• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid-19 যোদ্ধা হিচাপে পিতৃৰ লগতে দেশক গৌৰৱান্বিত কৰিছে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীৰ জীয়ৰীয়ে

Covid-19 যোদ্ধা হিচাপে পিতৃৰ লগতে দেশক গৌৰৱান্বিত কৰিছে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীৰ জীয়ৰীয়ে

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়া (Mansukh Mandaviya)ই তেওঁৰ জীয়ৰি দিশাক বৰ্তমান Covidৰ সময়ত ফ্ৰণ্টলাইন স্বাস্থ্য কৰ্মীৰ সৈতে সহযোগিতা আগবঢ়োৱাৰ বাবে প্ৰশংসা কৰিছে।

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়া (Mansukh Mandaviya)ই তেওঁৰ জীয়ৰি দিশাক বৰ্তমান Covidৰ সময়ত ফ্ৰণ্টলাইন স্বাস্থ্য কৰ্মীৰ সৈতে সহযোগিতা আগবঢ়োৱাৰ বাবে প্ৰশংসা কৰিছে।

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়া (Mansukh Mandaviya)ই তেওঁৰ জীয়ৰি দিশাক বৰ্তমান Covidৰ সময়ত ফ্ৰণ্টলাইন স্বাস্থ্য কৰ্মীৰ সৈতে সহযোগিতা আগবঢ়োৱাৰ বাবে প্ৰশংসা কৰিছে।

  • Share this:
সমগ্ৰ দেশখনে ক’ভিড-১৯ৰ ক্ষেত্ৰত বৃহৎ পৰিমাণৰ সংক্ৰমণ আৰু অক্সিজেনৰ অভাৱৰ সৈতে যুঁজিবলৈ সংগ্ৰাম কৰি থকাৰ সময়তে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়া (Mansukh Mandaviya)ই তেওঁৰ জীয়ৰি দিশা (Disha)ক বৰ্তমান পৰীক্ষাৰ সময়ত ফ্ৰণ্টলাইন স্বাস্থ্য কৰ্মীৰ সৈতে সহযোগিতা আগবঢ়োৱাৰ বাবে প্ৰশংসা কৰিছে। মন্ত্ৰীজনে কৈছিল যে তেওঁ তেওঁৰ জীয়ৰীক লৈ গৌৰৱান্বিত।

এক টুইটযোগে কেন্দ্ৰীয় ৰাসায়নিক আৰু সাৰ মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে তেওঁ তেওঁৰ জীয়ৰীক  ক’ভিড-১৯ যোদ্ধা ৰূপত চাবলৈ "ইমান সময়" অপেক্ষা কৰিছিল। মন্ত্ৰীজনে এটা ক’ভিড সম্পদ কেন্দ্ৰত এটা পিপিই কিট (PPE kit)ত দিশাৰ এখন ফটো টুইট কৰিছিল। ছবিখনত, পিপিই কিট আৰু চিকিৎসা সামগ্ৰীৰ বাকচৰ সৈতে তেখেতৰ দলৰ আন কেইগৰাকীমান সদস্যকো দেখা যায়। মন্ত্ৰীজনৰ টুইটটোৱে ৩৬,০০০ তকৈও অধিক 'লাইক' লাভ কৰিছে। ফটোখন তেওঁৰ ফল’ৱাৰ আৰু অন্যান্য টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ দ্বাৰা প্ৰশংসা কৰা হৈছিল।


বন্দৰ, জাহাজ আৰু জলপথৰ বাবে ৰাজ্যিক মন্ত্ৰীৰ দপ্তৰ থকা মাণ্ডৱিয়াই আগতে কৈছিল যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে সকলো মুখ্য বন্দৰক অক্সিজেন আৰু অক্সিজেন সম্পৰ্কীয় সঁজুলি কঢ়িয়াই অনা কাৰ্গো জাহাজৰ বাবে সকলো মাচুল উঠাই ল’বলৈ কৈছে আৰু সেই জাহাজবোৰৰ বাৰ্থিঙক সৰ্বোচ্চ অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া উচিত। জাহাজ পৰিবহন মন্ত্ৰালয়ে বন্দৰ অধ্যক্ষসকলক ব্যক্তিগতভাৱে বাৰ্থিং আৰু লজিষ্টিক কাৰ্যকলাপৰ তদাৰক কৰিবলৈ কৈছে যাতে এনে সামগ্ৰীৰ বাধাহীন চলাচল নিশ্চিত হয়। আন এটা টুইটৰ জৰিয়তে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে জানিবলৈ দিয়ে যে MV Hai Nam 86 নামৰ অক্সিজেন চিলিণ্ডাৰ কঢ়িওৱা জাহাজখন গুজৰাট উপকূলৰ দীনদয়াল বন্দৰত উপস্থিত হৈছে।

২৩ এপ্ৰিলত তেওঁ কয় যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে Remdesivirৰ বাবে ২৫ টা নতুন নিৰ্মাণ ক্ষেত্ৰ অনুমোদন জনাইছে আৰু দেশত দ্ৰুত গতিত বিস্তাৰিত চাহিদা পূৰণৰ বাবে ভাইৰেল-বিৰোধী ঔষধৰ উৎপাদন এতিয়া প্ৰতি মাহে ৯০ লাখ ভাইললৈকে বৃদ্ধি কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: