পিছৰে পৰা প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ভাৰতত ক্ৰীড়া সুবিধা সম্প্ৰসাৰণ আৰু খেলুৱৈসকলৰ মনোবল বৃদ্ধিৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে।

২০১৪ চনত তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰাৰ পিছৰে পৰা প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ভাৰতত ক্ৰীড়া সুবিধা সম্প্ৰসাৰণ আৰু খেলুৱৈসকলৰ মনোবল বৃদ্ধিৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে।

২০১৪ চনত তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰাৰ পিছৰে পৰা প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ভাৰতত ক্ৰীড়া সুবিধা সম্প্ৰসাৰণ আৰু খেলুৱৈসকলৰ মনোবল বৃদ্ধিৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ নেতৃত্বত ক্ৰীড়া ক্ষেত্ৰত গৌৰৱ ঘূৰাই পাবলৈ ভাৰতৰ দৰে এখন বিশাল ৰাষ্ট্ৰই কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি আছে। ২০১৪ চনত তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰাৰ পিছৰে পৰা প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ভাৰতত ক্ৰীড়া সুবিধা সম্প্ৰসাৰণ আৰু খেলুৱৈসকলৰ মনোবল বৃদ্ধিৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে।

মোডী চৰকাৰে খেলুৱৈসকলৰ চাৰিটা প্ৰয়োজনীয়তাক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ে

"যোৱা কেইবছৰমানত আমাৰ চৰকাৰে ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলক চাৰিটা সঁজুলি পাবলৈ সৰ্বাধিক অগ্ৰাধিকাৰ দিছে। এই চাৰিটা সঁজুলি হৈছে সম্পদ, আধুনিক প্ৰশিক্ষণ সুবিধা, আন্তৰ্জাতিক উন্মোচন আৰু বাছনিত স্বচ্ছতা। মোডী চৰকাৰে ভাৰতৰ খেলুৱৈসকলক বিগত বছৰবোৰত এই চাৰিটা অস্ত্ৰ পাব লাগিব বুলি সৰ্বাধিক অগ্ৰাধিকাৰ দিছে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে গুৰুত্ব আৰোপ কৰে যে দেশৰ ক্ৰীড়াৰ বাবে আমাৰ যুৱপ্ৰজন্মৰ মাজত ক্ৰীড়াৰ ওপৰত আস্থা গঢ়ি তোলা, ক্ৰীড়াক তেওঁলোকৰ বৃত্তি হিচাপে গঢ়ি তোলাৰ বাবে উৎসাহিত কৰাটো প্ৰয়োজনীয়। এইটো মোৰ সংকল্প আৰু মোৰ সপোন! মই বিচাৰো যে আমাৰ যুৱক-যুৱতীসকলে আন বৃত্তিৰ দৰেই ক্ৰীড়াৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখক।

প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে চৰকাৰে ক্ৰীড়াক নিযুক্তিৰ সৈতে সংযোগ কৰিছে। লক্ষ্য অলিম্পিক পোডিয়ামৰ দৰে আঁচনিয়ে শীৰ্ষ খেলুৱৈসকলক সৰ্বোচ্চ পৰ্যায়ত প্ৰতিযোগিতা কৰিবলৈ সকলো ধৰণৰ সমৰ্থন আগবঢ়াইছে। খেলো ইণ্ডিয়া অভিযানে অতি সোনকালে প্ৰতিভাক স্বীকৃতি দিছে আৰু তেওঁলোকক আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত প্ৰস্তুত কৰিবলৈ সকলো সমৰ্থন দিয়া হৈছে। অলিম্পিক আৰু পেৰা-অলিম্পিকত ভাৰতৰ শেহতীয়া প্ৰদৰ্শন খেলৰ ক্ষেত্ৰত নতুন ভাৰতৰ উত্থানৰ প্ৰমাণ। গাওঁ আৰু সৰু চহৰবোৰত ক্ৰীড়া আন্তঃগাঁথনিৰ আগমনৰ লগে লগে, এই চহৰবোৰৰ খেলুৱৈৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি