• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মোৰ ফটো বিজ্ঞাপনত জিলিকিব পাৰিলেহেঁতেন কিন্তু আমি জীৱনৰ পৰিৱৰ্তন আনিবলৈ জীয়াই আছো: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

মোৰ ফটো বিজ্ঞাপনত জিলিকিব পাৰিলেহেঁতেন কিন্তু আমি জীৱনৰ পৰিৱৰ্তন আনিবলৈ জীয়াই আছো: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বুধবাৰে দিল্লীৰ শাসনাধিষ্ঠ আম আদমী পাৰ্টি (আপ)ক আক্ৰমণ কৰি কয় যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী অঞ্চলৰ উন্নয়নৰ বাবে কোটি কোটি টকা ব্যয় কৰিছে কিন্তু প্ৰচাৰৰ বাবে বিজ্ঞাপনৰ আশ্ৰয় লোৱা নাই।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বুধবাৰে দিল্লীৰ শাসনাধিষ্ঠ আম আদমী পাৰ্টি (আপ)ক আক্ৰমণ কৰি কয় যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী অঞ্চলৰ উন্নয়নৰ বাবে কোটি কোটি টকা ব্যয় কৰিছে কিন্তু প্ৰচাৰৰ বাবে বিজ্ঞাপনৰ আশ্ৰয় লোৱা নাই।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বুধবাৰে দিল্লীৰ শাসনাধিষ্ঠ আম আদমী পাৰ্টি (আপ)ক আক্ৰমণ কৰি কয় যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী অঞ্চলৰ উন্নয়নৰ বাবে কোটি কোটি টকা ব্যয় কৰিছে কিন্তু প্ৰচাৰৰ বাবে বিজ্ঞাপনৰ আশ্ৰয় লোৱা নাই।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বুধবাৰে দিল্লীৰ শাসনাধিষ্ঠ আম আদমী পাৰ্টি (আপ)ক আক্ৰমণ কৰি কয় যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী অঞ্চলৰ উন্নয়নৰ বাবে কোটি কোটি টকা ব্যয় কৰিছে কিন্তু প্ৰচাৰৰ বাবে বিজ্ঞাপনৰ আশ্ৰয় লোৱা নাই। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে এইটোও কৈছিল যে তেওঁৰ চৰকাৰে মানুহৰ জীৱনত পৰিৱৰ্তন অনাত বিশ্বাস কৰে। ৰাজধানীত বস্তিবাসীসকলৰ পুনৰ সংস্থাপনৰ বাবে দিল্লীৰ কালকাজী অঞ্চলত 'আস্থান ঝুগি-ঝোপৰি পুনৰ্সংস্থাপন প্ৰকল্প'ৰ অধীনত ৩,০২৪ টা নৱনিৰ্মিত ইডব্লিউএছ গৃহ উদ্বোধন কৰাৰ পিছত প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ভাষণ প্ৰদান কৰে।

বেংক একাউণ্ট খোলাৰ পৰা মানুহে লাভ কৰা সুবিধা আৰু লাভালাভ, বিভিন্ন কেন্দ্ৰীয় আঁচনিৰ ধন পোনপটীয়াকৈ হিতাধিকাৰী, মুদ্ৰা, স্বনীধি আৰু গৰিব কল্যাণৰ একাউণ্টলৈ স্থানান্তৰ কৰাৰ লগতে অন্যান্য আঁচনিসমূহৰ লগতে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে যদি তেওঁ এই সকলোবোৰৰ বাবে বিজ্ঞাপন দিলেহেতেন, তেন্তে তেওঁ নাজানিব যে কিমান টকা খৰচ কৰা হ'লহেঁতেন।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি