• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দেশত প্ৰথম বাৰলৈ কোৰোণাৰ পৰা আৰোগ্য হোৱা লোকৰ সংখ্যাই চেৰ পেলালে সংক্ৰমিতৰ সংখ্যাক

দেশত প্ৰথম বাৰলৈ কোৰোণাৰ পৰা আৰোগ্য হোৱা লোকৰ সংখ্যাই চেৰ পেলালে সংক্ৰমিতৰ সংখ্যাক

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ে আজি জাৰি কৰা তথ্য অনুসৰি কালি অৰ্থাৎ ৯ জুন তাৰিখে দেশত সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা আছিল ১,৩৩,৬৩২ আৰু আৰোগ্য হোৱাৰ ৰোগীৰ সংখ্যা আছিল ১,৩৫,২০৬ ।

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ে আজি জাৰি কৰা তথ্য অনুসৰি কালি অৰ্থাৎ ৯ জুন তাৰিখে দেশত সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা আছিল ১,৩৩,৬৩২ আৰু আৰোগ্য হোৱাৰ ৰোগীৰ সংখ্যা আছিল ১,৩৫,২০৬ ।

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ে আজি জাৰি কৰা তথ্য অনুসৰি কালি অৰ্থাৎ ৯ জুন তাৰিখে দেশত সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা আছিল ১,৩৩,৬৩২ আৰু আৰোগ্য হোৱাৰ ৰোগীৰ সংখ্যা আছিল ১,৩৫,২০৬ ।

  • News18
  • Last Updated :
  • Share this:
দেশত পোণ প্ৰথমবাৰৰ বাবে Covid-19ত আৰোগ্য হোৱাৰ লোকৰ সংখ্যাই চেৰ পেলাইছে সক্ৰিয় লোকৰ সংখ্যাক । কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ে আজি জাৰি কৰা তথ্য অনুসৰি কালি অৰ্থাৎ ৯ জুন তাৰিখে দেশত সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা আছিল ১,৩৩,৬৩২ আৰু আৰোগ্য হোৱাৰ ৰোগীৰ সংখ্যা আছিল ১,৩৫,২০৬ । আৰোগ্য হোৱাৰ লোকৰ সংখ্যা শৰীৰত কোৰোণা ভাইৰাছ সক্ৰিয় হৈ থকা লোকতকৈ ১৫৭৪ জন অধিক । আৰোগ্য হোৱাৰ লোকৰ শতাংশই স্পৰ্শ কৰিছে ৪৮.৮৮ লৈ ।

অৱশ্যে কালিৰ দিনটোত ৯৯৮৫ জন লোকৰ শৰীৰত কোৰোণা ভাইৰাছৰ অৱস্থিতি পোৱা গৈছে আৰু ২৭৯ জন লোক মৃত্যুৰ মুখত পৰিছে । সমগ্ৰ দেশতে এই পর্যন্ত মৃতকৰ সংখ্যা ৭৭৪৫ জন । ভাৰতবৰ্ষই এতিয়াও ৰোগীৰ সংখ্যাৰ দিশৰ পৰা সমগ্ৰ বিশ্বত ষষ্ঠ স্থান দখল কৰি আছে ।
First published: