உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ত্ৰিপুৰাৰ নতুন মুখ্যমন্ত্ৰী হ'ব মাণিক সাহা ! বিজেপি নেতৃত্বই মুখ্যমন্ত্ৰীৰূপে ঘোষণা কৰিলে মাণিক সাহাৰ নাম ...

    ত্ৰিপুৰাৰ নতুন মুখ্যমন্ত্ৰী হ'ব মাণিক সাহা ! বিজেপি নেতৃত্বই মুখ্যমন্ত্ৰীৰূপে ঘোষণা কৰিলে মাণিক সাহাৰ নাম ...

    ত্ৰিপুৰাৰ নতুন মুখ্যমন্ত্ৰী মাণিক সাহা। ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ, ত্ৰিপুৰা বিজেপিৰ সভাপতি ডাঃ মাণিক সাহা। বিজেপি নেতৃত্বই ঘোষণা কৰিলে মাণিক সাহাৰ নাম।

    ত্ৰিপুৰাৰ নতুন মুখ্যমন্ত্ৰী মাণিক সাহা। ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ, ত্ৰিপুৰা বিজেপিৰ সভাপতি ডাঃ মাণিক সাহা। বিজেপি নেতৃত্বই ঘোষণা কৰিলে মাণিক সাহাৰ নাম।

    ত্ৰিপুৰাৰ নতুন মুখ্যমন্ত্ৰী মাণিক সাহা। ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ, ত্ৰিপুৰা বিজেপিৰ সভাপতি ডাঃ মাণিক সাহা। বিজেপি নেতৃত্বই ঘোষণা কৰিলে মাণিক সাহাৰ নাম।

    • Share this:
    ত্ৰিপুৰাৰ নতুন মুখ্যমন্ত্ৰী হ'ব মাণিক সাহা। ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ, ত্ৰিপুৰা বিজেপিৰ সভাপতি আছিল ডাঃ মাণিক সাহা। বিজেপি নেতৃত্বই ঘোষণা কৰিলে মাণিক সাহাৰ নাম।

    ত্ৰিপুৰাত বিপ্লব দেৱৰ পদত্যাগৰ পিছত, বিজেপিয়ে এতিয়া মানিক সাহাক নতুন মুখ্যমন্ত্ৰী কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। বিজেপি বিধায়িনী দলৰ বৈঠকত সাহাৰ নাম লোৱা হৈছে। বিপ্লব দেৱৰ পদত্যাগৰ পিছত, মানিক সাহাৰ লগতে কেইবাটাও নাম আলোচনা কৰা হৈছিল। অৱশেষত, সকলো নেতাই সাহাক বিধায়িনী দলৰ নেতা হিচাপে নিৰ্বাচিত কৰে। যাৰ পিছত তেওঁ এতিয়া সোনকালে শপত ল'ব পাৰে আৰু মুখ্যমন্ত্ৰীৰ পদ গ্ৰহণ কৰিব পাৰে।

    মানিক সাহা ত্ৰিপুৰা বিজেপিৰ সভাপতি আৰু ৰাজ্যসভাৰ সাংসদো আছিল। দলটোৱে নিৰ্বাচনৰ মাত্ৰ এবছৰ আগতে তেওঁৰ ওপৰত বিশ্বাস ৰাখি তেওঁক এই গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব দিছে। কিয়নো যোৱা কেইদিনমান ধৰি ত্ৰিপুৰাৰ বিজেপি নেতাসকলে দল ত্যাগ অব্যাহত ৰাখিছিল, ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ বিপ্লব দেৱ বুলি কোৱা হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: