உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • National Herald Case: ৰাহুল গান্ধীক EDএ পঞ্চম দিনা ৯ ঘণ্টা ধৰি প্ৰশ্ন কৰে, ইডিয়ে ৰেকৰ্ড কৰিছে বিবৃতি ...

    National Herald Case: ৰাহুল গান্ধীক EDএ পঞ্চম দিনা ৯ ঘণ্টা ধৰি প্ৰশ্ন কৰে, ইডিয়ে ৰেকৰ্ড কৰিছে বিবৃতি ...

    National Herald Case বাতৰিৰ সৈতে জড়িত কথিত ধন ৰপ্তানিৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে (ED) মঙলবাৰে কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক পঞ্চম দিনা প্ৰায় ন ঘণ্টা সোধা-পোছা কৰিছিল।

    National Herald Case বাতৰিৰ সৈতে জড়িত কথিত ধন ৰপ্তানিৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে (ED) মঙলবাৰে কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক পঞ্চম দিনা প্ৰায় ন ঘণ্টা সোধা-পোছা কৰিছিল।

    National Herald Case বাতৰিৰ সৈতে জড়িত কথিত ধন ৰপ্তানিৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে (ED) মঙলবাৰে কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক পঞ্চম দিনা প্ৰায় ন ঘণ্টা সোধা-পোছা কৰিছিল।

    • Share this:
    National Herald Case বাতৰিৰ সৈতে জড়িত কথিত ধন ৰপ্তানিৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে (ED) মঙলবাৰে কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক পঞ্চম দিনা প্ৰায় ন ঘণ্টা সোধা-পোছা কৰিছিল। তেওঁলোকে পুৱা ১১.১৫ বজাত ইডি কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হৈছিল আৰু আবেলি কোনো ছুটি লোৱা নাছিল যিদৰে তেওঁলোকে আগৰ জেৰাত কৰিছিল।

    ৱায়ানাডৰ কংগ্ৰেছ সাংসদ ৰাহুল গান্ধীক ইডিয়ে পাঁচ দিনত প্ৰায় ৫০ ঘণ্টা সোধা-পোছা কৰিছিল আৰু বিষয়াসকলে মানি লণ্ডাৰিং প্ৰতিৰোধ আইনৰ অধীনত তেওঁৰ বক্তব্য লিপিবদ্ধ কৰিছিল। তেওঁলোকক পুনৰ মাতি পঠিওৱা হৈছে নে নাই সেয়া জনা হোৱা নাই।

    ৰাহুল গান্ধীয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে গোচৰটোত ১৩ জুনত ইডিৰ সন্মুখত হাজিৰ হৈছিল আৰু এতিয়ালৈকে পাঁচবাৰ সংস্থাটোৰ সন্মুখত হাজিৰ হৈছে। কংগ্ৰেছ দলটোৱে ঠায়ে ঠায়ে ৰাহুল গান্ধীক সোধা-পোছাৰ বিৰুদ্ধে তীব্ৰ প্ৰতিবাদ দাখিল কৰিছে। সমগ্ৰ দেশৰ জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতা আৰু কৰ্মীসকল দিল্লীত উপস্থিত হৈছিল আৰু প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: