মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» দেশ

»Happy Birthday PM: ৭১ হাজাৰ চাকি, ১৪ কোটিৰ ৰেচন বেগ, ৫ কোটি Post Card ! প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জন্মদিনক লৈ ক'ত কি আয়োজন ?

Happy Birthday PM: ৭১ হাজাৰ চাকি, ১৪ কোটিৰ ৰেচন বেগ, ৫ কোটি Post Card ! প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জন্মদিনক লৈ ক'ত কি আয়োজন ?

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:September 17, 2021, 9:18 AM IST
Happy Birthday PM: ৭১ হাজাৰ চাকি, ১৪ কোটিৰ ৰেচন বেগ, ৫ কোটি Post Card ! প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জন্মদিনক লৈ ক'ত কি আয়োজন ?
প্ৰধান মন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী (PM Narendra Modi Birthday) আজি শুক্ৰবাৰে ৭১ তম জন্মদিন। বিজেপিয়ে কেইবাটাও অনুষ্ঠান আয়োজন কৰিছে। গুজৰাটৰ বাৰাণসীকে ধৰি সমগ্ৰ দেশতে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জন্মদিন উদযাপন কৰা হ'ব।

প্ৰধান মন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী (PM Narendra Modi Birthday) আজি শুক্ৰবাৰে ৭১ তম জন্মদিন। বিজেপিয়ে কেইবাটাও অনুষ্ঠান আয়োজন কৰিছে। গুজৰাটৰ বাৰাণসীকে ধৰি সমগ্ৰ দেশতে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জন্মদিন উদযাপন কৰা হ'ব।

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 17, 2021, 9:18 AM IST
  • Share this:
প্ৰধান মন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী (PM Narendra Modi Birthday) আজি শুক্ৰবাৰে ৭১ তম জন্মদিন। বিজেপিয়ে কেইবাটাও অনুষ্ঠান আয়োজন কৰিছে। গুজৰাটৰ বাৰাণসীকে ধৰি সমগ্ৰ দেশতে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জন্মদিন উদযাপন কৰা হ'ব।

মোদীৰ জন্মদিন উপলক্ষে আজি বাৰাণসীৰ কাশীৰ ভাৰত মাতা মন্দিৰত ৭১,০০০ মাটিৰ চাকি জ্বলোৱা হ'ব। যিহেতু এইটো ৭১ তম জন্ম বাৰ্ষিকী, কোৱা হয় যে ৭১ হাজাৰ চাকি জ্বলোৱাৰ সিদ্ধান্ত। তদুপৰি, বিজেপিয়ে ১৪ কোটি ৰেচন বেগ বিতৰণ কৰিব। বেগটোত মোডীজীক ধন্যবাদ জনোৱা হ'ব (Thank You Modiji লিখা থাকিব)। তদুপৰি, প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ফটোসহ দেশৰ বিভিন্ন ডাকঘৰলৈ ৫ কোটি Post Card প্ৰেৰণ কৰা হ'ব। দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত ৰক্তদান শিবিৰ, ৰেচন কাৰ্ড বিতৰণ, পৰিচ্ছন্নতা কাৰ্যসূচীকে ধৰি কেইবাটাও আঁচনিৰ পৰিকল্পনা কৰা হৈছে। বিভিন্ন অনুষ্ঠান মুঠ ২০ দিন ধৰি অব্যাহত থাকিব।
Published by: Kokil Sarma
First published: September 17, 2021, 9:18 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি