• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • এই কোম্পানীটোৱে মস্তিষ্ক ৰিছেট আৰু ৰিচাৰ্জ কৰিবলৈ ১১ দিনৰ ছুটি দি আছে, আগতেও এনে পদক্ষেপ লৈছে ...

এই কোম্পানীটোৱে মস্তিষ্ক ৰিছেট আৰু ৰিচাৰ্জ কৰিবলৈ ১১ দিনৰ ছুটি দি আছে, আগতেও এনে পদক্ষেপ লৈছে ...

ভাৰতীয় ই-কমাৰ্চ কোম্পানী মীশো ষ্টাৰ্টছ মেন্টাল হেল্থ ব্ৰেকে ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ মানসিক স্বাস্থ্য ভাল ৰখাৰ বাবে এক বিশেষ নীতি প্ৰস্তুত কৰিছে। কোম্পানীটোৱে কৰ্মচাৰীসকলক তেওঁলোকৰ মন পুনৰ নিৰ্ধাৰণ আৰু ৰিচাৰ্জ কৰিবলৈ এবছৰত ১১ দিনৰ ছুটি দিব।

ভাৰতীয় ই-কমাৰ্চ কোম্পানী মীশো ষ্টাৰ্টছ মেন্টাল হেল্থ ব্ৰেকে ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ মানসিক স্বাস্থ্য ভাল ৰখাৰ বাবে এক বিশেষ নীতি প্ৰস্তুত কৰিছে। কোম্পানীটোৱে কৰ্মচাৰীসকলক তেওঁলোকৰ মন পুনৰ নিৰ্ধাৰণ আৰু ৰিচাৰ্জ কৰিবলৈ এবছৰত ১১ দিনৰ ছুটি দিব।

ভাৰতীয় ই-কমাৰ্চ কোম্পানী মীশো ষ্টাৰ্টছ মেন্টাল হেল্থ ব্ৰেকে ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ মানসিক স্বাস্থ্য ভাল ৰখাৰ বাবে এক বিশেষ নীতি প্ৰস্তুত কৰিছে। কোম্পানীটোৱে কৰ্মচাৰীসকলক তেওঁলোকৰ মন পুনৰ নিৰ্ধাৰণ আৰু ৰিচাৰ্জ কৰিবলৈ এবছৰত ১১ দিনৰ ছুটি দিব।

  • Share this:
আজিৰ সময়ত, সমগ্ৰ বিশ্বৰ এক বৃহৎ জনসংখ্যাই শাৰীৰিক আৰু মানসিক ৰোগৰ সৈতে যুঁজি আছে। যদিও আগতে মানসিক স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে ইমান মুকলি কৈ কথা হোৱা নাছিল আৰু মানুহে ইয়াক ৰোগ বুলিও বিবেচনা কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল, আজি মানুহে ইয়াৰ বিষয়ে সজাগ হৈ উঠিছে। গোটেই পৃথিৱীৰ সকলো বিখ্যাত চেলিব্ৰিটিয়েও তেওঁলোকৰ অভিজ্ঞতা ভাগ বতৰা কৰি আছে আৰু মানসিক স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে সজাগ হ'বলৈ আহ্বান জনাইছে।

মানুহে শাৰীৰিক সমস্যাৰ বাবে কাৰ্যালয়ৰ পৰা ছুটি ল'ব পাৰে, কিন্তু মানসিক স্বাস্থ্যৰ বাবে ছুটি লোৱাৰ কোনো আইন নাই। এতিয়া ভাৰতীয় ই-কমাৰ্চ কোম্পানী মীশো ষ্টাৰ্টছ মেন্টাল হেল্থ ব্ৰেকে ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ মানসিক স্বাস্থ্য ভাল ৰখাৰ বাবে এক বিশেষ নীতি প্ৰস্তুত কৰিছে। কোম্পানীটোৱে কৰ্মচাৰীসকলক তেওঁলোকৰ মন পুনৰ নিৰ্ধাৰণ আৰু ৰিচাৰ্জ কৰিবলৈ এবছৰত ১১ দিনৰ ছুটি দিব।

বিৰতি লওঁক আৰু আপোনাৰ মন স্বাস্থ্যৱান ৰাখক
অনলাইন ফেশ্বন ষ্ট'ৰ মীশোৱে এই নতুন পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে আৰু ই ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলক কেৱল মানসিকভাৱে নিজকে চাৰ্জ কৰিবলৈ আৰু চাপৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ ছুটি দিব। এই বন্ধটো ২২ অক্টোবৰ, ২০২২ ৰ পৰা ১ নৱেম্বৰ, ২০২২ লৈ চলিব। কোম্পানীটোৱে কৈছিল– 'আজিকালি কৰ্মচাৰীসকলৰ জীৱনত অধিক চাপ আৰু কাম আছে, সেয়েহে ৰিছেট আৰু ৰিচাৰ্জে কৰ্মচাৰীসকলক প্ৰথমে ৰাখিবলৈ এনে এক উপায় সৃষ্টি কৰিব, যিটো আন কোম্পানীবোৰেও গ্ৰহণ কৰিব।'
Published by:Kokil Sarma
First published: