• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Omicron Cases in India : ভাৰতত বাঢ়িয়েই আছে অমিক্ৰনৰ সংক্ৰমণ, এই পৰ্যন্ত ৪৫ জন আক্ৰান্ত

Omicron Cases in India : ভাৰতত বাঢ়িয়েই আছে অমিক্ৰনৰ সংক্ৰমণ, এই পৰ্যন্ত ৪৫ জন আক্ৰান্ত

ভাৰতত কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অমিক্ৰন (Omicron Cases in India)ত সংক্ৰমিত লোকৰ সংখ্যা ৪৫ জনলৈ বৃদ্ধই।

ভাৰতত কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অমিক্ৰন (Omicron Cases in India)ত সংক্ৰমিত লোকৰ সংখ্যা ৪৫ জনলৈ বৃদ্ধই।

ভাৰতত কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অমিক্ৰন (Omicron Cases in India)ত সংক্ৰমিত লোকৰ সংখ্যা ৪৫ জনলৈ বৃদ্ধই।

  • Share this:
ভাৰতত কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অমিক্ৰন (Omicron Cases in India)ত সংক্ৰমিত লোকৰ সংখ্যা ৪৫ জনলৈ বৃদ্ধই। ৰাজধানী দিল্লীত আজি আৰু ৪ জন লোকৰ দেহত অমিক্ৰন (Omicron)ৰ সংক্ৰমণ ধৰা পৰে। অৱশ্যে এজন অমিক্ৰনত সংক্ৰমিত লোক আৰোগ্য হৈ ঘৰলৈ উভতিছে। উল্লেখ্য যে দিল্লী (Delhi)ত বিগত প্ৰায় ৪ মাহ ধৰি গড় হিচাপত ৬৩ জন লোক কোৰোণাত আক্ৰান্ত হৈ আছে।

যোৱা ২৪ ঘণ্টাত সমগ্ৰ দেশত কোৰোণা (Corona)ত আক্ৰান্ত লোকৰ সংখ্যা হৈছে ৫৭৮৪ গৰাকী আৰু ম-ত্যু হৈছে ২৫২ জনৰ। কিন্তু বিশেষজ্ঞই দিল্লীৰ পৰিস্থিতি চিন্তাজনক বুলি মন্তব্য কৰিছে।

উল্লেখ্য যে ভাৰতৰ ভিতৰত এতিয়ালৈ মহাৰাষ্ট্ৰত সৰ্বাধিক ২০টা অমিক্ৰন সংক্ৰমণৰ ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। দিল্লীত ৬টা, ৰাজস্থানত ৯টা, কৰ্ণাটকত ৩টা, গুজৰাটত ৪টা, কেৰালা, অন্ধ্ৰ প্ৰদেশ আৰু চণ্ডীগড়ত এজনকৈ লোক অমিক্ৰননৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হৈছে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি