• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Not a Holiday: গোৱালৈ মমতা বেনাৰ্জী ! ফুৰিবলৈ নহয়, এটা বিশেষ কামত গোৱা ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা TMCৰ নেত্ৰীগৰাকীৰ !

Not a Holiday: গোৱালৈ মমতা বেনাৰ্জী ! ফুৰিবলৈ নহয়, এটা বিশেষ কামত গোৱা ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা TMCৰ নেত্ৰীগৰাকীৰ !

Mamata Banerjee is planning to visit Goa: পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে গোৱা ভ্ৰমণ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে আৰু এয়া সাগৰৰ পাৰত বন্ধৰ বাবে নহয়। TMC এ উপকূলীয় ৰাজ্যখনত শাসনাধিষ্ঠিত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ সৈতে যুঁজিবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে য'ত অহা বছৰ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব।

Mamata Banerjee is planning to visit Goa: পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে গোৱা ভ্ৰমণ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে আৰু এয়া সাগৰৰ পাৰত বন্ধৰ বাবে নহয়। TMC এ উপকূলীয় ৰাজ্যখনত শাসনাধিষ্ঠিত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ সৈতে যুঁজিবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে য'ত অহা বছৰ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব।

Mamata Banerjee is planning to visit Goa: পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে গোৱা ভ্ৰমণ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে আৰু এয়া সাগৰৰ পাৰত বন্ধৰ বাবে নহয়। TMC এ উপকূলীয় ৰাজ্যখনত শাসনাধিষ্ঠিত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ সৈতে যুঁজিবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে য'ত অহা বছৰ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব।

  • Share this:
Mamata Banerjee is planning to visit Goa: পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে গোৱা ভ্ৰমণ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে আৰু এয়া সাগৰৰ পাৰত বন্ধৰ বাবে নহয়। তৃণমূল কংগ্ৰেছে আন এখন নিৰ্বাচনী যুঁজৰ বাবে সাজু হৈছে, আৰু সাধাৰণ 'মাছৰ জোল'ৰ পৰিৱৰ্তে গোৱাৰ Fish Curryৰ সোৱাদ ল'বলৈ বিচাৰি আছে। টিএমচিয়ে উপকূলীয় ৰাজ্যখনত শাসনাধিষ্ঠিত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ সৈতে যুঁজিবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে য'ত অহা বছৰ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব। সুত্ৰই বিশেষভাৱে নিউজ১৮ক নিশ্চিত কৰিছে যে নিৰ্বাচনী ৰণনীতিবিদ প্ৰশান্ত কিশোৰৰ ভাৰতীয় ৰাজনৈতিক কাৰ্য সমিতিৰ (I-PAC) ২০০ জনীয়া এটা দলে টিএমচিৰ বাবে গোৱাত কাম কৰি আছে।

২০২২ চনৰ ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ আশে পাশে ৰাজ্যখনত বিধানসভা নিৰ্বাচন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে আৰু তৃণমূল কংগ্ৰেছে ইয়াৰ উপস্থিতি অনুভৱ কৰাৰ বিষয়ে আত্মবিশ্বাসী দেখা গৈছে।

চলিত বৰ্ষৰ পশ্চিম বংগবিধানসভা নিৰ্বাচনত বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে এক নিৰ্ণায়ক বিজয়ৰ পিছত, মমতা আৰু তেওঁৰ দলৰ সদস্যসকলে ২০২৪ চনৰ সাধাৰণ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে দেশৰ আন প্ৰান্তত তৃণমূলৰ প্ৰভাৱ বিস্তাৰ কৰাৰ পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে বাৰে বাৰে কৈছে। বিজেপি শাসিত ত্ৰিপুৰাত ইতিমধ্যে এক শক্তিশালী প্ৰচেষ্টা দেখা গৈছে, য'ত ২০২৩ চনত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব।

টিএমচিয়ে শীঘ্ৰেই ইয়াৰ সাংসদসকলৰ এটা দল গোৱালৈ প্ৰেৰণ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে যাতে মাটিৰ অনুভৱ হয়। ই ইতিমধ্যে ৰাজ্যখনৰ কিছুমান নেতাৰ সৈতে কেইবাটাও বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰিছে।

মমতা বেনাৰ্জীৰ ভতিজা আৰু তৃণমূল লোকসভাৰ আইন প্ৰণেতা অভিষেক বেনাৰ্জীয়েও গোৱা ভ্ৰমণ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। টিএমচিৰ মুৰব্বীয়েও তাৰ পিছত ভ্ৰমণ কৰিব আৰু প্ৰচাৰ আৰম্ভ কৰিব।

গোৱা কিয়, বহুতে সোধা প্ৰশ্ন। টিএমচিৰ মূল বংগ আৰু উপকূলীয় ৰাজ্যত ইয়াৰ কোনো উপস্থিতি নাই, তেওঁলোকে আঙুলিয়াই দিছে।

গোৱাত ৪০ খন বিধানসভা আসন আছে আৰু ত্ৰিপুৰাতকৈও সৰু। ২০১৭ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত, কংগ্ৰেছে ১৭ খন আৰু ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীয়ে ১৩ খন আসন লাভ কৰিছিল। তথাপিও, বিজেপিয়ে চৰকাৰ গঠন কৰিবলৈ আগবাঢ়ি গৈছিল।

টিএমচিসূত্ৰই কৈছিল যে দলটোৱে গোৱাত কংগ্ৰেছ দুৰ্বল হোৱাৰ সুযোগ ল'ব পাৰে। ৰাজ্যখনৰ জনসাধাৰণে মূলতঃ বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে ভোট দিছিল আৰু ই এতিয়াও ক্ষমতালৈ আহিছিল, তেওঁলোকে কৈছিল।

এপ্ৰিল-মে'ৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ বিজয়ৰ পিছৰে পৰা, টিএমচিয়ে সমগ্ৰ দেশতে এই ধাৰণা প্ৰচাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আহিছে যে কেৱল মমতা বেনাৰ্জীয়েহে বিজেপিৰ নিৰ্বাচনৰ জগত বন্ধ কৰিব পাৰে। অভিষেক বেনাৰ্জীয়েও জুনত তেওঁৰ দলৰ ৰাষ্ট্ৰীয় উচ্চাকাংক্ষাৰ বিষয়ে কৈছিল ইয়াৰ সাধাৰণ সম্পাদক হোৱাৰ পিছত।

সূত্ৰসমূহে কৈছিল যে টিএমচিয়ে গোৱাক বিশেষভাৱে গুৰুত্ব দিব বিচাৰিছে। যদি ই শক্তিশালী প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াবলৈ সক্ষম হয়, তেওঁলোকে কয়, তেন্তে তৃণমূলে দেশৰ পূব প্ৰান্তৰ পৰা পশ্চিম প্ৰান্তলৈ নিজৰ প্ৰভাৱ বিয়পাই দিব পাৰিলেহেঁতেন আৰু নিজকে বিজেপিৰ মুখ্য ৰাষ্ট্ৰীয় বিকল্প হিচাপে প্ৰক্ষেপ কৰা আৰম্ভ কৰিব পাৰিলেহেঁতেন।

দিল্লীৰ শাসনাধিষ্ঠ আম আদমী পাৰ্টিৰো গোৱাৰ ওপৰত চকু আছে। মমতা বেনাৰ্জীয়ে আপৰ মুৰব্বী অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ সৈতে ভাল সম্পৰ্ক ৰাখিছে। পৰ্যবেক্ষকসকলে কৈছে যে দুয়োটা পক্ষই গোৱাক লৈ কোনো ধৰণৰ চুক্তিত উপনীত হ'বলৈ সক্ষম হ'লে গোৱাৰ যুঁজখন চাবলৈ আকৰ্ষণীয় হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published: