• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Maharshtra Politics: সিন্দে শিবিৰৰ ২২ জন বিধায়ক অসন্তুষ্ট, শীঘ্ৰেই বিজেপিত যোগদান কৰিব: উদ্ধৱ গোট

Maharshtra Politics: সিন্দে শিবিৰৰ ২২ জন বিধায়ক অসন্তুষ্ট, শীঘ্ৰেই বিজেপিত যোগদান কৰিব: উদ্ধৱ গোট

উদ্ধৱ ঠাকৰে নেতৃত্বাধীন দলটোৱে দাবী কৰিছে যে একনাথ সিন্দে নেতৃত্বাধীন দলৰ ৪০ জন বিধায়কৰ ভিতৰত ২২ জনে শীঘ্ৰেই বিজেপিত যোগদান কৰিব।

উদ্ধৱ ঠাকৰে নেতৃত্বাধীন দলটোৱে দাবী কৰিছে যে একনাথ সিন্দে নেতৃত্বাধীন দলৰ ৪০ জন বিধায়কৰ ভিতৰত ২২ জনে শীঘ্ৰেই বিজেপিত যোগদান কৰিব।

উদ্ধৱ ঠাকৰে নেতৃত্বাধীন দলটোৱে দাবী কৰিছে যে একনাথ সিন্দে নেতৃত্বাধীন দলৰ ৪০ জন বিধায়কৰ ভিতৰত ২২ জনে শীঘ্ৰেই বিজেপিত যোগদান কৰিব।

  • Share this:
উদ্ধৱ ঠাকৰে নেতৃত্বাধীন দলটোৱে দাবী কৰিছে যে একনাথ সিন্দে নেতৃত্বাধীন দলৰ ৪০ জন বিধায়কৰ ভিতৰত ২২ জনে শীঘ্ৰেই বিজেপিত যোগদান কৰিব। এই দাবী শিৱসেনাৰ মুখপত্ৰ সামনাত কৰা হৈছে। দলটোৱে ইয়াৰ সাপ্তাহিক স্তম্ভত দাবী কৰিছে যে একনাথ সিন্দে মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে বিজেপিয়ে কৰা এটা "অস্থায়ী ব্যৱস্থা"।

ইণ্ডিয়া টুডেৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সামনা স্তম্ভে দাবী কৰিছিল যে এতিয়া সকলোৱে বুজি পাইছে যে সিন্দেৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ পদ যিকোনো সময়তে যাব পাৰে। সামনাই আৰু কৈছে যে সিন্দে গোটে আন্ধেৰী পূব উপনিৰ্বাচনত প্ৰাৰ্থী প্ৰদান কৰিব লাগিছিল। কিন্তু বিজেপিয়েহে ইয়াক এৰাই চলিছে।

সামনাৰ সাপ্তাহিক স্তম্ভত আৰু কোৱা হৈছে যে মহাৰাষ্ট্ৰৰ গ্ৰাম পঞ্চায়ত আৰু চৰপঞ্চ নিৰ্বাচনত সিন্দে গোটৰ সফলতাৰ দাবী মিছা। সিন্দে গোটৰ কমেও ২২ জন বিধায়ক বিচলিত হৈছে। এই বিধায়কসকলৰ বেছিভাগেই সোনকালেই বিজেপিত যোগদান কৰিব। আৰু কৈছে যে সিন্দে নিজৰ আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ যথেষ্ট ক্ষতি কৰিছে আৰু ৰাজ্যই তেওঁক ক্ষমা নকৰিব। উদ্ধৱ নেতৃত্বাধীন সেনাই দলীয় মুখপত্ৰ 'সামনা'ৰ সম্পাদকীয়ত দাবী কৰিছে যে বিজেপিয়ে সিন্দেক ইয়াৰ সুবিধাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰি যাব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি