• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Manipur Landslide: ধ্বংসাৱশেষত আৰু ৪ টা মৃতদেহ উদ্ধাৰ, এতিয়ালৈকে ১৪ জন নিহত, ৬০ জনতকৈ অধিক হতাহত হোৱাৰ আশংকা ...

Manipur Landslide: ধ্বংসাৱশেষত আৰু ৪ টা মৃতদেহ উদ্ধাৰ, এতিয়ালৈকে ১৪ জন নিহত, ৬০ জনতকৈ অধিক হতাহত হোৱাৰ আশংকা ...

মণিপুৰত হোৱা বিধ্বংসী ভূমিস্খলনত মৃত্যুৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে। সংবাদ সংস্থা এএনআইয়ে শুক্ৰবাৰে সেনাৰ উদ্ধৃতি দি কৈছিল যে শুক্ৰবাৰে ধ্বংসাৱশেষৰ পৰা আৰু চাৰিজন লোকৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। এতিয়ালৈকে, ১৪ টা মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে।

মণিপুৰত হোৱা বিধ্বংসী ভূমিস্খলনত মৃত্যুৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে। সংবাদ সংস্থা এএনআইয়ে শুক্ৰবাৰে সেনাৰ উদ্ধৃতি দি কৈছিল যে শুক্ৰবাৰে ধ্বংসাৱশেষৰ পৰা আৰু চাৰিজন লোকৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। এতিয়ালৈকে, ১৪ টা মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে।

মণিপুৰত হোৱা বিধ্বংসী ভূমিস্খলনত মৃত্যুৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে। সংবাদ সংস্থা এএনআইয়ে শুক্ৰবাৰে সেনাৰ উদ্ধৃতি দি কৈছিল যে শুক্ৰবাৰে ধ্বংসাৱশেষৰ পৰা আৰু চাৰিজন লোকৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। এতিয়ালৈকে, ১৪ টা মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে।

  • Share this:
মণিপুৰত হোৱা বিধ্বংসী ভূমিস্খলনত মৃত্যুৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে। সংবাদ সংস্থা এএনআইয়ে শুক্ৰবাৰে সেনাৰ উদ্ধৃতি দি কৈছিল যে শুক্ৰবাৰে ধ্বংসাৱশেষৰ পৰা আৰু চাৰিজন লোকৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। এতিয়ালৈকে, ১৪ টা মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। ২৩ জন লোকক সুৰক্ষিতভাৱে উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। ডজন ডজন মানুহ এতিয়াও সন্ধানহীন হৈ আছে। ডিজিপি পি ডংগেলে কৈছিল যে ধ্বংসাৱশেষৰ তলত কিমান জন লোক হতাহত হৈছে তাৰ সঠিক সংখ্যা জনা নাযায়, কিন্তু প্ৰায় ৬০ জন লোক হতাহত হোৱাৰ আশংকা কৰা হৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে সৈনিক, ৰেল কৰ্মচাৰী, গাওঁবাসী আৰু শ্ৰমিক।

বুধবাৰে-বৃহস্পতিবাৰে মাজনিশা মণিপুৰৰ ননি জিলাৰ টুপুল ৰে'ল ষ্টেচনৰ ওচৰত ভাৰতীয় সেনাৰ ১০৭ টা টেৰিটৰিয়েল আৰ্মি শিবিৰৰ ওচৰত ভূমিস্খলন সংঘটিত হয়। ইয়াত জিৰিবাম আৰু ইম্ফলৰ মাজত এটা ৰেলপথ নিৰ্মাণ কৰা হৈছে। এই সৈনিকসকলক নিৰাপত্তাৰ বাবে নিয়োজিত কৰা হৈছিল। ভূমিস্খলনৰ পিছৰে পৰা সাহায্য আৰু উদ্ধাৰ অভিযান চলি আছে।

অসম ৰাইফলছৰ উপৰিও ভাৰতীয় সেনাৰ টেৰিটৰিয়েল আৰ্মী, এন ডি আৰ এফ, এছ ডি আৰ এফ আৰু অন্যান্য কৰ্মীসকলে দিন-ৰাতি ধ্বংসাৱশেষ আঁতৰোৱাত নিয়োজিত হৈ আছে। বেয়া বতৰ স্বত্বেও, নিশা অনুসন্ধান আৰু উদ্ধাৰ অভিযান অব্যাহত আছে। এই কামত বুলডোজাৰো ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। ভূমিস্খলনৰ ধ্বংসাৱশেষৰ ফলত এজাই নদীৰ পানীও বন্ধ হৈ যায়, যাৰ ফলত তাত এটা জলাশয় সৃষ্টি হয়। ইয়াৰ ফলত চাৰিওফালৰ তলৰ এলেকাটো ডুবি যোৱাৰ আশংকা আছে।

সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, দুৰ্ঘটনাটোৰ সময়ত ৪৩ জন সেনা জোৱান উপস্থিত আছিল। যিসকলৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে, তেওঁলোকৰ ভিতৰত ১১ জন সৈনিক। ৰাষ্ট্ৰপতি, প্ৰধানমন্ত্ৰী আদিয়েও ঘটনাটোত শোক প্ৰকাশ কৰিছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে কয় যে তেওঁ মণিপুৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেন সিঙৰ সৈতে কথা পাতিছিল আৰু শোকাৱহ ভূমিস্খলনৰ ফলত উদ্ভৱ হোৱা পৰিস্থিতিৰ পৰ্যালোচনা কৰিছিল আৰু তেওঁক কেন্দ্ৰৰ পৰা সকলো সম্ভৱ সহায়ৰ আশ্বাস দিছিল। মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেন সিঙে নিজেই ঘটনাস্থলী পৰিদৰ্শন কৰিছিল আৰু পৰিস্থিতিৰ বুজ লৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: