• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Door to Door Vaccination: এতিয়া ঘৰে ঘৰে গৈ ভেকছিন দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰিব চৰকাৰে ! দেশত শীঘ্ৰেই আৰম্ভ ঘৰে ঘৰে টিকাকৰণৰ অভিযান...

Door to Door Vaccination: এতিয়া ঘৰে ঘৰে গৈ ভেকছিন দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰিব চৰকাৰে ! দেশত শীঘ্ৰেই আৰম্ভ ঘৰে ঘৰে টিকাকৰণৰ অভিযান...

সমগ্ৰ দেশতে টিকাকৰণ (Covid-19 Vaccine) বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে, চৰকাৰে এতিয়া হৰ ঘৰ দস্তক আঁচনিৰ অধীনত ঘৰে ঘৰে ভেকছিন (Door to Door Vaccination) অভিযান আৰম্ভ কৰিব।

সমগ্ৰ দেশতে টিকাকৰণ (Covid-19 Vaccine) বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে, চৰকাৰে এতিয়া হৰ ঘৰ দস্তক আঁচনিৰ অধীনত ঘৰে ঘৰে ভেকছিন (Door to Door Vaccination) অভিযান আৰম্ভ কৰিব।

সমগ্ৰ দেশতে টিকাকৰণ (Covid-19 Vaccine) বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে, চৰকাৰে এতিয়া হৰ ঘৰ দস্তক আঁচনিৰ অধীনত ঘৰে ঘৰে ভেকছিন (Door to Door Vaccination) অভিযান আৰম্ভ কৰিব।

  • Share this:
সমগ্ৰ দেশতে টিকাকৰণ (Covid-19 Vaccine) বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে, চৰকাৰে এতিয়া হৰ ঘৰ দস্তক আঁচনিৰ অধীনত ঘৰে ঘৰে ভেকছিন (Door to Door Vaccination) অভিযান আৰম্ভ কৰিব। বুধবাৰে বিজ্ঞান ভৱনত কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াৰ (Union Minister Mansukh Mandaviya) সৈতে ৰাজ্যসমূহৰ এখন বৈঠকত টিকাকৰণ বৃদ্ধিৰ লগতে কোভিড ভেকছিনৰ দ্বিতীয় পালি দ্ৰুত কৰাৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হয়। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ৰাজ্যসমূহক "প্ৰতিটো ঘৰৰ নক" কাৰ্যসূচী আৰম্ভ কৰিবলৈ কৈছে, য'ত যিসকলে এতিয়াও এপালি ভেকছিন লোৱা নাই তেওঁলোকক প্ৰথম পালি আৰু যিসকলে প্ৰথম পালি লৈছে তেওঁলোকক দ্বিতীয় পালি দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰা হ'ব।

প্ৰচাৰৰ অধীনত, এমাহৰ বাবে ঘৰে ঘৰে টিকাকৰণ কৰা হ'ব। যিসকল লোকে প্ৰথম পালি গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। তেওঁলোকক প্ৰথম পালি দিয়া হ'ব। যিসকলে আন এটা পালি ল'ব লাগিব তেওঁলোকক আন এটা পালি দিয়া হ'ব। দ্বিতীয় পালি গ্ৰহণ নকৰা ১০ কোটিৰো অধিক লোকক আন এটা পালি প্ৰদান কৰা হ'ব। আনহাতে, চৰকাৰৰ বিশেষ গুৰুত্ব ৪৮খন জিলাত হ'ব য'ত ভেকছিনৰ প্ৰথম পালি ৫০% তকৈ কম লোকে লৈছে। কেন্দ্ৰই নৱেম্বৰৰ শেষৰ ফালে ১৮ বছৰতকৈ অধিক বয়সৰ সকলোকে ক'ৰোনা ভেকছিনৰ প্ৰথম পালি দিয়াৰ লক্ষ্য ৰাখিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: