• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মুলায়ম সিং যাদৱৰ অৱস্থা এতিয়াও সংকটজনক, মেদান্ত চিকিৎসালয়ে জাৰি কৰিছে স্বাস্থ্য বুলেটিন ...

মুলায়ম সিং যাদৱৰ অৱস্থা এতিয়াও সংকটজনক, মেদান্ত চিকিৎসালয়ে জাৰি কৰিছে স্বাস্থ্য বুলেটিন ...

মেদান্ত চিকিৎসালয়ে মুলায়ম সিং যাদৱৰ শেহতীয়া স্বাস্থ্য বুলেটিন জাৰী কৰিছে। চিকিৎসালয়ৰ দ্বাৰা কোৱা হৈছে যে তেওঁৰ অৱস্থা সংকটজনক আৰু তেওঁ এতিয়াও জীৱন ৰক্ষাকাৰী ঔষধৰ ওপৰত আছে।

মেদান্ত চিকিৎসালয়ে মুলায়ম সিং যাদৱৰ শেহতীয়া স্বাস্থ্য বুলেটিন জাৰী কৰিছে। চিকিৎসালয়ৰ দ্বাৰা কোৱা হৈছে যে তেওঁৰ অৱস্থা সংকটজনক আৰু তেওঁ এতিয়াও জীৱন ৰক্ষাকাৰী ঔষধৰ ওপৰত আছে।

মেদান্ত চিকিৎসালয়ে মুলায়ম সিং যাদৱৰ শেহতীয়া স্বাস্থ্য বুলেটিন জাৰী কৰিছে। চিকিৎসালয়ৰ দ্বাৰা কোৱা হৈছে যে তেওঁৰ অৱস্থা সংকটজনক আৰু তেওঁ এতিয়াও জীৱন ৰক্ষাকাৰী ঔষধৰ ওপৰত আছে।

  • Share this:
বৰ্তমান সমাজবাদী পাৰ্টিৰ পৃষ্ঠপোষক তথা উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী মুলায়ম সিং যাদৱৰ স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় ডাঙৰ খবৰ ওলাই আহিছে। প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, মেদান্ত চিকিৎসালয়ে মুলায়ম সিং যাদৱৰ শেহতীয়া স্বাস্থ্য বুলেটিন জাৰী কৰিছে। চিকিৎসালয়ৰ দ্বাৰা কোৱা হৈছে যে তেওঁৰ অৱস্থা সংকটজনক আৰু তেওঁ এতিয়াও জীৱন ৰক্ষাকাৰী ঔষধৰ ওপৰত আছে।

দিল্লীত অখিলেশ যাদৱ, শিৱপাল যাদৱকে ধৰি পৰিয়ালৰ সদস্যসকল উপস্থিত আছে। বৃহস্পতিবাৰে ৰাতিপুৱা, যেতিয়া অখিলেশ যাদৱে মেদান্ত চিকিৎসালয়লৈ তেওঁৰ বাসগৃহৰ পৰা ওলাই গৈছিল, তেওঁ কাৰ্যকৰ্তাসকলৰ সৈতে কথা পাতিছিল আৰু তেওঁলোকক কৈছিল যে তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ সামান্য উন্নতি হৈছে। অখিলেশ যাদৱক লগ পোৱাৰ পিছত কাৰ্যকৰ্তাসকলৰ মাজত যথেষ্ট উৎসাহ আৰু সুখ আছিল।

সমাজবাদী পাৰ্টিৰ প্ৰতিষ্ঠাপক মুলায়ম সিং যাদৱ যোৱা কেইবামাহধৰি অসুস্থ আছিল, কিন্তু যেতিয়া তেওঁৰ স্বাস্থ্য হঠাতে অৱনতি ঘটিছিল, তেওঁক মেদান্ত চিকিৎসালয়ৰ আইচিইউত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল। তেতিয়াৰ পৰা, তেওঁৰ অৱস্থা অতি সংকটজনক। এফালে, যাদৱৰ পৰিয়াল বিচলিত হৈ পৰিছে, আনহাতে, এছপি কৰ্মীসকলেও বিভিন্ন ধৰণে মুলায়ম সিং যাদৱৰ বাবে  প্ৰাৰ্থনা কৰি আছে। কানপুৰতো পদযাত্ৰা অনুষ্ঠিত কৰা হৈছিল আৰু এছপি প্ৰতিষ্ঠাপকৰ কল্যাণৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰা হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি