• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • আৰজেডিক অনুসৰণ কৰিব নীতিশে, ভৱিষ্যতে নীতিশৰ সৈতে মিত্ৰজোটৰ কথা চিন্তা নকৰে বিজেপিয়ে– আৰ.কে. সিং

আৰজেডিক অনুসৰণ কৰিব নীতিশে, ভৱিষ্যতে নীতিশৰ সৈতে মিত্ৰজোটৰ কথা চিন্তা নকৰে বিজেপিয়ে– আৰ.কে. সিং

আৰা লোকসভা আসনত নীতিশে কেৱল সেই সময়লৈকে মুখ্যমন্ত্ৰী থাকিব পাৰিব যেতিয়ালৈ ৰাষ্ট্ৰীয় জনতা দলৰ নেতা তেজস্ৱী যাদবে উপমুখ্যমন্ত্ৰী আসন ত্যাগ কৰি মুখ্যমন্ত্ৰী আসনৰ ব্যাকুলতা নেদেখুৱাই।

আৰা লোকসভা আসনত নীতিশে কেৱল সেই সময়লৈকে মুখ্যমন্ত্ৰী থাকিব পাৰিব যেতিয়ালৈ ৰাষ্ট্ৰীয় জনতা দলৰ নেতা তেজস্ৱী যাদবে উপমুখ্যমন্ত্ৰী আসন ত্যাগ কৰি মুখ্যমন্ত্ৰী আসনৰ ব্যাকুলতা নেদেখুৱাই।

আৰা লোকসভা আসনত নীতিশে কেৱল সেই সময়লৈকে মুখ্যমন্ত্ৰী থাকিব পাৰিব যেতিয়ালৈ ৰাষ্ট্ৰীয় জনতা দলৰ নেতা তেজস্ৱী যাদবে উপমুখ্যমন্ত্ৰী আসন ত্যাগ কৰি মুখ্যমন্ত্ৰী আসনৰ ব্যাকুলতা নেদেখুৱাই।

  • Share this:
দেওবাৰে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ৰাজ কুমাৰ সিঙে কয় যে মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীৰ সৈতে সম্পৰ্ক শেষ কৰাৰ পাছত ভৱিষ্যতে তেওঁলোকৰ সৈতে মিত্ৰজোটৰ যিকোনো প্ৰকাৰে বিৰোধিতা কৰিব। ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীৰ মন্ত্ৰীজনে লগতে কয় যে আৰা লোকসভা আসনত সাংসদগৰাকীয়ে দাবী কৰে যে নীতিশ কেৱল সেই সময়লৈকে মুখ্যমন্ত্ৰী থাকিব পাৰিব যেতিয়ালৈ ৰাষ্ট্ৰীয় জনতা দলৰ নেতা তেজস্বী যাদব উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী আসন ত্যাগ কৰি শীৰ্ষ আসন অৰ্থাৎ মুখ্যমন্ত্ৰী আসনৰ বাবে ব্যাকুলতা নেদেখুৱায়।

ইয়াৰ উপৰিও ৰাজ কুমাৰ সিঙে কয় যে সকলোৱে জানে বিজেপিৰ সৈতে মিত্ৰজোটৰ সময়ছোৱাত নীতিশ কুমাৰে বিজেপিৰ মন্ত্ৰীসকলক স্বতন্ত্ৰৰূপত কাম কৰিবলৈ অনুমতি প্ৰদান কৰা নাছিলে, কিন্তু এতিয়া নীতিশে আৰজেডিক অনুসৰণ কৰিব আৰু যদি মাজনিশাও লালু প্ৰসাদে ফোন কৰে তেন্তে নীতিশ লালুৰ ঘৰ পাই যাব।

মন কৰিবলগীয়া কথা যে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীক নীতিশ কুমাৰৰ দ্বাৰা প্ৰত্যাহ্বান দিয়া আৰজেডি নেতাসকল সম্পৰ্কে কৰা দাবীক ৰাজ কুমাৰ সিঙে উপহাস কৰে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: