• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • নীতিশ-কেজৰিৱালে একেলগে দুপৰীয়াৰ আহাৰ গ্ৰহণ কৰিলে, কিন্তু বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে একো নোকোৱাকৈ গুচি গ'ল ! তাৰ পিছতে দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কৰিলে টুইট ...

নীতিশ-কেজৰিৱালে একেলগে দুপৰীয়াৰ আহাৰ গ্ৰহণ কৰিলে, কিন্তু বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে একো নোকোৱাকৈ গুচি গ'ল ! তাৰ পিছতে দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কৰিলে টুইট ...

বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে মঙলবাৰে আবেলি দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালক সাক্ষাৎ কৰে। বৈঠকখন প্ৰায় এঘণ্টা ৩০ মিনিট ধৰি চলিছিল আৰু এই সময়ছোৱাত দুয়োগৰাকী নেতাই একেলগে দুপৰীয়াৰ আহাৰ গ্ৰহণ কৰিছিল।

বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে মঙলবাৰে আবেলি দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালক সাক্ষাৎ কৰে। বৈঠকখন প্ৰায় এঘণ্টা ৩০ মিনিট ধৰি চলিছিল আৰু এই সময়ছোৱাত দুয়োগৰাকী নেতাই একেলগে দুপৰীয়াৰ আহাৰ গ্ৰহণ কৰিছিল।

বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে মঙলবাৰে আবেলি দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালক সাক্ষাৎ কৰে। বৈঠকখন প্ৰায় এঘণ্টা ৩০ মিনিট ধৰি চলিছিল আৰু এই সময়ছোৱাত দুয়োগৰাকী নেতাই একেলগে দুপৰীয়াৰ আহাৰ গ্ৰহণ কৰিছিল।

  • Share this:
বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে মঙলবাৰে আবেলি দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালক সাক্ষাৎ কৰে। বৈঠকখন প্ৰায় এঘণ্টা ৩০ মিনিট ধৰি চলিছিল আৰু এই সময়ছোৱাত দুয়োগৰাকী নেতাই একেলগে দুপৰীয়াৰ আহাৰ গ্ৰহণ কৰিছিল। এই বৈঠকৰ পিছত, নীতিশ কুমাৰে সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে কথা পতা নাছিল। একে সময়তে, এই বৈঠকৰ পিছত কেজৰিৱালৰ টুইটটো ওলাই আহিছে। নীতিশ কুমাৰৰ এই বৈঠকৰ উদ্দেশ্য হৈছে ২০২৪ চনৰ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ বাবে বিৰোধীসকলক একত্ৰিত কৰা।

এই বৈঠকৰ পিছত কেজৰিৱালে টুইট কৰি কয় যে মোৰ ঘৰলৈ অহাৰ বাবে নীতিশজীক বহুত ধন্যবাদ। দেশৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বহুতো গুৰুতৰ বিষয় আলোচনা কৰা হৈছিল - শিক্ষা, স্বাস্থ্য, অপাৰেচন লোটাছ, এই লোকসকলৰ দ্বাৰা মুকলিকৈ বিধায়ক ক্ৰয় কৰি ৰাইজে নিৰ্বাচিত চৰকাৰসমূহৰ পতন, বিজেপি চৰকাৰৰ বৰ্ধিত স্বৈৰাচাৰী দুৰ্নীতি, মুদ্ৰাস্ফীতি আৰু নিবনুৱা।



বৈঠকত দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়া আৰু জনতা দল ইউনাইটেড (জেডি-ইউ)ৰ নেতা সঞ্জয় ঝাও উপস্থিত আছিল। কেজৰিৱালৰ আগতে কুমাৰে কমিউনিষ্ট পাৰ্টি অৱ ইণ্ডিয়া-মাৰ্ক্সবাদী (চিপিআই-এম)ৰ সাধাৰণ সম্পাদক সীতাৰাম য়েচুৰী আৰু ভাৰতীয় কমিউনিষ্ট পাৰ্টিৰ (চিপিআই) সাধাৰণ সম্পাদক ডি ৰাজাকো তেওঁলোকৰ দলীয় কাৰ্যালয়ত সাক্ষাৎ কৰিছিল।

কুমাৰে হাৰিয়ানাৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু ইণ্ডিয়ান নেচনেল লোক দলৰ (আইএনএলডি) সৰ্বোচ্চ নেতা ওম প্ৰকাশ চৌটালাকো সাক্ষাৎ কৰাৰ কথা আছে। জেডি(ইউ)ৰ নেতাসকলে ২০২৪ চনৰ নিৰ্বাচনত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ (বিজেপি) সৈতে যুটীয়াভাৱে মুখামুখি হ'বলৈ সকলো বিৰোধী দলক একত্ৰিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে আৰু তেওঁলোকৰ বিশেষ গুৰুত্ব সমাজতান্ত্ৰিক পৃষ্ঠভূমিৰ দলসমূহক একত্ৰিত কৰাৰ ওপৰত।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি