உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Modi@8: 'সৰুৰে পৰাই কঠোৰ পৰিশ্ৰমী, পঢ়াশুনাতো আছিল ভাল, আমি সকলোৱে তেওঁক অনুকৰণ কৰিছিলো'- ক'লে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ভাতৃয়ে

    Modi@8: 'সৰুৰে পৰাই কঠোৰ পৰিশ্ৰমী, পঢ়াশুনাতো আছিল ভাল, আমি সকলোৱে তেওঁক অনুকৰণ কৰিছিলো'- ক'লে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ভাতৃয়ে

    প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ চৰকাৰে দেশৰ শীৰ্ষত আঠ বছৰ পূৰ্ণ কৰাৰ লগে লগে নিউজ18-এ গুজৰাটত তেওঁৰ সৰু ভায়েকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰে।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ চৰকাৰে দেশৰ শীৰ্ষত আঠ বছৰ পূৰ্ণ কৰাৰ লগে লগে নিউজ18-এ গুজৰাটত তেওঁৰ সৰু ভায়েকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰে।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ চৰকাৰে দেশৰ শীৰ্ষত আঠ বছৰ পূৰ্ণ কৰাৰ লগে লগে নিউজ18-এ গুজৰাটত তেওঁৰ সৰু ভায়েকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰে।

    • Share this:
    প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ চৰকাৰে দেশৰ শীৰ্ষত আঠ বছৰ পূৰ্ণ কৰাৰ লগে লগে নিউজ18-এ গুজৰাটত তেওঁৰ সৰু ভায়েকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰে। প্ৰহ্লাদ মোদী অল ইণ্ডিয়া ফেয়াৰ প্ৰাইচ শ্বপ ডিলাৰ ফেডাৰেচনৰ উপ-সভাপতি। বৰ্তমান তেওঁ এখন ৰেচনৰ দোকান চলাই আছে। প্ৰহ্লাদ মোদীয়ে ইণ্টাৰভিউত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীৰ সৈতে সৰুকালত তেওঁৰ কথা স্মৃতি শ্বেয়াৰ কৰে।

    মোদী চৰকাৰে ৮ বছৰ সম্পূৰ্ণ কৰিলে, আপুনি কি ক'ব এই মুহূৰ্তত?

    আমি পৰিয়াল হিচাপে বহুত সুখী অনুভৱ কৰো। তেওঁ ১৯৭০ৰ দশকত সকলো এৰি গুচি গৈছিল। এতিয়া তেওঁ ৰাষ্ট্ৰৰ পুত্ৰ। তেওঁ প্ৰতিজন ভাৰতীয়ৰ অভিভাৱক। তেওঁ এটা দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ আৰু এতিয়া তেওঁ কি কৰি আছে চাওঁক। তেওঁ ভাৰতক গৌৰৱান্বিত কৰি তুলিছে। আমাৰ দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীক আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰপতি বাইডেনে এনেদৰে প্ৰশংসা কৰিছে। মোদীজীয়ে কেৱল আমাক গৌৰৱান্বিত কৰাই নহয়, সমগ্ৰ ভাৰতক গৌৰৱান্বিত কৰিছে।

    মোদী চৰকাৰে কৰা আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কামটো কি?

    তেওঁ প্ৰতিজন ভাৰতীয়ৰ সৈতে থিয় দিছে। 'সবকা বিকাশ' তেওঁ বিচাৰিছিল আৰু নিৰন্তৰভাৱে তেওঁ তাৰ বাবে কাম কৰি আছে। আজি সকলোৱে তেওঁৰ কাৰণে এজন গৌৰৱান্বিত ভাৰতীয়।

    তেওঁৰ বিষয়ে আপুনি মনত ৰখা কোনো কথা?

    তেওঁ সৰুৰে পৰা কঠোৰ পৰিশ্ৰমী আছিল। তেওঁ পঢ়াশুনাত ভাল আছিল। তেওঁ কেতিয়াও কাকো বিচলিত কৰা নাছিল। আমি সদায় তেওঁক অনুকৰণ কৰিছিলো।

    আপুনি তেওঁৰ চৰকাৰক কিমান নম্বৰ দিব?

    মই ১০ ৰ ভিতৰত ১০ তকৈ অধিক দিম। যিহেতু তেওঁৰ চৰকাৰে এক উৎকৃষ্ট ধৰণে প্ৰদৰ্শন কৰিছে। তেওঁ কোৰোণা মহামাৰীক সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উপায়েৰে চম্ভালিছে। তেওঁ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰেক্ষাপটত ভাৰতৰ ছবিক এক নতুন উচ্চতালৈ লৈ গৈছে।

    তেওঁৰ চৰকাৰে আঠ বছৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ লগে লগে আপুনি তেওঁক কি ক'ব বিচাৰে?

    মই তেওঁক শুভকামনা জনাইছো। আমি আশা কৰোঁ যে তেওঁ স্বাস্থ্যৱান আৰু সুস্থ হৈ থাকক। তেওঁ ভাৰতৰ পুত্ৰ আৰু ভাৰতৰ অভিভাৱকো। মানুহে তেওঁক অধিক বিচাৰে, তেওঁ আৰু ১৫ বছৰ চৰকাৰত থাকিব লাগে।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: