உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Fire In Amritsar: অমৃতসৰৰ গুৰু নানক দেৱ চিকিৎসালয়ত ভয়ংকৰ অগ্নিকাণ্ড ...

    Fire In Amritsar: অমৃতসৰৰ গুৰু নানক দেৱ চিকিৎসালয়ত ভয়ংকৰ অগ্নিকাণ্ড ...

    অমৃতসৰৰ (Amritsar Fire) গুৰু নানক দেৱ চিকিৎসালয়ত অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হয়। কোৱা হৈছে যে ট্ৰেন্সফৰ্মাৰত জুই লগাৰ ফলত চিকিৎসালয়খনত জুই বিয়পি পৰিছিল।

    অমৃতসৰৰ (Amritsar Fire) গুৰু নানক দেৱ চিকিৎসালয়ত অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হয়। কোৱা হৈছে যে ট্ৰেন্সফৰ্মাৰত জুই লগাৰ ফলত চিকিৎসালয়খনত জুই বিয়পি পৰিছিল।

    অমৃতসৰৰ (Amritsar Fire) গুৰু নানক দেৱ চিকিৎসালয়ত অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হয়। কোৱা হৈছে যে ট্ৰেন্সফৰ্মাৰত জুই লগাৰ ফলত চিকিৎসালয়খনত জুই বিয়পি পৰিছিল।

    • Share this:
    অমৃতসৰৰ (Amritsar Fire) গুৰু নানক দেৱ চিকিৎসালয়ত অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হয়। কোৱা হৈছে যে ট্ৰেন্সফৰ্মাৰত জুই লগাৰ ফলত চিকিৎসালয়খনত জুই বিয়পি পৰিছিল। চিকিৎসালয়ত জুই লগাৰ লগে লগে চাৰিওফালে বিশৃংখলতা দেখা দিছিল আৰু ৰোগীসকলে ৰাস্তাত দৌৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। চিকিৎসালয়ৰ ভিতৰত জুই বিয়পি পৰাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, হুলস্থূলত ৬০০ ৰো অধিক ৰোগীক স্থানান্তৰ কৰিব লগা হৈছিল।

    গুৰু নানক দেৱ চিকিৎসালয়ত অগ্নিকাণ্ডৰ ঘটনাটো শনিবাৰে দুপৰীয়া ২ বজাত সংঘটিত হৈছিল। উইকেণ্ডৰ বাবে, অ'পিডিত কোনো ৰোগী নাছিল, কিন্তু চিকিৎসালয়ত ৬০০ ৰো অধিক ৰোগী চিকিৎসাধীন আছিল। অগ্নিকাণ্ডৰ বিষয়ে খবৰ পোৱাৰ পিছত, অগ্নি নিৰ্বাপক বিভাগৰ বাহনসমূহ ঘটনাস্থলীলৈ দৌৰি যায় আৰু অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনীৰ লোকসকলৰ সহায়ত ৰোগীসকলক স্থানান্তৰ কৰা হয়। অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনীৰ লোকসকলে পিছত জুই নিয়ন্ত্ৰণলৈ আনিছে। এই মুহূৰ্তত, এইটো সকাহৰ বিষয় যে এতিয়ালৈকে ঘটনাটোত কোনো লোক হতাহত হোৱাৰ খবৰ পোৱা হোৱা নাই। সকলো ৰোগী সম্পূৰ্ণৰূপে সুৰক্ষিত।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: