• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • পৰৱৰ্তী কংগ্ৰেছ সভাপতি গান্ধী পৰিয়ালৰ বাহিৰৰ হ'বনে ? প্ৰশ্নটোৰ উত্তৰত অশোক গেহলটে কি কৈছে ?

পৰৱৰ্তী কংগ্ৰেছ সভাপতি গান্ধী পৰিয়ালৰ বাহিৰৰ হ'বনে ? প্ৰশ্নটোৰ উত্তৰত অশোক গেহলটে কি কৈছে ?

পৰৱৰ্তী কংগ্ৰেছ সভাপতি এতিয়া গান্ধী পৰিয়ালৰ বাহিৰৰ হ'বনে? ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিছে।

পৰৱৰ্তী কংগ্ৰেছ সভাপতি এতিয়া গান্ধী পৰিয়ালৰ বাহিৰৰ হ'বনে? ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিছে।

পৰৱৰ্তী কংগ্ৰেছ সভাপতি এতিয়া গান্ধী পৰিয়ালৰ বাহিৰৰ হ'বনে? ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিছে।

  • Share this:
পৰৱৰ্তী কংগ্ৰেছ সভাপতি এতিয়া গান্ধী পৰিয়ালৰ বাহিৰৰ হ'বনে? ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিছে। কংগ্ৰেছ সভাপতি পদৰ মুখ্য দাবীদাৰ হিচাপে দেখা পোৱা অশোক গেহলটে বুধবাৰে কয় যে ৰাহুল গান্ধীয়ে পুনৰ এবাৰ দলৰ দায়িত্ব লোৱাৰ শেষ মুহূৰ্তলৈকে প্ৰচেষ্টা কৰা হ'ব। ৰাজস্থান চৰকাৰৰ 'বিনিয়োগকাৰী সন্মিলন' সম্পৰ্কীয় এক অনুষ্ঠানৰ সময়ত তেওঁ সাংবাদিকৰ আগত কয়, "আমি ৰাহুল গান্ধীজীক শেষ মুহূৰ্তলৈকে কংগ্ৰেছৰ সভাপতিৰ দায়িত্ব ল'বলৈ সৈমান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিম।" কংগ্ৰেছ ৱৰ্কিং কমিটিৰ বৈঠক ২৮ আগষ্টত অনুষ্ঠিত হ'ব। আমি তেওঁক সভাপতি হোৱাটো বিচাৰিম।"

"যদি ৰাহুল গান্ধী সভাপতি নহয়, তেন্তে বহুলোক হতাশ হ'ব আৰু ঘৰত বহি থাকিব," গেহলটে কয় যে শেষ মুহূৰ্তলৈকে ৰাহুল গান্ধীক সৈমান কৰাৰ চেষ্টা কৰা হ'ব। মঙলবাৰে কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষ ছোনিয়া গান্ধীক লগ পোৱাৰ এদিন পিছতে গেহলটৰ মন্তব্য আহিছিল।  বিশ্বাস কৰা হয় যে এই বৈঠকত কংগ্ৰেছ সভাপতি নিৰ্বাচনৰ সন্দৰ্ভত আলোচনা হৈছে। কংগ্ৰেছৰ নতুন সভাপতি গান্ধী পৰিয়ালৰ বাহিৰৰ পৰা আহিব বুলি সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে নেকি বুলি সোধাত কংগ্ৰেছৰ এজন জ্যেষ্ঠ নেতা গেহলটে সাংবাদিকক কয়, "কংগ্ৰেছৰ কোনোবাই আপোনাক (সংবাদ মাধ্যম) এই কথা কৈছে নেকি? আনুষ্ঠানিক সিদ্ধান্ত নোলোৱালৈকে আপুনি বা মই মন্তব্য কৰিব নোৱাৰো।"

সিদ্ধান্ত কি হ'ব, কি নহ'ব, কোনেও নাজানে

সভাপতি পদৰ বাবে তেওঁৰ প্ৰাৰ্থিত্বৰ সম্ভাৱনা সন্দৰ্ভত সোধা প্ৰশ্নৰ সন্দৰ্ভত গেহলটে কয়, "এইটো বহু দিন ধৰি সংবাদ মাধ্যমত চলি আহিছে। ছোনিয়া গান্ধীৰ সৈতে হোৱা বৈঠকৰ বিষয়ে সোধাত তেওঁ কয়, "ছোনিয়া গান্ধী চিকিৎসাৰ বাবে বিদেশলৈ গৈছে। আমি সৌজন্যত লগ পাইছিলো। বেণুগোপালজী আৰু মই গুজৰাটলৈ গৈ আছো, সেয়েহে আমি গুজৰাটৰ বাবে তেওঁৰ পৰা আশীৰ্বাদ লৈছিলো। '
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি