• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ৰে'লৰ পৰা নিৰুদ্দেশ হ'ল অসমৰ যুৱক! মালদহ টাউন ষ্টেচনত অসমৰ কিশোৰক কেন্দ্ৰ কৰি আতংক, বাঢ়িছে ৰহস্য

ৰে'লৰ পৰা নিৰুদ্দেশ হ'ল অসমৰ যুৱক! মালদহ টাউন ষ্টেচনত অসমৰ কিশোৰক কেন্দ্ৰ কৰি আতংক, বাঢ়িছে ৰহস্য

নিৰুদ্দেশৰ বাতৰি

নিৰুদ্দেশৰ বাতৰি

সন্ধানহীন কিশোৰ গৰাকীৰ নাম মণিৰুদ্দিন। কিশোৰজন বায়েক আৰু ভিনিহিয়েকৰ সৈতে কেৰেলাত কাম কৰিবলৈ গৈছিল। ৯ অক্টোবৰত অসমৰ পৰা কন্যাকুমাৰী এক্সপ্ৰেছত উঠিছিল।

  • Share this:
মালদহঃ কেৰেলাৰ কৰ্মস্থলীলৈ যোৱাৰ পথত ৰে'লৰ পৰা ৰহস্যজনকভাৱে নিৰুদ্দেশ হয় এজন কিশোৰ। ৫ দিন ধৰি মালদহ টাউন ষ্টেচনত কিশোৰগৰাকীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে তেওঁৰ পৰিয়ালে। কিশোৰীগৰাকীক অপহৰণ কৰা হ’ব পাৰে বুলি আশংকা কৰিছে পৰিয়ালৰ লোকে। অভিযোগ পোৱাৰ লগে লগে মালদহ ৰে’ল আৰক্ষীয়ে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰে। কিন্তু বৰ্তমানেও সন্ধান নোপোৱাত সকলোৰে উদ্বিগ্নতা বাঢ়িছে।

জানিব পৰা মতে, অসমৰ নগাঁও জিলাৰ আমবাগান অঞ্চলৰ বাসিন্দা কিশোৰজন। নিৰুদ্দেশ হোৱা কিশোৰজনৰ সন্ধানত মালদহ টাউন ষ্টেচনত ৫ দিন অপেক্ষা কৰি বায়েক নাজিমা খাতুন আৰু ভিনিহিয়েক ৰফিকুল ইছলামে। সন্ধানহীন কিশোৰ গৰাকীৰ নাম মণিৰুদ্দিন। কিশোৰজন বায়েক আৰু ভিনিহিয়েকৰ সৈতে কেৰেলাত কাম কৰিবলৈ গৈছিল। ৯ অক্টোবৰত অসমৰ পৰা কন্যাকুমাৰী এক্সপ্ৰেছত উঠিছিল।

অপেক্ষা কৰি আছে বায়েক নাজিমা খাতুন আৰু ভিনিহিয়েক ৰফিকুল ইছলামে।


১০ অক্টোবৰত ৰেলখন মালদহ টাউন ষ্টেচনত উপস্থিত হয়। পৰিয়ালটোত মুঠ পাঁচজন সদস্য আছিল। ষ্টেচনত সকলোৱে একেলগে খায়। ৰে’লখন যোৱাৰ ঠিক আগতেই নাজিমা খাতুনে লক্ষ্য কৰিলে যে তেওঁৰ ভায়েক ৰে’লত নাই। তেতিয়াৰ পৰা ৰে’লখনত উঠিব নোৱাৰিব বুলি ভাবি অনুসন্ধান আৰম্ভ হ’ল৷ অৱশেষত পৰিয়ালটোৱে ৰে’লৰ পৰা নামি মালদহলৈ যোৱাৰ সিদ্ধান্ত ল’লে। মালদহ জি আৰ পি থানাত এটা নিৰুদ্দেশ হোৱাৰ ডায়েৰী কৰা হয়।

নিৰুদ্দিষ্ট কিশোৰ


তাৰ পাছত পাঁচ দিন পাৰ হৈ গ’ল৷ মালদহ টাউন ষ্টেচন এতিয়া তেওঁলোকৰ ঠিকনা। কাৰ্যতঃ তেওঁলোকে খাদ্য-পানী পাহৰি গৈছে। বায়েক নাজিমা খাতুনে ক’লে, ‘ভাইটি আমাৰ তত্বাৱধানত কেৰেলালৈ গৈ আছিল। ৰে'লত তাক নেদেখি আমি ভাবিছিলো সি ৰেলত উঠিব নোৱাৰিব। সেইবাবেই আমি তললৈ নামি যাওঁ। ভাইটি অকলে ক'লৈকো যাব নোৱাৰে। কাৰণ তেওঁৰ হাতত টকা নাই। ভ্ৰাতৃক হয়তো অপহৰণ কৰা হৈছে বা ভুলতে ক’ৰবালৈ লৈ যোৱা হৈছে।’ ৰে’লৱে আৰক্ষীয়ে জনোৱা মতে, নিখোজ কিশোৰক লৈ ইতিমধ্যে বিভিন্ন ষ্টেচনলৈ বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। তেওঁক বিচাৰি উলিওৱাৰ বাবে সকলো প্ৰচেষ্টা চলোৱা হৈছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি