• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মনীষ চিছোদিয়াই ক'লে- ২০২৪ ৰ যুদ্ধ হ'ব প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী বনাম কেজৰিৱাল ! অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই দিলে এই প্ৰতিক্ৰিয়া ...

মনীষ চিছোদিয়াই ক'লে- ২০২৪ ৰ যুদ্ধ হ'ব প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী বনাম কেজৰিৱাল ! অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই দিলে এই প্ৰতিক্ৰিয়া ...

File Photo

File Photo

চিবিআইয়ে তেওঁৰ বাসগৃহত অভিযান চলোৱাৰ এদিন পিছত শনিবাৰে দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াই দাবী কৰে যে ২০২৪ চনৰ লোকসভা নিৰ্বাচন অৰবিন্দ কেজৰিৱাল আৰু প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ মাজত যুদ্ধ হ'ব।

  • Share this:
চিবিআইয়ে তেওঁৰ বাসগৃহত অভিযান চলোৱাৰ এদিন পিছত শনিবাৰে দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াই দাবী কৰে যে ২০২৪ চনৰ লোকসভা নিৰ্বাচন অৰবিন্দ কেজৰিৱাল আৰু প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ মাজত যুদ্ধ হ'ব। তেওঁ অভিযোগ কৰিছিল যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে আপৰ চুপ্ৰিমোক ভয় খুৱাবলৈ সকলো ধৰণৰ কৌশল ব্যৱহাৰ কৰি আছে। মনীষ চিছোদিয়াই কৈছিল যে নতুন আবকাৰী নীতি সম্পূৰ্ণ স্বচ্ছতাৰে দিল্লীত ৰূপায়ণ কৰা হৈছিল আৰু ইয়াত কোনো কেলেংকাৰী হোৱা নাছিল। "তেওঁলোকে (বিজেপি) অৰবিন্দ কেজৰিৱালক বাধা দিব বিচাৰে, যাৰ শিক্ষা আৰু স্বাস্থ্যৰ ওপৰত কামৰ বিষয়ে সমগ্ৰ বিশ্বতে আলোচনা কৰা হৈছে।

"মোৰ পৰিয়ালৰ কোনো অসুবিধা নকৰাৰ বাবে মই চিবিআই বিষয়াসকলক ধন্যবাদ জনাব বিচাৰো। তেওঁলোক ভাল বিষয়া, কিন্তু তেওঁলোকে ওপৰৰ পৰা অভিযান চলাবলৈ আদেশ পায়।" মনীষ চিছোদিয়াই দাবী কৰিছিল যে বিশেষকৈ পঞ্জাৱ বিধানসভা নিৰ্বাচনত দলৰ বিজয়ৰ পিছত আপৰ নেতাসকলক লক্ষ্য কৰা হৈছিল, কিয়নো বিজেপিৰ চিন্তা হৈছে অৰবিন্দ কেজৰিৱাল, যি এই দেশৰ জনসাধাৰণৰ প্ৰেম লাভ কৰিছে আৰু "ৰাষ্ট্ৰীয় বিকল্প" হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰিছে।

২০২৪ চনৰ লোকসভা নিৰ্বাচনক অৰবিন্দ কেজৰিৱাল আৰু প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ মাজত যুঁজ হ'ব বুলি মনীষ চিছোদিয়াই বৰ্ণনা কৰা সন্দৰ্ভত অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰিছে। "এইটো এটা ভাল খেল হ'ব। বহুতো ৰাজ্যত, মানুহে অৰবিন্দ কেজৰিৱালক চিনি নাপায়। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে যোৱাবাৰ ৩০০ তকৈও অধিক আসন লাভ কৰি ক্ষমতালৈ আহিছিল, ২০২৪ চনত তেওঁ পুনৰ ৪৫০ খন আসন লৈ আহিব। যদি আপুনি কাৰোবাক প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিদ্বন্দী বুলি অভিহিত কৰিছে, যাৰ নাম ভাৰতৰ বহু ঠাইতো জনা নাযায়, তেন্তে বিজেপি সুখী হ'ব।"

দিল্লীৰ স্বাস্থ্যসেৱা আৰ্হিক সমালোচনা কৰি হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয়, "প্ৰথমে দিল্লীৰ মহল্লা ক্লিনিক দেশৰ স্বাস্থ্যসেৱাৰ আৰ্হি হ'ব নোৱাৰে। যদি কোনো আৰ্হি থাকিব পাৰে, মানুহে অসমলৈ আহি চাব লাগে যে আমি প্ৰতিখন জিলাতে কেনেকৈ এখন চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় দি আছো। যদি দিল্লীৰ মহল্লা ক্লিনিক ভাৰতত স্বাস্থ্যসেৱাৰ এক আৰ্হি হয়, তেন্তে কোনেও ভাৰতলৈ আহি স্বাস্থ্যসেৱাক এক আৰ্হি হিচাপে চাব নোৱাৰে।"
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি