• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • কৰ্মচাৰীৰ বাবে ভাল খবৰ! পুৰণি পেন্সন আঁচনি পুনৰ প্ৰৱৰ্তন কৰাকলৈ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত...

কৰ্মচাৰীৰ বাবে ভাল খবৰ! পুৰণি পেন্সন আঁচনি পুনৰ প্ৰৱৰ্তন কৰাকলৈ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত...

পুৰণি পেন্সন আঁচনি পুনৰ কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ চৰকাৰে শীঘ্ৰে সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। কৰ্মচাৰীৰ দাবীৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি চৰকাৰে আলোচনা অব্যাহত ৰাখিছে।

পুৰণি পেন্সন আঁচনি পুনৰ কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ চৰকাৰে শীঘ্ৰে সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। কৰ্মচাৰীৰ দাবীৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি চৰকাৰে আলোচনা অব্যাহত ৰাখিছে।

পুৰণি পেন্সন আঁচনি পুনৰ কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ চৰকাৰে শীঘ্ৰে সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। কৰ্মচাৰীৰ দাবীৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি চৰকাৰে আলোচনা অব্যাহত ৰাখিছে।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলে পুৰণি পেঞ্চন আঁচনি লাভৰ ক্ষেত্ৰত শীঘ্ৰে ভাল খবৰ পাব পাৰে। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে পুৰণি পেঞ্চন আঁচনিৰ বাবে কৰ্মচাৰীসকলৰ দীৰ্ঘদিনীয়া দাবীৰ বিষয়ে বিবেচনা কৰি আছে। ই কৰ্মচাৰীসকলক আশাৰ ৰেঙণি দেখুৱাইছে। চৰকাৰে পুৰণি পেঞ্চন আঁচনিৰ ওপৰত আইন মন্ত্ৰণালয়ৰ মতামত বিচাৰিছে।

চৰকাৰে আইন মন্ত্ৰণালয়ৰ পৰা মতামত বিচাৰে। কৰ্মচাৰী, জন অভিযোগ আৰু পেঞ্চন মন্ত্ৰণালয়ৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী আৰু প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কাৰ্যালয়ৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী ড০ জিতেন্দ্ৰ সিঙৰ মতে, পুৰণি পেঞ্চনৰ বিষয়ত আইন মন্ত্ৰণালয়ৰ মতামত বিচৰা হৈছে। মন্ত্ৰণালয়ৰ সঁহাৰিৰ বাবে অপেক্ষা কৰা হৈছে। তাৰ পিছত এটা সিদ্ধান্ত লোৱা হ'ব।

দৰাচলতে, কেন্দ্ৰৰ মোদী চৰকাৰে পুৰণি পেঞ্চন আঁচনিৰ লাভালাভ সেই কৰ্মচাৰীসকলক প্ৰদান কৰাৰ কথা বিবেচনা কৰি আছে, যাৰ নিযুক্তিৰ বিজ্ঞাপন ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০০৩ তাৰিখে বা তাৰ পূৰ্বে জাৰি কৰা হৈছিল।

পুৰণি পেন্সন আঁচনিত লাভ কৰিছিল অধিক সুবিধাঃ

দৰাচলতে, চৰকাৰে ২০১০ চনৰ পিছত নতুন পেঞ্চন আঁচনিৰ অধীনত কৰ্মচাৰী নিযুক্ত কৰিছিল। পুৰণি পেঞ্চন আঁচনিতকৈ ইয়াত কম লাভালাভ আছে। চৰকাৰে অৱসৰৰ পিছত লাভ কৰা ধনৰ বাবে কৰ পৰিশোধ কৰিব লাগিব। সেইকাৰণে কৰ্মচাৰীসকলে পুৰণি পেঞ্চন আঁচনি পুনৰ প্ৰৱৰ্তন হোৱাটো বিচাৰিছিল।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: