• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মিছন স্বচ্ছতা আৰু পানী | উত্তৰ প্ৰজন্মৰ প্ৰতি আমি কৰ্তব্যবোধ উপলব্ধি কৰিব লাগিবঃ নৱাজুদ্দিন ছিদ্দিকী

মিছন স্বচ্ছতা আৰু পানী | উত্তৰ প্ৰজন্মৰ প্ৰতি আমি কৰ্তব্যবোধ উপলব্ধি কৰিব লাগিবঃ নৱাজুদ্দিন ছিদ্দিকী

আজি Network18 & Harpic Mission Swachta Aur Paani টেলিথনত অভিনেতা নৱাজুদ্দিন ছিদ্দিকীয়ে।

আজি Network18 & Harpic Mission Swachta Aur Paani টেলিথনত অভিনেতা নৱাজুদ্দিন ছিদ্দিকীয়ে।

"আমি ভৱিষ্যত প্ৰজন্মৰ প্ৰতি আমাৰ দায়িত্ব উপলব্ধি কৰা উচিত। পানী মূল্যৱান আৰু আগন্তুক সময়ত উত্তৰ প্ৰজন্মই পানীৰ অভাৱৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আমি পানীৰ অপচয় বন্ধ কৰিবলৈ উদ্ভাৱনী কৌশল গ্ৰহণ কৰা উচিত।": নৱাজুদ্দিন ছিদ্দিকী

  • Share this:
Network18 & Harpic Mission Swachhta Aur Paani টেলিথনত অভিনেতা নৱাজুদ্দিন ছিদ্দিকিয়ে কয় যে পানী এক মূল্যৱান সম্পদ আৰু বৰ্তমানৰ প্ৰজন্মই ইয়াক দায়িত্বশীল আৰু বিবেচনাপূৰ্ণভাৱে ব্যৱহাৰ নকৰিলে ভৱিষ্যত প্ৰজন্মই হয়তো এই সম্পদ উপভোগ কৰিব নোৱাৰিব।

"আমি ভৱিষ্যত প্ৰজন্মৰ প্ৰতি আমাৰ দায়িত্ব উপলব্ধি কৰা উচিত। পানী মূল্যৱান আৰু আগন্তুক সময়ত উত্তৰ প্ৰজন্মই পানীৰ অভাৱৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আমি পানীৰ অপচয় বন্ধ কৰিবলৈ উদ্ভাৱনী কৌশল গ্ৰহণ কৰা উচিত। কৃষকসকলে বুদ্ধিমানৰূপে পানী ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সচেতন হ’ব লাগে কাৰণ টিউবৱেলৰ পৰা বহু পানী অপচয় হৈ যায়।”


ভাৰতৰ আগশাৰীৰ সংবাদ মাধ্যম নেটৱৰ্ক১৮য়ে নিজৰ মিছন পানী অভিযান সম্প্ৰসাৰণ কৰি স্বচ্ছতাকো সামৰি লৈছে আৰু ১৯ নৱেম্বৰ, বিশ্ব শৌচাগাৰ দিৱসত ইয়াৰ মিছন স্বচ্ছতা আৰু পানীৰ অংশ হিচাপে ৮ ঘণ্টীয়া এক গ্ৰেণ্ড টেলিথন অনুষ্ঠিত কৰি ভাৰতক উন্নত অনাময় ব্যৱস্থাৰ বাবে সংগঠিত কৰিছে।

News18 ৰ Harpic ৰ এক যৌথ পদক্ষেপ Mission Swachhta aur Paani হৈছে সকলোকে পৰিষ্কাৰ শৌচাগাৰৰ সুবিধা থকা সকলোকে সামৰি লোৱা অনাময়ৰ কাৰ্য্যক ৰক্ষা কৰা এক আন্দোলন। ই সকলো লিংগ, সামৰ্থ্য, জাতি আৰু শ্ৰেণীৰ বাবে সমতাৰ পোষকতা কৰে আৰু পৰিষ্কাৰ শৌচাগাৰ এক ভাগ-বতৰা দায়িত্ব বুলি দৃঢ়ভাৱে বিশ্বাস কৰে।

এই টেলিথনত ভাৰতৰ এতিয়ালৈকে হোৱা অনাময় যাত্ৰা আৰু অহা পাঁচ বছৰৰ বাবে আগন্তুক পথ প্ৰদৰ্শন কৰা হ’ব যিয়ে পৰিষ্কাৰ আৰু স্বচ্ছ শৌচাগাৰ নিশ্চিত কৰি আচৰণৰ পৰিৱৰ্তন আনিবলৈ চেষ্টা কৰিব। ইয়াৰ জৰিয়তে সমগ্ৰ ভাৰতৰ চৰকাৰী নেতা, তাৰকা, পৰিৱৰ্তনকাৰী, অনাময় কৰ্মী আৰু চিন্তাশীল নেতাসকলক একত্ৰিত কৰা হ’ব আৰু কোনো পিছুৱাই নাথাকে বুলি প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি