• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Mumbai Airportৰ চাৰ্ভাৰ ডাউন, হঠাতে বাঢ়িল যাত্ৰীৰ ভিৰ ! বিমান যাত্ৰাৰ সময়ো সলনি হ'ল নেকি ?

Mumbai Airportৰ চাৰ্ভাৰ ডাউন, হঠাতে বাঢ়িল যাত্ৰীৰ ভিৰ ! বিমান যাত্ৰাৰ সময়ো সলনি হ'ল নেকি ?

মুম্বাইৰ ছত্ৰপতি শিৱাজী মহাৰাজ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰত বৃহস্পতিবাৰে চাৰ্ভাৰ ডাউনৰ বাবে যাত্ৰীসকলৰ অসুবিধাৰ সন্মুখীন হয়। দীৰ্ঘসময় ধৰি, যাত্ৰীসকলে চেক-ইনৰ সময়ত সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়।

মুম্বাইৰ ছত্ৰপতি শিৱাজী মহাৰাজ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰত বৃহস্পতিবাৰে চাৰ্ভাৰ ডাউনৰ বাবে যাত্ৰীসকলৰ অসুবিধাৰ সন্মুখীন হয়। দীৰ্ঘসময় ধৰি, যাত্ৰীসকলে চেক-ইনৰ সময়ত সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়।

মুম্বাইৰ ছত্ৰপতি শিৱাজী মহাৰাজ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰত বৃহস্পতিবাৰে চাৰ্ভাৰ ডাউনৰ বাবে যাত্ৰীসকলৰ অসুবিধাৰ সন্মুখীন হয়। দীৰ্ঘসময় ধৰি, যাত্ৰীসকলে চেক-ইনৰ সময়ত সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়।

  • Share this:
মুম্বাইৰ ছত্ৰপতি শিৱাজী মহাৰাজ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰত বৃহস্পতিবাৰে চাৰ্ভাৰ ডাউনৰ বাবে যাত্ৰীসকলৰ অসুবিধাৰ সন্মুখীন হয়। দীৰ্ঘসময় ধৰি, যাত্ৰীসকলে চেক-ইনৰ সময়ত সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়। দৰাচলতে, যেতিয়া অনুসূচীত বিমান বুক কৰা হয়, বিমানবন্দৰত চেক-ইনৰ বাবে ভিৰ হয়। একে সময়তে, বিমানবন্দৰ প্ৰশাসনে এই বিষয়টো সম্পৰ্কে অৱগত কৰে আৰু কয় যে বিমানবন্দৰ প্ৰশাসনে এই কাৰিকৰী সমস্যা সমাধানৰ বাবে সম্পূৰ্ণৰূপে কাম কৰি আছে আৰু কোৱা হৈছে যে সেৱাটো শীঘ্ৰেই আৰম্ভ কৰা হ'ব।

এনডিটিভিৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, মুম্বাই বিমানবন্দৰৰ টাৰ্মিনেল ২-ত কম্পিউটাৰ চিষ্টেম বেয়া হোৱাৰ বাবে দীঘলীয়া শাৰী পাতিবলগা হয়। যিহেতু চেক-ইন বিলম্বিত হৈছে, সম্ভাৱ্য ফ্লাইট টেকঅফ সময়সূচীও সলনি হৈছে। বহুতো টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ভিৰৰ ফটো শ্বেয়াৰ কৰিছে। এয়াৰ ইণ্ডিয়াই তেওঁলোকৰ এজনক উত্তৰ দি কৈছে, "আমাৰ দলে অসুবিধা হ্ৰাস কৰিবলৈ কাম কৰি আছে।"



মুম্বাই আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰত নিয়োজিত চিআইএছএফে কৈছে যে চাৰ্ভাৰ ডাউন হোৱাৰ বাবে মুম্বাই আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰত ভিৰ স্বাভাৱিকতকৈ অলপ বেছি আছিল। ভিৰটো ভালদৰে পৰিচালনা কৰা হৈছে আৰু কোনো বিশৃংখলতা নাই কিয়নো মেনুৱেল পাছ জাৰী কৰা হৈছে। ছত্ৰপতি শিৱাজী মহাৰাজ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰৰ দুটা টাৰ্মিনেলৰ এটা টি২, বেছিভাগ আন্তৰ্জাতিক বিমানৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, কিন্তু ঘৰুৱা বিমানৰ বাবেও ব্যৱহাৰ কৰা হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি