• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ছোহা আলী খানক ভাৰতত নিউজিলেণ্ডৰ শিক্ষাৰ বাবে নতুন ব্ৰেণ্ড অধিবক্তা ঘোষণা

ছোহা আলী খানক ভাৰতত নিউজিলেণ্ডৰ শিক্ষাৰ বাবে নতুন ব্ৰেণ্ড অধিবক্তা ঘোষণা

মানপু কি টে আও (ENZ)য়ে ভাৰতীয় তাৰকা ছোহা আলী খানক ভাৰতত নিউজিলেণ্ডৰ শিক্ষাৰ বাবে নতুন ব্ৰেণ্ড অধিবক্তা হিচাপে ঘোষণা কৰিছে।

মানপু কি টে আও (ENZ)য়ে ভাৰতীয় তাৰকা ছোহা আলী খানক ভাৰতত নিউজিলেণ্ডৰ শিক্ষাৰ বাবে নতুন ব্ৰেণ্ড অধিবক্তা হিচাপে ঘোষণা কৰিছে।

"খানৰ এক শক্তিশালী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈক্ষিক পৃষ্ঠভূমি আছে আৰু ভাৰতীয় যুৱসকলৰ সৈতে এক ভাল সম্পৰ্ক আছে। আমি আশা কৰিছো যে নিউজিলেণ্ডৰ সৈতে তেওঁৰ সম্পৰ্কই উচ্চাকাংক্ষী ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীসকলক তেওঁলোকৰ উচ্চ শিক্ষাৰ সপোন সম্পৰ্কে সিদ্ধান্ত ল'বলৈ পথ প্ৰদৰ্শন কৰাত সহায় কৰিব,"

  • Share this:
মানপু কি টে আও (ENZ)য়ে ভাৰতীয় তাৰকা ছোহা আলী খানক ভাৰতত নিউজিলেণ্ডৰ শিক্ষাৰ বাবে নতুন ব্ৰেণ্ড অধিবক্তা হিচাপে ঘোষণা কৰিছে। তেওঁ আন্তৰ্জাতিক সম্পৰ্ক বিষয়ত স্নাতকোত্তৰ আৰু অ'টিয়েৰোৱা নিউজিলেণ্ডৰ শিক্ষা ব্যৱস্থা আৰু সুযোগবোৰ বুজিবলৈ আৰু ওকালতি কৰিবলৈ সাজু হৈছে। এই সহযোগিতা দুবছৰৰ পিছত আন্তৰ্জাতিক শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে নিউজিলেণ্ডৰ সীমান্ত পুনৰ খোলাৰ লগে লগে হৈছে।

এই সহযোগিতাৰ সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰি ইএনজেডৰ এছিয়াৰ আঞ্চলিক সঞ্চালক বেন বুৰেছে কয়, "ছোহা আলী খান যুৱসকলৰ মাজত এক জনপ্ৰিয় নাম আৰু তেওঁৰ সৈতে আমাৰ সহযোগিতা বৃহত্তৰ আৰু অধিক বৈচিত্ৰ্যপূৰ্ণ ভাৰতীয় দৰ্শকৰ সৈতে জড়িত হোৱাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়া হ'ব।"

"খানৰ এক শক্তিশালী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈক্ষিক পৃষ্ঠভূমি আছে আৰু ভাৰতীয় যুৱসকলৰ সৈতে এক ভাল সম্পৰ্ক আছে। আমি আশা কৰিছো যে নিউজিলেণ্ডৰ সৈতে তেওঁৰ সম্পৰ্কই উচ্চাকাংক্ষী ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীসকলক তেওঁলোকৰ উচ্চ শিক্ষাৰ সপোন সম্পৰ্কে সিদ্ধান্ত ল'বলৈ পথ প্ৰদৰ্শন কৰাত সহায় কৰিব," বুলি তেওঁ উল্লেখ কৰে।


ভাৰতৰ বাবে নিউজিলেণ্ডৰ শিক্ষা অধিবক্তা হিচাপে চুক্তিবদ্ধ হোৱাৰ সন্দৰ্ভত বলীউডৰ অভিনেত্ৰী ছোহা আলী খানে কয়, "মই নিউজিলেণ্ডত শিক্ষাৰ বিষয়ে অধিক জানিবলৈ পাই উৎসাহিত। মই দৃঢ়ভাৱে বিশ্বাস কৰোঁ যে আন্তৰ্জাতিক শিক্ষা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে এক জীৱন পৰিৱৰ্তনকাৰী অভিজ্ঞতা। নিউজিলেণ্ডৰ শিক্ষাৰ সৈতে মোৰ সম্পৰ্কৰ লক্ষ্য হৈছে তেওঁলোকৰ প্ৰতিষ্ঠান আৰু বিশ্ববিদ্যালয়সমূহে আগবঢ়োৱা বিভিন্ন কাৰ্যসূচীৰ ওপৰত আলোকপাত কৰা।"

"নিউজিলেণ্ডে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শিক্ষাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে সামগ্ৰিক বিকাশত উদগনি দিয়ে। দেশৰ শৈক্ষিক দৃষ্টিভংগীয়ে উদ্ভাৱনীমূলক আৰু সহযোগিতামূলক গৱেষণাৰ পথ প্ৰশস্ত কৰে আৰু আমাৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ দিগন্ত বহল কৰে। মই ভাৰতত তেওঁলোকৰ ৰোমাঞ্চকৰ শৈক্ষিক যাত্ৰাত নিউজিলেণ্ডত যোগদান কৰিবলৈ বাট চাই আছো। '' বুলিও তেওঁ লগতে কয়।

শিক্ষা নিউজিলেণ্ডে বিভিন্ন ধৰণৰ সুযোগৰ সৈতে উদ্যোগ-সাজু স্নাতক বনোৱাৰ দিশত সকলো শিক্ষাৰ্থীৰ বাবে সামগ্ৰিক বিকাশ প্ৰদান কৰিবলৈ প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ।
Published by:Subham Goswami
First published: