যেতিয়া ৮২ বছৰীয়া ৰতন টাটাৰ ভৰি চুই আশীৰ্বাদ ল’লে ৭৩ বছৰীয়া নাৰায়ণ মুৰ্তিয়ে...

News18 Assam | News18-Assam
Updated:January 30, 2020, 5:56 PM IST
যেতিয়া ৮২ বছৰীয়া ৰতন টাটাৰ ভৰি চুই আশীৰ্বাদ ল’লে ৭৩ বছৰীয়া নাৰায়ণ মুৰ্তিয়ে...
TIECON মুম্বাই ২০২০ৰ জীৱন জোৰা সাধনা বঁটা প্ৰদান কৰা হয় ৰতন টাটাক

TIECON মুম্বাই ২০২০ৰ জীৱন জোৰা সাধনা বঁটা প্ৰদান কৰা হয় ৰতন টাটাক

  • Share this:
ভাৰতৰ কৰ্পৰেট খণ্ডৰ অন্যতম প্ৰভাৱশালী ব্যক্তি, ‘Infosys’ ৰ ক’ ফাউণ্ডাৰ এন আৰ নাৰায়ণ মুৰ্তিয়ে ৰতন টাটাৰ ভৰি চুই আশীৰ্বাদ লোৱা দৃশ্যই এতিয়া সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে। TIECON মুম্বাই ২০২০ৰ জীৱন জোৰা সাধনা বঁটা প্ৰদান কৰা হয় ৰতন টাটাক। বঁটা প্ৰদান অনুষ্ঠানতে ৰতন টাটাৰ ভৰি চুই সেৱা কৰে এন আৰ নাৰায়ণ মুৰ্তিয়ে।

অনুষ্ঠানত ৰতন টাটাই কয় যে, ‘ব্যৱসায়ত নৈতিকতাৰ প্ৰয়োজন হয়। একে ৰাতিতে অধিক লাভ পোৱাৰ চিন্তা কৰিব নালেগে। যিসকল বিনিয়োগকাৰী লোকচানৰ সন্মুখীন হোৱাৰ পিছত নোপোৱা হয় যায়, তেওঁলোকে আকৌ দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে সুবিধা পোৱাৰ সম্ভাৱনা নাথাকে।’ তেওঁ লগতে কয় যে, ‘আগৰ দিনৰ ব্যৱসায় লাহে লাহে দুৰ্বল হৈ আহিছে। সেয়েহে বৰ্তমান সময়ত ইনোভেটিভ কোম্পানীৰ নতুন ফাউণ্ডাৰসকলেই ভৱিষ্যতে  ইণ্ডিয়ান বিজনেছৰ  লীডাৰ হ’ব।’
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি