• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মণিপুৰৰ ভূমিস্খলনত ১৮ জন জোৱানসহ ২৪ জন নিহত ! ৩৮ জন এতিয়াও সন্ধানহীন, ঘটনাস্থলীৰ ওচৰত আন এক ডাঙৰ দুৰ্ঘটনা ...

মণিপুৰৰ ভূমিস্খলনত ১৮ জন জোৱানসহ ২৪ জন নিহত ! ৩৮ জন এতিয়াও সন্ধানহীন, ঘটনাস্থলীৰ ওচৰত আন এক ডাঙৰ দুৰ্ঘটনা ...

Video Screenshot-ANI

Video Screenshot-ANI

মণিপুৰৰ এটা ৰে'ল নিৰ্মাণ ক্ষেত্ৰত ভূমিস্খলনত নিহতৰ সংখ্যা শনিবাৰে ২৪ লৈ বৃদ্ধি পাইছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে টেৰিটৰিয়েল আৰ্মীৰ ১৮ জন কৰ্মচাৰী।

  • Share this:
মণিপুৰৰ এটা ৰে'ল নিৰ্মাণ ক্ষেত্ৰত ভূমিস্খলনত নিহতৰ সংখ্যা শনিবাৰে ২৪ লৈ বৃদ্ধি পাইছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে টেৰিটৰিয়েল আৰ্মীৰ ১৮ জন কৰ্মচাৰী। সংবাদ সংস্থা পিটিআইয়ে গুৱাহাটীৰ এজন সামৰিক মুখপাত্ৰৰ উদ্ধৃতি দি কৈছিল যে ৩৮ জন লোক এতিয়াও সন্ধানহীন হৈ আছে। সাহায্য আৰু উদ্ধাৰ অভিযান দ্ৰুত কৰিবলৈ আৰু কেইবাটাও দল মোতায়েন কৰা হৈছে। সেনা, অসম ৰাইফলছ, টেৰিটৰিয়েল আৰ্মী, এন ডি আৰ এফ আৰু এছ ডি আৰ এফৰ জোৱানসকলে ধ্বংসাৱশেষৰ তলত নিৰন্তৰ জীৱন বিচাৰি আছে। ইফালে, মণিপুৰৰ ঘটনাস্থলীৰ ওচৰত আন এটা ভূমিস্খলন সংঘটিত হৈছে।


পিটিআইৰ মতে, সামৰিক মুখপাত্ৰজনে কৈছিল যে ধ্বংসাৱশেষৰ তলত পুতি থোৱা লোকসকলক বিচাৰিবলৈ দেৱালৰ ৰাডাৰ ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। ইয়াৰ উপৰিও, স্নিফাৰ কুকুৰৰ এটা দলো মোতায়েন কৰা হৈছে। এতিয়ালৈকে, ১৩ জন আঞ্চলিক সেনা জোৱান আৰু পাঁচজন অসামৰিক লোকক উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। এতিয়ালৈকে ১৮ জন আঞ্চলিক সেনা জোৱান আৰু ছয়জন নাগৰিকৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। তেওঁ কয় যে ১২ জন আঞ্চলিক সেনা জোৱান আৰু ২৬ জন সাধাৰণ লোক এতিয়াও সন্ধানহীন হৈ আছে, যাক বিচাৰি অভিযান পূৰ্ণ গতিত চলি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি