• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মুলায়ম সিং যাদৱৰ অন্তিম সংস্কাৰ সম্পূৰ্ণ ৰাজকীয় সন্মানেৰে সম্পন্ন কৰা হ'ব, মই চৈফইলৈ যাম: মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ

মুলায়ম সিং যাদৱৰ অন্তিম সংস্কাৰ সম্পূৰ্ণ ৰাজকীয় সন্মানেৰে সম্পন্ন কৰা হ'ব, মই চৈফইলৈ যাম: মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ

সমাজবাদী পাৰ্টিৰ পিতৃস্বৰূপ মুলায়ম সিং যাদৱৰ অন্তিম সংস্কাৰ মঙলবাৰে তেওঁৰ জন্মস্থান চৈফইত সম্পন্ন কৰা হ'ব। উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ আৰু প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙেও ইয়াত অংশগ্ৰহণ কৰিব।

সমাজবাদী পাৰ্টিৰ পিতৃস্বৰূপ মুলায়ম সিং যাদৱৰ অন্তিম সংস্কাৰ মঙলবাৰে তেওঁৰ জন্মস্থান চৈফইত সম্পন্ন কৰা হ'ব। উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ আৰু প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙেও ইয়াত অংশগ্ৰহণ কৰিব।

সমাজবাদী পাৰ্টিৰ পিতৃস্বৰূপ মুলায়ম সিং যাদৱৰ অন্তিম সংস্কাৰ মঙলবাৰে তেওঁৰ জন্মস্থান চৈফইত সম্পন্ন কৰা হ'ব। উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ আৰু প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙেও ইয়াত অংশগ্ৰহণ কৰিব।

  • Share this:
সমাজবাদী পাৰ্টিৰ পিতৃস্বৰূপ মুলায়ম সিং যাদৱৰ অন্তিম সংস্কাৰ মঙলবাৰে তেওঁৰ জন্মস্থান চৈফইত সম্পন্ন কৰা হ'ব। উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ আৰু প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙেও ইয়াত অংশগ্ৰহণ কৰিব। মুলায়ম সিঙৰ নশ্বৰ দেহ আজি সন্ধিয়া তেওঁৰ জন্মস্থান চৈফইলৈ লৈ যোৱা হ'ব। তাত তেওঁক শেষ শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জনাবলৈ সক্ষম হ'ব। মঙলবাৰে আবেলি ৩ বজাত তেওঁৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰা হ'ব।

মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰে

উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথে শনিবাৰে প্ৰাক্তন প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী মুলায়ম সিং যাদৱৰ মৃত্যুত শোক প্ৰকাশ কৰিছে। এই উপলক্ষে মই ৰাজ্য চৰকাৰৰ হৈ শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰিছো। শোকসন্তপ্ত পৰিয়াল আৰু তেওঁলোকৰ সমৰ্থকসকললৈ মোৰ সমবেদনা। মুলায়ম সিং যাদৱে দেশ আৰু ৰাজ্যৰ ৰাজনীতিত দীৰ্ঘদিন ধৰি আছিল। তিনিবাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে উত্তৰ প্ৰদেশ আৰু দেশৰ সাংসদক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিছিল। ৰাজ্য চৰকাৰে তেওঁক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জনোৱাৰ বাবে তিনিদিনীয়া ৰাজ্যিক শোক ঘোষণা কৰিছে। নেতাজীৰ অন্তিম সংস্কাৰ ৰাজকীয় সন্মানেৰে সম্পন্ন কৰা হ'ব।

মঙলবাৰে অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া

সমাজবাদী পাৰ্টিৰ সাধাৰণ সম্পাদক ৰামগোপাল যাদৱে দিয়া তথ্য অনুসৰি, নেতাজীৰ অন্তিম দৰ্শন মঙলবাৰে আবেলি ৩ বজাৰ ভিতৰত হ'ব। তাৰ পিছত অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰা হ'ব। ইয়াৰ আগতে, সমাজবাদী পাৰ্টিৰ প্ৰতিষ্ঠাপক মুলায়ম সিং যাদৱৰ নশ্বৰ দেহ তেওঁৰ বাসগৃহ চেণ্ট্ৰেল কোঠিত ৰখা হ'ব। শ্ৰদ্ধাঞ্জলিৰ বাবে হোলী উৎসৱৰ মঞ্চত ৰখা হ'ব তেওঁৰ নশ্বৰ দেহ। ইফালে, এছপি সমৰ্থক আৰু নেতাসকল চৈফইলৈ ৰাওনা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি