• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Maharashtra Politics: কিয় এদিন আগতে গুৱাহাটীৰ পৰা গোৱালৈ গ'ল সিন্দেসহ বিধায়কসকল ? কিয় পোনে পোনে নগ'ল মুম্বাইলৈ ? আঁৰত আছে বিশেষ কাৰণ ...

Maharashtra Politics: কিয় এদিন আগতে গুৱাহাটীৰ পৰা গোৱালৈ গ'ল সিন্দেসহ বিধায়কসকল ? কিয় পোনে পোনে নগ'ল মুম্বাইলৈ ? আঁৰত আছে বিশেষ কাৰণ ...

অহা দুদিনত, বতৰ বিভাগে গুৱাহাটী আৰু অসমৰ কেইবাটাও ঠাইত ধাৰাসাৰ বৰষুণৰ আগজাননী দিছে। এনে পৰিস্থিতিত, গুৱাহাটীৰ পৰা ৰাতিপুৱা পোনপটীয়াকৈ মুম্বাইলৈ উৰা মাৰিব পৰাটো কঠিন হ'ব পাৰে।

অহা দুদিনত, বতৰ বিভাগে গুৱাহাটী আৰু অসমৰ কেইবাটাও ঠাইত ধাৰাসাৰ বৰষুণৰ আগজাননী দিছে। এনে পৰিস্থিতিত, গুৱাহাটীৰ পৰা ৰাতিপুৱা পোনপটীয়াকৈ মুম্বাইলৈ উৰা মাৰিব পৰাটো কঠিন হ'ব পাৰে।

অহা দুদিনত, বতৰ বিভাগে গুৱাহাটী আৰু অসমৰ কেইবাটাও ঠাইত ধাৰাসাৰ বৰষুণৰ আগজাননী দিছে। এনে পৰিস্থিতিত, গুৱাহাটীৰ পৰা ৰাতিপুৱা পোনপটীয়াকৈ মুম্বাইলৈ উৰা মাৰিব পৰাটো কঠিন হ'ব পাৰে।

  • Share this:
একনাথ সিন্দে বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে গুৱাহাটীৰ পৰা গোৱালৈ ৰাওনা হৈছে, মহাৰাষ্ট্ৰ বিধান ভৱনত কাইলৈ ফ্ল'ৰ টেষ্ট। বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে কিয় পোনপটীয়াকৈ গুৱাহাটীৰ পৰা মুম্বাইলৈ যোৱা নাছিল, ফ্লোৰ টেষ্টৰ এদিন আগতে তেওঁলোকে কিয় গুৱাহাটী এৰিছিল? এদিন আগতে গুৱাহাটীৰ পৰা গোৱা পোৱাৰ কাৰণ কি আছিল, সংখ্যাগৰিষ্ঠতা প্ৰমাণ কৰাটো বিৰোধীৰ এটা ডাঙৰ কৌশল নেকি? ৰাজনৈতিক কৰিডৰত এনে সকলো প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰা হৈছে। দৰাচলতে, ইয়াৰ কিবা কাৰণ আছে যে বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কসকলে এই সিদ্ধান্ত লৈছিল।

অহা দুদিনত, বতৰ বিভাগে গুৱাহাটী আৰু অসমৰ কেইবাটাও ঠাইত ধাৰাসাৰ বৰষুণৰ আগজাননী দিছে। এনে পৰিস্থিতিত, গুৱাহাটীৰ পৰা ৰাতিপুৱা পোনপটীয়াকৈ মুম্বাইলৈ উৰা মাৰিব পৰাটো কঠিন হ'ব পাৰে। যদি তেনেকুৱা হয়, তেন্তে যদি উৰণ অসম্ভৱ হয় তেন্তে সিন্দে দলটো ফ্ল'ৰ টেষ্টত গৈ নাপাব। সেয়েহে এদিন আগতে গুৱাহাটীৰ পৰা উৰা মাৰিলে।

বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে বিজেপি বিধায়কৰ সৈতে গোৱাৰ পৰা মুম্বাই পাব

একে সময়তে, এদিন আগতে গুৱাহাটীৰ পৰা পোনপটীয়াকৈ মুম্বাইলৈ অহা সিন্দে গোটে কোনো বিপদাশংকা ল'ব নিবিচাৰে। সেয়েহে মুম্বাইৰ ওচৰৰ বিজেপি শাসিত ৰাজ্য গোৱা নিৰ্বাচন কৰিছিল। কাইলৈ গোৱাত বেয়া বতৰৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই। গোৱাৰ পৰা, সিন্দে গোটটো কাইলৈ ৰাতিপুৱা মুম্বাইৰ হোটেল তাজত উপস্থিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, য'ত বিজেপিৰ সকলো বিধায়ক ইতিমধ্যে উপস্থিত থাকিব পাৰে।

সিন্দে গোটৰ বিধায়ক আৰু বিজেপি বিধায়কসকলে একেলগে ৰাতিপুৱাৰ আহাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ পিছত হোটেলৰ পৰা পোনপটীয়াকৈ মহাৰাষ্ট্ৰ বিধানসভাত উপস্থিত হ'ব। এই পৰিকল্পনাত কোনো সমস্যা হোৱা উচিত নহয়, সেয়েহে আজিহে গুৱাহাটী এৰি যোৱাৰ কৌশল প্ৰস্তুত কৰা হৈছিল।

অৱশ্যে, উচ্চতম ন্যায়ালয়ে মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজ্যপালৰ মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ সংখ্যাগৰিষ্ঠতা প্ৰমাণ কৰাৰ নিৰ্দেশৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰিছে। শিৱসেনাই উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আদেশটোক প্ৰত্যাহ্বান জনাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: