உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • প্ৰধানমন্ত্ৰী জন ধন যোজনাৰ অধীনত খোলক বেংকৰ একাউণ্ট আৰু লাভ কৰক বিনামূলীয়াকৈ ১ লাখ টকা। কেনেকৈ লাভ কৰিব এই ধনৰাশি আৰু বহুতো সুবিধা?

    প্ৰধানমন্ত্ৰী জন ধন যোজনাৰ অধীনত খোলক বেংকৰ একাউণ্ট আৰু লাভ কৰক বিনামূলীয়াকৈ ১ লাখ টকা। কেনেকৈ লাভ কৰিব এই ধনৰাশি আৰু বহুতো সুবিধা?

    দেশৰ সকলো লোকক বেংকিং সুবিধাৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলৈ ২০১৪ চনত প্ৰধানমন্ত্ৰী জন ধন যোজনা (PMJDY) আৰম্ভ কৰা হৈছিল। আঁচনিখনৰ অধীনত এতিয়ালৈকে ৪২.৩৭ কোটি একাউণ্ট খোলা হৈছে।

    দেশৰ সকলো লোকক বেংকিং সুবিধাৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলৈ ২০১৪ চনত প্ৰধানমন্ত্ৰী জন ধন যোজনা (PMJDY) আৰম্ভ কৰা হৈছিল। আঁচনিখনৰ অধীনত এতিয়ালৈকে ৪২.৩৭ কোটি একাউণ্ট খোলা হৈছে।

    দেশৰ সকলো লোকক বেংকিং সুবিধাৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলৈ ২০১৪ চনত প্ৰধানমন্ত্ৰী জন ধন যোজনা (PMJDY) আৰম্ভ কৰা হৈছিল। আঁচনিখনৰ অধীনত এতিয়ালৈকে ৪২.৩৭ কোটি একাউণ্ট খোলা হৈছে।

    • Share this:
    দেশৰ সকলো লোকক বেংকিং সুবিধাৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলৈ ২০১৪ চনত প্ৰধানমন্ত্ৰী জন ধন যোজনা (PMJDY) আৰম্ভ কৰা হৈছিল। আঁচনিখনৰ অধীনত এতিয়ালৈকে ৪২.৩৭ কোটি একাউণ্ট খোলা হৈছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী জন ধন যোজনাৰ অধীনত, আনকি দৰিদ্ৰ লোকসকলেও তেওঁলোকৰ বেংক একাউণ্ট খুলিব পাৰে। একাউণ্টটো যিকোনো বেঙ্ক শাখা বা ব্যৱসায়িক প্ৰতিনিধি আউটলেটত খুলিব পাৰি। জন ধন একাউণ্টৰ বহুতো লাভালাভ আছে, যাৰ ভিতৰত এটা হৈছে জীৱন বীমা আৰু দুৰ্ঘটনা বীমা। যদি আপুনি এতিয়াও জন ধন একাউণ্টৰ সৈতে সংযোজিত নহয়, আপুনি একাউণ্ট এটা খুলিব পাৰে। এই বিষয়ে বিতংভাৱে জনাওঁ আহক...

    ১ লাখ টকাৰ দুৰ্ঘটনা বীমা উপলব্ধ

    প্ৰধানমন্ত্ৰী জন ধন যোজনাৰ অধীনত একাউণ্ট খোলাটোৱে ১ লাখ টকালৈকে বিনামূলীয়া দুৰ্ঘটনা বীমা প্ৰদান কৰে। ইয়াৰ উপৰিও, এই একাউণ্টটোৱে ৩০ হাজাৰ টকাৰ দুৰ্ঘটনাজনিত মৃত্যু বীমা আৱৰণো প্ৰদান কৰে। এই বীমা জন ধন একাউণ্টৰ বাবে উপলব্ধ ৰুপে ডেবিট কাৰ্ডত উপলব্ধ। অৱশ্যে, ইয়াৰ বাবে যোগ্যতাৰ চৰ্তাৱলী পূৰণ কৰা প্ৰয়োজন। প্ৰিমিয়ামটো ভাৰতীয় ৰাষ্ট্ৰীয় পৰিশোধ নিগমে (এনপিচিআই) পৰিশোধ কৰে।

    এই লাভালাভবোৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ জন ধন একাউণ্ট...

    1. একাউণ্টত নিম্নতম বেলেন্স ৰখাৰ কোনো অসুবিধা নাই।

    2. সঞ্চয় একাউণ্টৰ সমান সূত প্ৰাপ্ত কৰা অব্যাহত থাকিব।

    3. ম'বাইল বেঙ্কিং সুবিধাও বিনামূলীয়া হ'ব।

    4. প্ৰতিজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ২ লাখ টকালৈকে দুৰ্ঘটনা বীমা আৱৰে।

    5. ১০ হাজাৰ টকালৈকে অভাৰড্ৰাফ্ট সুবিধা।

    6. নগদ ধন উলিওৱা আৰু বজাৰ কৰাৰ বাবে Rupay কাৰ্ড প্ৰাপ্ত কৰক।

    এই চৰকাৰী আঁচনিবোৰ লাভান্বিত হ'ব

    1. বহুতো চৰকাৰী আঁচনিৰ পৰা ধন পোনপটীয়াকৈ একাউণ্টলৈ আহিব।

    2. বীমা, পেঞ্চন সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰা সহজ হ'ব।

    3. সমগ্ৰ দেশতে ধন স্থানান্তৰ সহজে কৰিব পাৰি।

    4. প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ আৰু শ্ৰমযোগী মানধনৰ দৰে আঁচনিয়ে পেঞ্চনৰ বাবে একাউণ্ট খুলিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: