உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Maharashtra Political Crisis: একনাথ সিন্দেক যদি মুখ্যমন্ত্ৰী হোৱাৰ প্ৰস্তাৱ দিয়ে কি কৰিব ? সিন্দেই ক'লে- সকলো বিধায়কে একেলগে সিদ্ধান্ত ল'ব ...

    Maharashtra Political Crisis: একনাথ সিন্দেক যদি মুখ্যমন্ত্ৰী হোৱাৰ প্ৰস্তাৱ দিয়ে কি কৰিব ? সিন্দেই ক'লে- সকলো বিধায়কে একেলগে সিদ্ধান্ত ল'ব ...

    মই অকলে সিদ্ধান্ত ল'ব নোৱাৰো। আমি আমাক বহুত আগুৱাই গৈছো। এতিয়া আমাৰ সৈতে থকা বিধায়কসকলে একত্ৰিত হ'ব আৰু সকলো সিদ্ধান্ত ল'ব: একনাথ সিন্দে

    মই অকলে সিদ্ধান্ত ল'ব নোৱাৰো। আমি আমাক বহুত আগুৱাই গৈছো। এতিয়া আমাৰ সৈতে থকা বিধায়কসকলে একত্ৰিত হ'ব আৰু সকলো সিদ্ধান্ত ল'ব: একনাথ সিন্দে

    মই অকলে সিদ্ধান্ত ল'ব নোৱাৰো। আমি আমাক বহুত আগুৱাই গৈছো। এতিয়া আমাৰ সৈতে থকা বিধায়কসকলে একত্ৰিত হ'ব আৰু সকলো সিদ্ধান্ত ল'ব: একনাথ সিন্দে

    • Share this:
    মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজনৈতিক অস্থিৰতা অবিৰতভাৱে অব্যাহত আছে। মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে অব্যাহত থকাক লৈ চাচপেন্স আছে। ইফালে, বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ নেতা একনাথ সিন্দেই কয় যে যেতিয়া যি সিদ্ধান্ত লোৱা হ'ব, সকলো বিধায়ক একত্ৰিত হ'ব। সিন্দে শিৱসেনাৰ নেতা সুনীল প্ৰভুৰ ওপৰত তীব্ৰ আক্ৰমণ চলাইছে। নিউজা18-ৰ সৈতে এক বিশেষ বাৰ্তালাপত, সিন্দে কৈছিল যে তেওঁৰ হুইপ জাৰী কৰাৰ কোনো অধিকাৰ নাই। শিৱসেনাৰ ৩৭ জন বিদ্ৰোহী বিধায়কে মহাৰাষ্ট্ৰ বিধানসভাৰ উপাধ্যক্ষলৈ পত্ৰ লিখিছে। ইয়াত, তেওঁ ঘোষণা কৰিছে যে একনাথ সিন্দে সদনত তেওঁৰ নেতা হৈ থাকিব।

    যেতিয়া নিউজ১৮-এ সিন্দেক সুধিছিল যে যদি মহা বিকাশ আঘাড়ীয়ে তেওঁক মুখ্যমন্ত্ৰী বা উপ মুখ্যমন্ত্ৰী হ'বলৈ প্ৰস্তাৱ দিয়ে তেন্তে তেওঁ কি কৰিব? এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰত তেওঁ কয়, "মই অকলে সিদ্ধান্ত ল'ব নোৱাৰো। আমি আমাক বহুত আগুৱাই গৈছো। এতিয়া আমাৰ সৈতে থকা বিধায়কসকলে একত্ৰিত হ'ব আৰু সকলো সিদ্ধান্ত ল'ব।"

    "ভয় কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই।"
    সুনীল প্ৰভুৰ পত্ৰত সিন্দে কৈছিল যে ৩৭ জন বিধায়কক নিলম্বন কৰাৰ তেওঁৰ কোনো অধিকাৰ নাই। তেওঁ ক'লে, "তেওঁলোকে নিলম্বন কৰিব নোৱাৰে। সুনীল প্ৰভুয়ে দিয়া পত্ৰখনৰ তেনে কোনো অধিকাৰ নাই। আপুনি এনে আৱেদন দাখিল কৰিব নোৱাৰে। এইটো কেৱল ভয়খোৱা বিষয়। গণতন্ত্ৰত নিয়ম-কানুন আছে, ভয় কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। প্ৰথমতে, তেওঁলোকৰ হুইপ উলিয়াই লোৱাৰ অধিকাৰ নাই আৰু তেওঁলোকৰ ডিছকুৱালীফিকেচন কৰাৰ একেবাৰে অধিকাৰ নাই।"

    'মহা বিকাশ আঘাডীৰ চৰকাৰ এতিয়া নাই'
    সিন্দেৰ মতে, মহাৰাষ্ট্ৰত এতিয়া মহা বিকাশ আঘাড়ী চৰকাৰ নাই। "ইয়াত, প্ৰতীক হিচাপে নিৰ্বাচিত হোৱা ৩৭ জন শিৱসেনা বিধায়ক আমাৰ সৈতে আছে। আমাৰ সংখ্যাগৰিষ্ঠতা আছে। তেওঁলোক সকলোৱে তেওঁলোকৰ নিজৰ ইচ্ছাৰে আহিছে। তেওঁলোক সকলোৱে শপতনামা দিছে। চৰকাৰ সংখ্যালঘু হৈ আছে, কেৱল এনেকৈ কৈ নিজকে উৎসাহিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। সমগ্ৰ দেশে জানে যে মহা বিকাশ আঘাড়ী চৰকাৰ আৰু নাই।"

    সিন্দে বিজেপিৰ সৈতে চৰকাৰ গঠন কৰিব নেকি?
    অনুমান কৰা হৈছে যে একনাথ সিন্দেৰ সৈতে শিৱসেনাৰ সকলো বিদ্ৰোহী বিধায়কে বিজেপিৰ সৈতে চৰকাৰ গঠন কৰিব পাৰে। কিন্তু সিণ্ডে এই অনুমানবোৰ খাৰিজ কৰিছিল। তেওঁ এইদৰে কৈছিল: "আমি এনে সিদ্ধান্ত লোৱা নাই। আমি বালাচাহেবৰ হিন্দুত্বৰ কাৰ্যসূচীৰ সৈতে আগবাঢ়ি আছো। আমি আগলৈ এখন বৈঠক তৈয়াৰ কৰিম, আমি বৃহৎ সমৰ্থন লাভ কৰিছো।"

    শিৱসেনা ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিছে মহা বিকাশ আঘাড়ীয়ে
    উদ্ধৱৰ বৰ্ষাৰ পৰা মাতোশ্ৰীলৈ যোৱাৰ সিদ্ধান্তৰ ওপৰত একনাথ সিন্দেয়ে কৈছিল যে এইটো তেওঁৰ ব্যক্তিগত সিদ্ধান্ত। তেওঁ লগতে কয়, "বালাচাহেবৰ হিন্দুত্ব আন কোনো ধৰ্মক অপমান কৰাৰ বাবে নাছিল, কিন্তু মহা আঘাড়ী চৰকাৰে শিৱসেনাৰ যথেষ্ট ক্ষতি কৰিছে।"
    Published by:Kokil Sarma
    First published: