• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ৫ খন ৰাজ্যত বিজেপিৰ ফলাফল কি হ'ব ? যোগীৰ ৰাজ্যৰ প্ৰথম পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনৰ আগতে নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ ডাঙৰ দাবী ...

৫ খন ৰাজ্যত বিজেপিৰ ফলাফল কি হ'ব ? যোগীৰ ৰাজ্যৰ প্ৰথম পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনৰ আগতে নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ ডাঙৰ দাবী ...

মই সকলো ৰাজ্যতে দেখিছোঁ যে মানুহে বিজেপিৰ ফালে আছে আৰু আমি পূৰ্ণ সংখ্যাগৰিষ্ঠতাৰে নিৰ্বাচনত জয়ী হ'ম। এই পাঁচখন ৰাজ্যৰ মানুহে বিজেপিক তেওঁলোকৰ সেৱা কৰাৰ সুযোগ দিব: নৰেন্দ্ৰ মোদী

মই সকলো ৰাজ্যতে দেখিছোঁ যে মানুহে বিজেপিৰ ফালে আছে আৰু আমি পূৰ্ণ সংখ্যাগৰিষ্ঠতাৰে নিৰ্বাচনত জয়ী হ'ম। এই পাঁচখন ৰাজ্যৰ মানুহে বিজেপিক তেওঁলোকৰ সেৱা কৰাৰ সুযোগ দিব: নৰেন্দ্ৰ মোদী

মই সকলো ৰাজ্যতে দেখিছোঁ যে মানুহে বিজেপিৰ ফালে আছে আৰু আমি পূৰ্ণ সংখ্যাগৰিষ্ঠতাৰে নিৰ্বাচনত জয়ী হ'ম। এই পাঁচখন ৰাজ্যৰ মানুহে বিজেপিক তেওঁলোকৰ সেৱা কৰাৰ সুযোগ দিব: নৰেন্দ্ৰ মোদী

  • Share this:
উত্তৰ প্ৰদেশ, পঞ্জাৱ, গোৱা, উত্তৰাখণ্ড আৰু মণিপুৰত বিজেপিয়ে কেনে দৰে কাম কৰিব? দিল্লীৰ 'দুৱাৰ' কাইলৈ উত্তৰ প্ৰদেশত, বৃহস্পতিবাৰে প্ৰথম পৰ্যায়ৰ বিধানসভা নিৰ্বাচন। ইয়াৰ পূৰ্বে, প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে দাবী কৰিছিল যে বিজেপিয়ে পাঁচখন ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত নিৰংকুশ সংখ্যাগৰিষ্ঠতাৰে জয়ী হ'ব। এএনআইক দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত তেওঁ কৃষকসকলৰ প্ৰতিবাদ, ভোটৰ মেৰুকৰণ, সংসদত তেওঁৰ শেহতীয়া ভাষণ, পৰিয়াল-আধাৰিত ৰাজনীতিৰ বিষয়েও মুকলিকৈ কৈছিল।

"মই সকলো ৰাজ্যতে দেখিছোঁ যে মানুহে বিজেপিৰ ফালে আছে আৰু আমি পূৰ্ণ সংখ্যাগৰিষ্ঠতাৰে নিৰ্বাচনত জয়ী হ'ম। এই পাঁচখন ৰাজ্যৰ মানুহে বিজেপিক তেওঁলোকৰ সেৱা কৰাৰ সুযোগ দিব। যদিও পাঁচখন ৰাজ্য আছে, সকলো আলোচনাৰ কেন্দ্ৰবিন্দু হৈছে উত্তৰ প্ৰদেশ বিধানসভা নিৰ্বাচন (উত্তৰ প্ৰদেশ বিধানসভা নিৰ্বাচন 2022)। প্ৰাকৃতিক কাৰণত, বিজেপিৰ মূল লক্ষ্য হৈছে উত্তৰ প্ৰদেশত যোগী আদিত্যনাথক পুনৰ প্ৰতিষ্ঠা কৰা।

প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে দাবী কৰে যে ২০১৪ চনৰ পৰা, ৰাইজে বিজেপিৰ কাম দেখিছে। গতিকে ২০১৭ চনতো ৰাইজে আমাক উত্তৰ প্ৰদেশত নিৰ্বাচিত কৰিছিল। একেদৰে, ২০১৯ চনত শাসনলৈ অহাৰ পিছত অধিক কাম দেখি, ২০২২ চনতো মানুহে আমাক উত্তৰ প্ৰদেশতো গ্ৰহণ কৰিব। ''

নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে উত্তৰ দিছিল, "আমি জিকিম বা হাৰিম, আমাৰ বাবে, নিৰ্বাচন হৈছে এখন মুক্ত বিশ্ববিদ্যালয় য'ত আমি নতুন নিযুক্তি দিয়াৰ সুযোগ পাওঁ আৰু আত্মনিৰীক্ষণৰ সুযোগ পাওঁ।" আমি ইয়াক বাছনিৰ ক্ষেত্ৰ বুলি বিবেচনা কৰোঁ। "তেতিয়া তেওঁ কংগ্ৰেছক লক্ষ্য কৰি লৈছিল। "যেতিয়া এটা পৰিয়ালে প্ৰজন্মজুৰি এটা পাৰ্টি চলায়, কেৱল ব্যক্তিগত স্বাৰ্থ থাকে, গতিশীলতা নহয়। জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ পৰা হাৰিয়ানা, ঝাৰখণ্ড, উত্তৰ প্ৰদেশ, তামিলনাডুলৈকে, আপুনি সকলো ঠাইতে একে ই প্ৰৱণতা দেখিব। পৰিয়াল-আধাৰিত ৰাজনীতি হৈছে গণতন্ত্ৰৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ শত্ৰু। ''
Published by:Kokil Sarma
First published: