• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • অৰ্ডাৰ দিছিল স্মাৰ্টফোন পিছে ঘৰলৈ আহিল এই সাধাৰণ সামগ্ৰী! মূৰে কঁপালে হাত দিলে গ্ৰাহকে!

অৰ্ডাৰ দিছিল স্মাৰ্টফোন পিছে ঘৰলৈ আহিল এই সাধাৰণ সামগ্ৰী! মূৰে কঁপালে হাত দিলে গ্ৰাহকে!

দামী স্মাৰ্টফোনৰ সলনি আহিল দহ টকাৰ চাবোন। ছচিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ হোৱাৰ পিছতে ক্ষোভৰ উদগীৰণ।

দামী স্মাৰ্টফোনৰ সলনি আহিল দহ টকাৰ চাবোন। ছচিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ হোৱাৰ পিছতে ক্ষোভৰ উদগীৰণ।

দামী স্মাৰ্টফোনৰ সলনি আহিল দহ টকাৰ চাবোন। ছচিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ হোৱাৰ পিছতে ক্ষোভৰ উদগীৰণ।

  • Share this:
বিভিন্ন অনলাইন প্লেটফৰ্মৰ জৰিয়তে ঘৰত বহিয়েই প্ৰয়োজনীয় সামগ্ৰী লাভ কৰে গ্ৰাহকে। গ্ৰাহকসকলে এতিয়া ঘৰত বহি থাকিয়েই যিকোনো সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰিব পাৰে। বহুতো গ্ৰাহকে ব্যস্ততাৰ বাবে সময় ৰাহি কৰিবলৈ বা সামগ্ৰীটো সহজে বিতৰণ কৰিবলৈ অনলাইন বজাৰৰ সৈতে অধিক আৰামদায়ক।

অৱশ্যে এই আৰামদায়ক ক্ষেত্ৰত অভ্যস্ত হ'বলৈ, কিছুমান লোক প্ৰৱঞ্চনাৰ ফান্দতো পৰিবলগীয়া হয়। এনে ঘটনাও এতিয়া ঘটিছে। তেলেংগানাৰ আদিলাবাদ জিলাৰ এজন ব্যক্তি এনে ধৰণৰ প্ৰৱঞ্চনাৰ ফান্দত পৰিছে। আদিলাবাদ জিলাৰ উতনুৰৰ বাসিন্দা পাঞ্জাৰী ভীমান্না নামৰ লোকজনে অনলাইন শ্বপিংৰ জৰিয়তে স্মাৰ্টফোনৰ অৰ্ডাৰ দিছিল। কিন্তু তাৰ পৰিৱৰ্তে, তেওঁ কি লাভ কৰিছিল জানেনে! জানিলে আচৰিত হৈ পৰিব আপুনি।

মানুহজনে ছচিয়েল মিডিয়াত এটা ভিডিঅ' পোষ্ট কৰি কৈছিল যে, এসপ্তাহ পূৰ্বে তেওঁ এটা জনপ্ৰিয় ই-কমাৰ্চ পৰ্টেলৰ জৰিয়তে ৬,১০০ টকাৰ ভিভো ৱাই৮৩ মডেলৰ এটা স্মাৰ্টফোন অৰ্ডাৰ কৰিছিল। বুকিং কৰাৰ মাত্ৰ পাঁচদিন পিছত কুৰিয়াৰৰ জৰিয়তে সামগ্ৰীটো তেওঁৰ হাতলৈ আহিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ পাৰ্চেলটো খুলি আচৰিত হৈছিল। সেই পাৰ্চেলত থকা স্মাৰ্টফোনৰ সলনি, এটা ডিটাৰ্জেণ্ট চাবোন আছে, যাৰ বজাৰ মূল্য কোনো প্ৰকাৰে ১০ টকাতকৈ বেছি নহয়।

প্ৰৱঞ্চনাৰ বিষয়ে জানিবলৈ পোৱাৰ পিছত, তেওঁ লগে লগে চাবোনটোৰ ভিডিঅ' লয় আৰু ছ'চিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰে। ভিডিঅ'টো মুহূৰ্ততে ভাইৰেল হৈ পৰিছিল। মানুহজনে আনসকলক অনলাইন বজাৰ কৰি প্ৰতাৰিত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ আহ্বান জনাইছিল।

এই ক্ষেত্ৰত, চাইবাৰ বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, আপুনি গ্ৰাহক সেৱাৰ জৰিয়তে মতামত ৰখা ই-কমাৰ্চ পৰ্টেলৰ জৰিয়তে অনলাইন ক্ৰয় কৰিব লাগিব, তেনেহ'লে ভুল বস্তুটো আহিলেও একমাত্ৰ ভুল কথাটো আহে, তাৰ পিছত হয় মূল্যটো কোম্পানীক ঘূৰাই দিয়া হয়, নতুবা সঠিক বস্তুটো বিচাৰি পোৱা যায়।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি