• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • National Herald Case: ৰাহুল গান্ধীক মঙলবাৰে পুনৰ EDৰ সন্মুখত হাজিৰ হ'বলৈ কৈছে ...

National Herald Case: ৰাহুল গান্ধীক মঙলবাৰে পুনৰ EDৰ সন্মুখত হাজিৰ হ'বলৈ কৈছে ...

National Herald Case: প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে (ED) সোমবাৰে কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক (Rahul Gandhi) 'নেচনেল হেৰাল্ড' বাতৰি কাকতৰ সৈতে জড়িত এটা ধন ৰপ্তানিৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত সোধা-পোছা কৰিছিল আৰু তেওঁক মঙলবাৰে পুনৰ উপস্থিত হ'বলৈ কৈছে।

National Herald Case: প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে (ED) সোমবাৰে কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক (Rahul Gandhi) 'নেচনেল হেৰাল্ড' বাতৰি কাকতৰ সৈতে জড়িত এটা ধন ৰপ্তানিৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত সোধা-পোছা কৰিছিল আৰু তেওঁক মঙলবাৰে পুনৰ উপস্থিত হ'বলৈ কৈছে।

National Herald Case: প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে (ED) সোমবাৰে কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক (Rahul Gandhi) 'নেচনেল হেৰাল্ড' বাতৰি কাকতৰ সৈতে জড়িত এটা ধন ৰপ্তানিৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত সোধা-পোছা কৰিছিল আৰু তেওঁক মঙলবাৰে পুনৰ উপস্থিত হ'বলৈ কৈছে।

  • Share this:
প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে (ED) সোমবাৰে কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক (Rahul Gandhi) 'নেচনেল হেৰাল্ড' বাতৰি কাকতৰ সৈতে জড়িত এটা ধন ৰপ্তানিৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত সোধা-পোছা কৰিছিল আৰু তেওঁক মঙলবাৰে পুনৰ উপস্থিত হ'বলৈ কৈছে। বিষয়াসকলে কৈছে যে সোমবাৰে নিশা ৯ বজাৰ পিছত প্ৰশ্ন অব্যাহত আছিল আৰু ই সোনকালেই সমাপ্ত হ'ব। গান্ধীয়ে পুৱা প্ৰায় ১১.১০ বজাত কেন্দ্ৰীয় দিল্লীত ফেডাৰেল এজেন্সিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত প্ৰৱেশ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, কিছুমান চমু আইনী প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ কৰা হৈছিল আৰু তেওঁলোকৰ উপস্থিতি নথিভুক্ত কৰা হৈছিল। তেওঁৰ প্ৰৱেশৰ প্ৰায় ২০ মিনিট পিছত, তেওঁৰ জেৰা আৰম্ভ কৰা হৈছিল।

বিষয়াসকলে কৈছে যে তেওঁক ইডিয়ে দুপৰীয়া প্ৰায় ২.১০ বজাত দুপৰীয়াৰ আহাৰ খাবলৈ অনুমতি দিছিল আৰু আবেলি প্ৰায় ৩.৩০ বজাত উভতি আহিছিল। তদন্তটো 'নেচনেল হেৰাল্ড' বাতৰি কাকতৰ মালিকানাধীন 'ইয়ং ইণ্ডিয়ান' কোম্পানীত কথিত বিত্তীয় অনিয়মৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। 'নেচনেল হেৰাল্ড' এছ'চিয়েটেড জাৰ্নেলছ লিমিটেড (এজেএল)ৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত আৰু ইয়ং ইণ্ডিয়ান প্ৰাইভেট লিমিটেডৰ মালিকানাধীন।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি