• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মাতৃস্নেহৰ এক হৃদয়বিদাৰক কাহিনী, শ্মশানত গৈ পুত্ৰৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া কৰা ঠাইত শুই থাকে মাতৃ, চিঞৰি চিঞৰি মাতে পুত্ৰক!

মাতৃস্নেহৰ এক হৃদয়বিদাৰক কাহিনী, শ্মশানত গৈ পুত্ৰৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া কৰা ঠাইত শুই থাকে মাতৃ, চিঞৰি চিঞৰি মাতে পুত্ৰক!

পুত্ৰৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া কৰা ঠাইত পুত্ৰক কোলাত লৈ শুই থকাৰ দৰে শুই থাকে মহিলাগৰাকীয়ে।

পুত্ৰৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া কৰা ঠাইত পুত্ৰক কোলাত লৈ শুই থকাৰ দৰে শুই থাকে মহিলাগৰাকীয়ে।

পুত্ৰৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া কৰা ঠাইত পুত্ৰক কোলাত লৈ শুই থকাৰ দৰে শুই থাকে মহিলাগৰাকীয়ে।

  • Share this:
চাৰিদিন আগত মাতৃ দিৱস উদযাপন কৰা হৈছিল। মাতৃস্নেহৰ বিষয়ে কথা এষাৰ আছে “আইৰ সমান হ’ব কোন, নৈৰ সমান ব’ব কোন?” উত্তৰ গুজৰাটৰ বনসকান্থা আৰু সৌৰাষ্ট্ৰৰ মৰবি জিলাত মাতৃ প্ৰেমৰ দুটা উৎকৃষ্ট উদাহৰণ পোহৰলৈ আহিছে।
বনসকান্থাৰ ঘটনাটোত এগৰাকী মাতৃক তেওঁৰ পুত্ৰৰ মৃত্যুত মৰ্মাহত হোৱা দেখা গৈছিল। পুত্ৰৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া কৰা ঠাইত পুত্ৰক কোলাত লৈ শুই থকাৰ দৰে শুই থাকে মহিলাগৰাকীয়ে।

আনহাতে, মঙলবাৰে সৌৰাষ্ট্ৰৰ মৰবিৰ এটা ভিডিঅ' পোহৰলৈ আহিছে, য'ত এজন পুত্ৰই এগৰাকী ৯০ বছৰীয়া মাতৃক ঝাড়ুৰে প্ৰহাৰ কৰে। ঘটনাটো পোহৰলৈ অহাৰ পিছত ৯০ বছৰীয়া মাতৃগৰাকীয়ে সংবাদ মাধ্যমৰ আগত এক বিবৃতিত কয়, 'মোৰ পুত্ৰই মোক স্পৰ্শ কৰা নাছিল। মোৰ পুত্ৰই মোক মাৰপিট কৰা নাছিল! মোৰ স্বামীয়ে মোক বহুকেইবাৰ মাৰপিট কৰিছে, কিন্তু মোৰ পুত্ৰই কেতিয়াও মাৰপিট কৰা নাই!'

পুত্ৰৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া কৰা ঠাইত মাক শুই থাকে!
উত্তৰ গুজৰাটৰ বনসকান্থা জিলাৰ আমিৰগড় তালুকাৰ জুনিৰোহ গাঁৱত মাতৃ প্ৰেমৰ এক উৎকৃষ্ট উদাহৰণ পোৱা গৈছে। এই বিষয়ে স্থানীয় লোক আৰু সংবাদ মাধ্যমত যথেষ্ট আলোচনা হৈছে। গাঁওখনৰ বাসিন্দা মংগুবেন চৌহানে তেখেতৰ মৃত পুত্ৰক মনত পেলায় আৰু কান্দে। বাতৰি অনুসৰি, মংগুবেনৰ স্বামীৰ ১০ বছৰ আগতে মৃত্যু হৈছিল। মংগুবেনৰ চাৰিটা সন্তান আছে আৰু তেওঁলোকৰ তিনিজন বিবাহিত।

মহেশ মংগুবেনৰ কনিষ্ঠ আৰু আটাইতকৈ মৰমৰ পুত্ৰ আছিল। মহেশৰ প্ৰায় এমাহ আগত কোনো কাৰণত মৃত্যু হৈছিল। তেওঁৰ মৃতদেহ ৰে’লপথৰ ওচৰত পোৱা গৈছিল। পুত্ৰৰ মৃতদেহ দেখি মাক ভাগি পৰিছিল। অশ্ৰুসিক্ত নয়নেৰে মহেশৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া কৰা হৈছিল। অৱশ্যে, আজিও মাতৃয়ে তেওঁৰ মৰমৰ পুত্ৰক পাহৰিব পৰা নাই। মাক এতিয়াও মহেশৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া কৰা ঠাইলৈ যায় আৰু পুত্ৰক স্মৰণ কৰি তাত শুই পৰে। পুত্ৰক কোলাত লৈ থকাৰ দৰে মাকে মৰমৰ পুত্ৰৰ সৈতে কথা পাতি থাকে। গাঁওবাসীয়ে কয় যে প্ৰায়ে এইটো হয় আৰু গাঁওবাসীয়ে গম পালে মংগুবেনক ঘৰলৈ ঘূৰাই আনে।

'মোৰ পুত্ৰই মোক মাৰপিট নকৰে'
দুদিন আগতে ছচিয়েল মিডিয়াত এটা ভিডিঅ' ভাইৰেল হৈছিল য'ত এজন পুত্ৰই তেওঁৰ ৯০ বছৰীয়া মাতৃক ঝাড়ুৰে প্ৰহাৰ কৰা দেখা গৈছিল। ভিডিঅ'টো ভাইৰেল হোৱাৰ পিছত তদন্তৰ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছিল। পুত্ৰই সংবাদ মাধ্যমৰ আগত স্বীকাৰ কৰিছিল যে তেওঁ মাকৰ ওপৰত হাত তুলিছিল, যিটো এটা ভুল আছিল। সৌৰাষ্ট্ৰৰ মৰবিৰ কান্তিপুৰ গাঁৱৰ মনসুখ পাৰমাৰ নামৰ এজন ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ ৯০ বছৰীয়া মাতৃ ৰামভাবেনক মাৰপিট কৰা দেখা গৈছিল।
প্ৰতিবেদনৰ পিছত, ঘটনাটোৰ বিষয়ে জানিবলৈ News18 গুজৰাটী দল কান্তিপুৰ গাঁৱত উপস্থিত হয় আৰু তেওঁলোকক বিচাৰি উলিয়াইছিল। কথোপকথনৰ সময়ত ৰামভাবেনে কৈছিল, 'মোৰ পুত্ৰই মোক মাৰপিট কৰা নাছিল।' ৰামভাবেনে আনকি কৈছিল যে মোৰ পুত্ৰই মোক কেতিয়াও মাৰপিট নকৰে। মাৰপিট কৰাৰ ভিডিঅ' ভাইৰেল হৈ পৰাৰ পিছত, আনকি পুত্ৰই নিজেও মাৰপিট কৰাৰ কথা স্বীকাৰ কৰিছে যদিও মাতৃয়ে তেওঁৰ পুত্ৰক ৰক্ষা কৰিবলৈ এই কথা অস্বীকাৰ কৰে। গতিকে তেওঁৰ পুত্ৰৰ প্ৰতি থকা অপৰিসীম মৰমৰ চিন ইয়াত ফুটি উঠে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি