• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • National Herald Case: ছোনিয়া-ৰাহুল গান্ধীক ইডিয়ে পুনৰ সোধা-পোছা কৰিব পাৰে, অভিযানত লাভ কৰিছে মুখ্য নথিপত্ৰসমূহ ...

National Herald Case: ছোনিয়া-ৰাহুল গান্ধীক ইডিয়ে পুনৰ সোধা-পোছা কৰিব পাৰে, অভিযানত লাভ কৰিছে মুখ্য নথিপত্ৰসমূহ ...

নেচনেল হেৰাল্ড গোচৰত গান্ধী পৰিয়ালৰ জেৰাক লৈ চলি থকা ৰাজনৈতিক প্ৰতিবাদৰ মাজতে, প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে ছোনিয়া আৰু ৰাহুল গান্ধীক পুনৰ প্ৰশ্ন কৰাৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে।

নেচনেল হেৰাল্ড গোচৰত গান্ধী পৰিয়ালৰ জেৰাক লৈ চলি থকা ৰাজনৈতিক প্ৰতিবাদৰ মাজতে, প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে ছোনিয়া আৰু ৰাহুল গান্ধীক পুনৰ প্ৰশ্ন কৰাৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে।

নেচনেল হেৰাল্ড গোচৰত গান্ধী পৰিয়ালৰ জেৰাক লৈ চলি থকা ৰাজনৈতিক প্ৰতিবাদৰ মাজতে, প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে ছোনিয়া আৰু ৰাহুল গান্ধীক পুনৰ প্ৰশ্ন কৰাৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে।

  • Share this:
নেচনেল হেৰাল্ড গোচৰত গান্ধী পৰিয়ালৰ জেৰাক লৈ চলি থকা ৰাজনৈতিক প্ৰতিবাদৰ মাজতে, প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে ছোনিয়া আৰু ৰাহুল গান্ধীক পুনৰ প্ৰশ্ন কৰাৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে। দৰাচলতে, অনুসন্ধানকাৰী সংস্থাটোৱে এই ক্ষেত্ৰত নতুন প্ৰমাণ পাইছে, সেয়েহে ইডিয়ে পুনৰ এটা নতুন সোধ-পোছৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে। সূত্ৰ অনুসৰি, ইয়ং ইণ্ডিয়ান আৰু এছ'চিয়েটেড জাৰ্নেল লিমিটেডে ২০১৯ চনলৈকে নামমাত্ৰ কোম্পানীবোৰৰ পৰা পুঁজি প্ৰাপ্ত কৰা অব্যাহত ৰাখিছিল।

টাইমছ অৱ ইণ্ডিয়াৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সূত্ৰই কৈছে যে ইডিৰ ওচৰত শক্তিশালী তথ্য আছে যে ইয়ং ইণ্ডিয়ান আৰু এছ'চিয়েটেড জাৰ্নেল লিমিটেডে কথিত নামমাত্ৰ বন্ধ কোম্পানীবোৰৰ পৰা পুঁজি প্ৰাপ্ত কৰা অব্যাহত ৰাখিছিল। ফেব্ৰুৱাৰী ২০১৬-ত, যেতিয়া উচ্চতম ন্যায়ালয়ে গান্ধী পৰিয়াল আৰু গোচৰটোৰ আনসকলৰ বিৰুদ্ধে বিচাৰ বন্ধ কৰাৰ আবেদন খাৰিজ কৰিছিল, তেতিয়াও পুঁজি অব্যাহত আছিল।

ইয়ং ইণ্ডিয়ান, এজিএল-এ বন্ধ কোম্পানীবোৰৰ পৰা পুঁজি লাভ কৰা অব্যাহত ৰাখিছিল

শেহতীয়াকৈ, ইডিয়ে নেচনেল হেৰাল্ড গোচৰৰ সন্দৰ্ভত দিল্লীকে ধৰি কেইবাটাও স্থানত অভিযান চলাইছিল। এই সময়ছোৱাত, অনুসন্ধানকাৰী সংস্থাটোৱে ইয়াৰ হাতত কিছুমান নথিপত্ৰ পাইছে। এইটো প্ৰকাশ পাইছে যে ইয়ং ইণ্ডিয়ান আৰু এছ'চিয়েটেড জাৰ্নেল লিমিটেডে বন্ধ নামমাত্ৰ কোম্পানীবোৰৰ পৰা পুঁজি প্ৰাপ্ত কৰা অব্যাহত ৰাখিছিল আৰু এই প্ৰৱণতা ২০১৮-১৯ বৰ্ষলৈকে অব্যাহত আছিল।

এই সময়ছোৱাত, ইয়ং ইণ্ডিয়ানে কলকাতাস্থিত বন্ধ কোম্পানী ডটেক্স মাৰ্চেণ্ডাইজৰ পৰা ১ কোটি টকা লাভ কৰিছিল, য'ত ছোনিয়া আৰু ৰাহুল গান্ধীৰ ৭৬ শতাংশ অংশীদাৰীত্ব আছে। এই পৰিমাণৰ ভিতৰত, এছ'চিয়েটেড জাৰ্নেল লিমিটেড অধিগ্ৰহণ কৰিবলৈ ৫০ লাখ টকা ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল। সূত্ৰসমূহে কৈছিল যে ইডিয়ে গোচৰটোৰ সন্দৰ্ভত ছোনিয়া গান্ধী, ৰাহুল গান্ধী আৰু মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গেক প্ৰশ্ন কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: