• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মৈনপুৰী উপনিৰ্বাচন: সমাজবাদী পাৰ্টিৰ প্ৰাক্তন নেতা ৰঘুৰাজ শাক্যক ডিম্পল যাদৱৰ বিৰুদ্ধে প্ৰক্ষেপ বিজেপিৰ

মৈনপুৰী উপনিৰ্বাচন: সমাজবাদী পাৰ্টিৰ প্ৰাক্তন নেতা ৰঘুৰাজ শাক্যক ডিম্পল যাদৱৰ বিৰুদ্ধে প্ৰক্ষেপ বিজেপিৰ

বিজেপিয়ে উত্তৰ প্ৰদেশৰ দুখন বিধানসভা আসন আৰু বিহাৰ, ৰাজস্থান আৰু ছত্তীশগড়ত এটাকৈ উপ-নিৰ্বাচনৰ বাবে ইয়াৰ মনোনীত ব্যক্তিসকলৰ নামো উল্লেখ কৰিছিল

বিজেপিয়ে উত্তৰ প্ৰদেশৰ দুখন বিধানসভা আসন আৰু বিহাৰ, ৰাজস্থান আৰু ছত্তীশগড়ত এটাকৈ উপ-নিৰ্বাচনৰ বাবে ইয়াৰ মনোনীত ব্যক্তিসকলৰ নামো উল্লেখ কৰিছিল

বিজেপিয়ে উত্তৰ প্ৰদেশৰ দুখন বিধানসভা আসন আৰু বিহাৰ, ৰাজস্থান আৰু ছত্তীশগড়ত এটাকৈ উপ-নিৰ্বাচনৰ বাবে ইয়াৰ মনোনীত ব্যক্তিসকলৰ নামো উল্লেখ কৰিছিল

  • Share this:
ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীয়ে (বিজেপি) ৰঘুৰাজ শাক্যক মৈনপুৰী লোকসভা আসনৰ পৰা সমাজবাদী পাৰ্টি (এছপি)ৰ প্ৰাৰ্থী ডিম্পল যাদৱৰ বিৰুদ্ধে প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিছে।
আমোদজনক ভাৱে, শাক্য এসময়ত শিৱপাল যাদৱৰ ঘনিষ্ঠ সহযোগী আছিল কিন্তু এই বছৰৰ আৰম্ভণিতে বিজেপিত যোগদান কৰিবলৈ তেওঁৰ প্ৰগতিশীল সমাজবাদী পাৰ্টি ত্যাগ কৰিছিল। তেওঁ আগতে সমাজবাদী পাৰ্টিত (এছপি) আছিল আৰু তেওঁ নিজৰ দল গঠন কৰাৰ পিছত শিৱপাল যাদৱৰ পক্ষ লৈছিল।

এই ঘোষণাৰ পিছতে বিজেপি নেতা অমিত মালৱীয়ই টুইট কৰে, "বিজেপিয়ে মৈনপুৰী উপ-নিৰ্বাচনৰ বাবে ৰঘুৰাজ সিং শাক্যৰ নাম ঘোষণা কৰিছে। এছপিয়ে নিৰ্বাচনত অখিলেশ যাদৱৰ পত্নী ডিম্পলক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিছে। ২০১৯ চনত কনৌজৰ পৰা নিৰ্বাচনত পৰাজিত হোৱাৰ পিছত তেওঁ অঞ্চলটো এৰি গৈছিল। যদি অখিলেশৰ পৰিয়ালে প্ৰতিটো নিৰ্বাচনত যুঁজ দিব, এছপি কৰ্মীসকলে কি কৰিব?"

মৈনপুৰী লোকসভা আসনৰ উপ-নিৰ্বাচন ৫ ডিচেম্বৰৰ বাবে নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে আৰু ফলাফল ৮ ডিচেম্বৰত ঘোষণা কৰা হ'ব। সমাজবাদী পাৰ্টীয়ে অখিলেশ যাদৱৰ পত্নী ডিম্পল যাদৱক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিছে।

বিজেপিয়ে উত্তৰ প্ৰদেশৰ দুখন বিধানসভা আসন আৰু বিহাৰ, ৰাজস্থান আৰু ছত্তীশগড়ত এটাকৈ উপ-নিৰ্বাচনৰ বাবে ইয়াৰ মনোনীত ব্যক্তিসকলৰ নামো উল্লেখ কৰিছিল।

মৈনপুৰী লোকসভা আসনখনে ১৯৯৬ চনৰ পৰা সমাজবাদী পাৰ্টিৰ প্ৰাৰ্থী নিৰ্বাচন কৰি আহিছে। অৱশ্যে, বিজেপিয়ে শেহতীয়াকৈ আজমগড় আৰু ৰামপুৰ লোকসভা আসনৰ এছপিৰ দুৰ্গসমূহ সফলতাৰে ভংগ কৰিছে আৰু মৈনপুৰীতো অনুৰূপ আশা কৰিছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি