• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মণিপুৰত শুকুৰবাৰে পুৱা পুনৰ ভূমিস্খলন ! NH 102ৰ চুৰাচান্দপুৰত ভূমিস্খলনৰ ফলত দুগৰাকী মহিলাৰ মৃত্যু, ৭ জন আহত ...

মণিপুৰত শুকুৰবাৰে পুৱা পুনৰ ভূমিস্খলন ! NH 102ৰ চুৰাচান্দপুৰত ভূমিস্খলনৰ ফলত দুগৰাকী মহিলাৰ মৃত্যু, ৭ জন আহত ...

Landslide claims two lives, injures seven on NH 102 Tipaimukh Road in Churachandpur- মণিপুৰত পুনৰ ভূমিস্খলনৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে। শুকুৰবাৰে পুৱা প্ৰায় ৬:৩০ বজাত গীৰ্জান্দপুৰ জিলাৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ-১০২ টিপাইমুখ ৰোডত হঠাতে ভূমিস্খলনৰ ফলত দুটা শিশুসহ ১২ জন যাত্ৰী কঢ়িয়াই অনা ব'লেৰো কেম্পাৰ (MZ 01 W1063) গভীৰ খাৱৈত পৰি যোৱাৰ ফলত কমেও দুগৰাকী মহিলাৰ মৃত্যু হয় আৰু আন ৭ জন আহত হয়।

Landslide claims two lives, injures seven on NH 102 Tipaimukh Road in Churachandpur- মণিপুৰত পুনৰ ভূমিস্খলনৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে। শুকুৰবাৰে পুৱা প্ৰায় ৬:৩০ বজাত গীৰ্জান্দপুৰ জিলাৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ-১০২ টিপাইমুখ ৰোডত হঠাতে ভূমিস্খলনৰ ফলত দুটা শিশুসহ ১২ জন যাত্ৰী কঢ়িয়াই অনা ব'লেৰো কেম্পাৰ (MZ 01 W1063) গভীৰ খাৱৈত পৰি যোৱাৰ ফলত কমেও দুগৰাকী মহিলাৰ মৃত্যু হয় আৰু আন ৭ জন আহত হয়।

Landslide claims two lives, injures seven on NH 102 Tipaimukh Road in Churachandpur- মণিপুৰত পুনৰ ভূমিস্খলনৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে। শুকুৰবাৰে পুৱা প্ৰায় ৬:৩০ বজাত গীৰ্জান্দপুৰ জিলাৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ-১০২ টিপাইমুখ ৰোডত হঠাতে ভূমিস্খলনৰ ফলত দুটা শিশুসহ ১২ জন যাত্ৰী কঢ়িয়াই অনা ব'লেৰো কেম্পাৰ (MZ 01 W1063) গভীৰ খাৱৈত পৰি যোৱাৰ ফলত কমেও দুগৰাকী মহিলাৰ মৃত্যু হয় আৰু আন ৭ জন আহত হয়।

  • Share this:
মণিপুৰত পুনৰ ভূমিস্খলনৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে। শুকুৰবাৰে পুৱা প্ৰায় ৬:৩০ বজাত গীৰ্জান্দপুৰ জিলাৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ-১০২ টিপাইমুখ ৰোডত হঠাতে ভূমিস্খলনৰ ফলত দুটা শিশুসহ ১২ জন যাত্ৰী কঢ়িয়াই অনা ব'লেৰো কেম্পাৰ (MZ 01 W1063) গভীৰ খাৱৈত পৰি যোৱাৰ ফলত কমেও দুগৰাকী মহিলাৰ মৃত্যু হয় আৰু আন ৭ জন আহত হয়।

মৃত আৰু আহত সাতজনক ওচৰৰ AR Aina campলৈ লৈ যোৱা হৈছিল, যি চুৰাচান্দপুৰ জিলাৰ হেংলেপ উপ-বিভাগৰ অন্তৰ্গত। দুৰ্ঘটনাটোৰ সঠিক স্থান চুৰাচান্দপুৰ জিলাৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ পৰা প্ৰায় ৯০ কিলোমিটাৰ দূৰত টিপাইমুখ ৰোডৰ কাষৰ ছাণ্টিং এল আৰু চাইহুম গাঁৱৰ মাজত অৱস্থিত বুলি কোৱা হয়।
চাইহুম গাঁৱৰ মুৰব্বী থুয়ামচাৰ মতে, চালক আৰু সহায়কসহ ১২ জন যাত্ৰী কঢ়িয়াই অনা বোলেৰো কেম্পাৰখন চুৰাচান্দপুৰৰ ফালৰ পৰা আহি আছিল।

বাহনখন টিপাইমুখ ৰোড ট্ৰান্সপোৰ্ট কো-অপাৰেটিভ চ'চাইটিয়ে পৰিচালনা কৰিছিল আৰু ঘটনাটোৰ সময়ত, বাহনখন চুৰাচান্দপুৰ চহৰৰ ফালে গৈ আছিল। যিহেতু দুৰ্ঘটনাটোৰ স্থান দূৰৱৰ্তী, ওচৰৰ গাওঁখনৰ গাওঁবাসীয়েই উদ্ধাৰ প্ৰচেষ্টা হাতত লৈছিল আৰু এয়া অধিক কঠিন হৈছিল কিয়নো ভূমিস্খলনৰ ধ্বংসাৱশেষত তেওঁলোক আৱদ্ধ হৈ পৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি