• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Maharashtra Political Crisis: বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে গুৱাহাটীত উপস্থিত শিৱসেনাৰ নেতা একনাথ চিন্দে ! চুৰাটৰ পৰা নিশা পলমকৈ উৰা মাৰিলে গুৱাহাটীলৈ ...

Maharashtra Political Crisis: বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে গুৱাহাটীত উপস্থিত শিৱসেনাৰ নেতা একনাথ চিন্দে ! চুৰাটৰ পৰা নিশা পলমকৈ উৰা মাৰিলে গুৱাহাটীলৈ ...

Maharashtra Political Crisis: মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে চুৰাটত উপস্থিত হোৱা শিৱসেনাৰ নেতা একনাথ চিন্দে এতিয়া গুৱাহাটীত উপস্থিত হৈছে। মঙলবাৰে মাজনিশা চিন্দে চুৰাটৰ পৰা গুৱাহাটীলৈ এক বিশেষ বিমানেৰে উৰা মাৰিছিল আৰু পুৱতি নিশা গুৱাহাটী পাইছে।

Maharashtra Political Crisis: মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে চুৰাটত উপস্থিত হোৱা শিৱসেনাৰ নেতা একনাথ চিন্দে এতিয়া গুৱাহাটীত উপস্থিত হৈছে। মঙলবাৰে মাজনিশা চিন্দে চুৰাটৰ পৰা গুৱাহাটীলৈ এক বিশেষ বিমানেৰে উৰা মাৰিছিল আৰু পুৱতি নিশা গুৱাহাটী পাইছে।

Maharashtra Political Crisis: মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে চুৰাটত উপস্থিত হোৱা শিৱসেনাৰ নেতা একনাথ চিন্দে এতিয়া গুৱাহাটীত উপস্থিত হৈছে। মঙলবাৰে মাজনিশা চিন্দে চুৰাটৰ পৰা গুৱাহাটীলৈ এক বিশেষ বিমানেৰে উৰা মাৰিছিল আৰু পুৱতি নিশা গুৱাহাটী পাইছে।

  • Share this:
মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে চুৰাটত উপস্থিত হোৱা শিৱসেনাৰ নেতা একনাথ চিন্দে এতিয়া গুৱাহাটীত উপস্থিত হৈছে। মঙলবাৰে মাজনিশা চিন্দে চুৰাটৰ পৰা গুৱাহাটীলৈ এক বিশেষ বিমানেৰে উৰা মাৰিছিল আৰু পুৱতি নিশা গুৱাহাটী পাইছে। গুৱাহাটী বিমানবন্দৰত এএনআইৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি একনাথ চিন্দেয়ে ৪০ জন বিধায়কৰ সমৰ্থন দাবী কৰে আৰু কয় যে তেওঁ বালাচাহেব ঠাকৰেৰ হিন্দুত্বক আগুৱাই নিব। অসমত বৰ্তমান বিজেপি চৰকাৰ আছে। শিৱসেনাৰ মন্ত্ৰী একনাথ চিন্দে দলটোৰ বিৰুদ্ধে বিদ্ৰোহ কৰাৰ পিছত বিজেপি শাসিত গুজৰাটত কেইজনমান বিধায়কক ৰাখিছিল।

বিশ্বাস কৰা হয় যে অসম বিজেপি আৰু ৰাজ্য চৰকাৰৰ শীৰ্ষ নেতাজনে গুৱাহাটীত বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কসকলৰ থকাৰ ব্যৱস্থা কৰি আছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, পিটিআই-ভাষাই সূত্ৰৰ উদ্ধৃতি দি কৈছিল যে মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিধায়কজন গুৱাহাটীৰ ৰেডিচন ব্লু হোটেলত থাকিব পাৰে। শিৱসেনাৰ এজন জ্যেষ্ঠ নেতাই দাবী কৰিছে যে বিদ্ৰোহী দলৰ নেতা একনাথ চিন্দেয়ে সোমবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেক বিজেপিৰ সৈতে পুনৰ মিত্ৰতা কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছিল। নেতাজনে কৈছে যে ঠাকৰেই তেওঁৰ বিশ্বাসী মিলিন্দ নাৰ্ভেকাৰ আৰু চিন্দেৰ সহযোগী ৰবীন্দ্ৰ ফাটকক বিদ্ৰোহী নেতাজনৰ সৈতে কথা পাতিবলৈ চুৰাটলৈ পঠিয়াইছিল। তেওঁ কৈছিল যে চুৰাটৰ পৰা ঠাকৰেলৈ ফোন কৰা হৈছিল। চিন্দে সোমবাৰে নিশাৰ পৰা আন কিছুমান দলৰ বিধায়কৰ সৈতে চুৰাটত আছিল।

"মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে চিন্দেৰ সৈতে ফোনযোগে কথা পাতিছিল য'ত চিন্দেঠাক বিজেপিৰ সৈতে মিত্ৰতা গঢ়িবলৈ আৰু কংগ্ৰেছ আৰু এনচিপিৰ সৈতে মিত্ৰতা ভংগ কৰিবলৈ কৈছিল," নেতাজনে কয় যে ঠাকৰেয়ে ইয়াৰ উত্তৰ কি দিব জনা নাযায়। শিৱসেনাৰ নেতা একনাথ চিন্দে আৰু কিছু বিধায়কে দলটোৰ বিৰুদ্ধে বিদ্ৰোহ কৰাৰ পিছত দলটোৱে মঙলবাৰে ইয়াৰ বিধায়কসকলক হোটেললৈ স্থানান্তৰিত কৰিছিল আৰু চুৰাটৰ এখন হোটেলত উপস্থিত হৈছিল।

চহৰখনৰ এজন শিৱসেনাৰ বিধায়কে কৈছে যে দলটোৰ বিধায়কসকলক মুম্বাইৰ বিভিন্ন হোটেলত ৰখা হৈছে। তেওঁ কৈছিল যে বিধায়কসকলক অপহৰণ কৰাৰ ভয়ত এইটো কৰা হৈছে। উক্ত বিধায়কজনে বিধায়কসকলক কোনবোৰ হোটেলত ৰখা হৈছে সেয়া প্ৰকাশ কৰা নাছিল। শিৱসেনাৰ সাংসদ সঞ্জয় ৰাউতে দাবী কৰিছে যে কিছুমান মন্ত্ৰীকে ধৰি ১৪ ৰ পৰা ১৫ জন বিধায়ক চিন্দেৰ সৈতে গুজৰাটৰ চুৰাটত আছে। অৱশ্যে, দলৰ আন এজন নেতাই দাবী কৰিছিল যে সংখ্যাটো ২৩ হ'ব পাৰে। ANIই দাবী কৰিছে যে শিন্দেৰ সৈতে ৩৩ জন বিধায়ক আৰু ৭ জন নিৰ্দলীয় আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: