• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ফটো এডিট কৰি ছচিয়েল মিডিয়াত অপপ্ৰচাৰ তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ, জানক প্ৰকৃত সত্য কি!

প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ফটো এডিট কৰি ছচিয়েল মিডিয়াত অপপ্ৰচাৰ তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ, জানক প্ৰকৃত সত্য কি!

তৃণমূল কংগ্ৰেছকে ধৰি বিৰোধী দলসমূহে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ এখন বিকৃত ফটো শ্বেয়াৰ কৰি তেওঁক উপহাস কৰে।

তৃণমূল কংগ্ৰেছকে ধৰি বিৰোধী দলসমূহে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ এখন বিকৃত ফটো শ্বেয়াৰ কৰি তেওঁক উপহাস কৰে।

বিজেপিয়ে ক্ষীপ্ৰতাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ফটোশ্বপ কৰা ছবিখন ফেক্ট-চেক কৰি ভুৱা অপপ্ৰচাৰ প্ৰচাৰ কৰাৰ বাবে টিএমচিক আক্ৰমণ কৰে। ফটোশ্বপ কৰা ছবিখনত নিকন কেমেৰাত কেনন লেন্সৰ কভাৰ এটা দেখা গৈছিল, যিয়ে স্পষ্টভাৱে দেখুৱাইছিল যে ই এটা বেয়া সম্পাদনা।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শনিবাৰে ৭২ সংখ্যক জন্মদিন উপলক্ষে মধ্যপ্ৰদেশৰ কুনো ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানত চিতা বাঘ মুকলি কৰি দিয়ে। চিতা বাঘ মুকলি কৰি দিয়াৰ সময়তে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে নামিবিয়াৰ পৰা অনা বাঘকেইটাৰ কিছু ফটো এটা কেমেৰাত ক্লিক কৰে।

উল্লেখযোগ্য যে, তৃণমূল কংগ্ৰেছকে ধৰি বিৰোধী দলসমূহে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ এখন বিকৃত ফটো শ্বেয়াৰ কৰি তেওঁক উপহাস কৰে। তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ সাংসদ জৱাহৰ ছিৰকাৰে কেমেৰাৰ লেন্স কভাৰ খুলি নোলোৱাকৈ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে চিতা বাঘবোৰৰ ফটো তোলাৰ বিকৃত কৰা ছবি শ্বেয়াৰ কৰে।



তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ নেতাগৰাকীয়ে ফটোখনৰ কেপচনত লিখিছে, “সকলো পৰিসংখ্যাৰ ঢাকনি ৰখাটো এটা কথা, কিন্তু কেমেৰাৰ লেন্সত ঢাকনি ৰখাটো নিৰ্মল দূৰদৰ্শীতা।”

কিন্তু বিজেপিয়ে ক্ষীপ্ৰতাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ফটোশ্বপ কৰা ছবিখন ফেক্ট-চেক কৰি ভুৱা অপপ্ৰচাৰ প্ৰচাৰ কৰাৰ বাবে টিএমচিক আক্ৰমণ কৰে। ফটোশ্বপ কৰা ছবিখনত নিকন কেমেৰাত কেনন লেন্সৰ কভাৰ এটা দেখা গৈছিল, যিয়ে স্পষ্টভাৱে দেখুৱাইছিল যে ই এটা বেয়া সম্পাদনা।


“টিএমচি ৰাজ্যসভাৰ সাংসদে কেনন কভাৰৰ সৈতে নিকন কেমেৰাৰ সম্পাদিত ছবি শ্বেয়াৰ কৰিছে। ভুৱা অপপ্ৰচাৰৰ এক বেয়া প্ৰয়াস। মমতা বেনাৰ্জী...উত্তম কাৰোবাক নিযুক্তি দিয়ক যিয়ে অন্ততঃ সাধাৰণ জ্ঞান থাকিব পাৰে,'' বুলি সুকান্ত মজুমদাৰে মন্তব্য কৰে।


ইয়াৰ কিছু সময়ৰ পিছতে টিএমচিৰ সাংসদ জৱাহৰ ছিৰকাৰে টুইটটো ডিলিট কৰে। বিকৃত কৰা ফটোখন কংগ্ৰেছ দলৰ দমন আৰু দিউ ইউনিটৰ স্থানীয় হেণ্ডেলৰ লগতে আন বহু কংগ্ৰেছ নেতাইও শ্বেয়াৰ কৰে।

বিশ্বৰ প্ৰথমটো আন্তঃমহাদেশীয় বৃহৎ বন্য মাংসভোজী স্থানান্তৰ প্ৰকল্প 'চিতা প্ৰকল্প’ৰ অংশ হিচাপে শনিবাৰে পুৱা নামিবিয়াৰ পৰা এখন পৰিৱৰ্তিত বয়িং বিমানেৰে মুঠ আঠটা চিতা – পাঁচটা মাইকী আৰু তিনিটা মতা – গোৱালিয়ৰলৈ অনা হয়। গোৱালিয়ৰৰ পৰা ভাৰতীয় বায়ুসেনাৰ দুখন হেলিকপ্টাৰেৰে শ্বেওপুৰ জিলাত অৱস্থিত কেএনপিৰ সমীপত পালপুৰলৈ উৰা মাৰিছিল চিতা বাঘকেইটাৰে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি