• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Guwahati Bikaner Express Accident: ৰে'লৱেৰ গাফিলতি, ইঞ্জিনটো পৰীক্ষা কৰা হোৱা নাছিল ! বিকানেৰ গুৱাহাটী এক্সপ্ৰেছ দুৰ্ঘটনাৰ চিআৰএছ প্ৰতিবেদনত কি ওলাল ?

Guwahati Bikaner Express Accident: ৰে'লৱেৰ গাফিলতি, ইঞ্জিনটো পৰীক্ষা কৰা হোৱা নাছিল ! বিকানেৰ গুৱাহাটী এক্সপ্ৰেছ দুৰ্ঘটনাৰ চিআৰএছ প্ৰতিবেদনত কি ওলাল ?

Bikaner Guwahati Express Accident: ৰে'ল সুৰক্ষা আয়োগৰ প্ৰতিবেদনত এইটো স্বীকাৰ কৰা হৈছে যে বিকানেৰ গুৱাহাটী এক্সপ্ৰেছ দুৰ্ঘটনাটো ১৩ জানুৱাৰীত মায়ানাগুড়িৰ দোমোহোনিত ইঞ্জিন বিকল হোৱাৰ বাবে দুৰ্ঘটনাত পতিত হৈছিল৷

Bikaner Guwahati Express Accident: ৰে'ল সুৰক্ষা আয়োগৰ প্ৰতিবেদনত এইটো স্বীকাৰ কৰা হৈছে যে বিকানেৰ গুৱাহাটী এক্সপ্ৰেছ দুৰ্ঘটনাটো ১৩ জানুৱাৰীত মায়ানাগুড়িৰ দোমোহোনিত ইঞ্জিন বিকল হোৱাৰ বাবে দুৰ্ঘটনাত পতিত হৈছিল৷

Bikaner Guwahati Express Accident: ৰে'ল সুৰক্ষা আয়োগৰ প্ৰতিবেদনত এইটো স্বীকাৰ কৰা হৈছে যে বিকানেৰ গুৱাহাটী এক্সপ্ৰেছ দুৰ্ঘটনাটো ১৩ জানুৱাৰীত মায়ানাগুড়িৰ দোমোহোনিত ইঞ্জিন বিকল হোৱাৰ বাবে দুৰ্ঘটনাত পতিত হৈছিল৷

  • Share this:
Bikaner Guwahati Express Accident: ৰে'ল সুৰক্ষা আয়োগৰ প্ৰতিবেদনত এইটো স্বীকাৰ কৰা হৈছে যে বিকানেৰ গুৱাহাটী এক্সপ্ৰেছ দুৰ্ঘটনাটো ১৩ জানুৱাৰীত মায়ানাগুড়িৰ দোমোহোনিত ইঞ্জিন বিকল হোৱাৰ বাবে দুৰ্ঘটনাত পতিত হৈছিল৷ চিআৰএছৰ প্ৰতিবেদনত এইটোও উল্লেখ কৰা হৈছs যে ইঞ্জিনটো পৰীক্ষা কৰা হোৱা নাছিল যদিও ই দূৰত্বৰ চাৰিগুণ ভ্ৰমণ কৰিছিল৷

দোমোহনী ৰে'ল দুৰ্ঘটনাৰ পিছত ৰে'ল সুৰক্ষা আয়োগক তদন্তৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছিল৷ তদন্ত প্ৰতিবেদন বৃহস্পতিবাৰে ৰে'লৱে ব'ৰ্ডৰ ওচৰত দাখিল কৰা হৈছিল৷ তদন্ত প্ৰতিবেদনৰ আৰম্ভণিতে দাবী কৰা হৈছিল যে ইঞ্জিনটোৰ ভ্ৰমণ পৰিদৰ্শন প্ৰতি ৪,৫০০ কিলোমিটাৰ পিছত হ'ব লাগিছিল যিটো বিকানেৰৰ গুৱাহাটী এক্সপ্ৰেছত স্থাপন কৰা হৈছিল, কিন্তু তাত ১৮,০০ কিলোমিটাৰ দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰাৰ পাছতো কোনো ইঞ্জিন পৰীক্ষা হোৱা নাছিল৷
Published by:Kokil Sarma
First published: